Jump to content
JunkieXL

Датчик за налягане в гумите

Recommended Posts

Как мога да разбера дали модификацията на колата ми има датчик за налягане в гумите. Модела е Сивик 8-ма генерация 2.2 дизел спорт. Фабрично колата ми е с Runflat гуми и ме интересува дали имам датчик за налягане в гумите. Мога ли да разбера по номер на шаси или нещо друго.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм чувал Хонда да имат такъв датчик за налягане :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен дали се слагат датчици за налягане на гуми в този сивик, но като питаш чичо гугал за Tire Pressure Monitoring System, изскача ето тази тема -TPMSТака че, ако колата има тази екстра, би трябвало като дадеш наконтакт да светват лампите за които се говори в първото мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само щатските имат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А проблем ли ако карам колата с runflat гуми като нямам такъв датчик. Четох че не било препоръчително ако нямам датчик за налягането. Фабрично до колкото разбрах този модел излиза с runflat гуми и препоръчват каране с тези гуми. Какво е вашето мнение?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаше проблем или оригинално щяха да са с обикновени гуми или щяха да монтират такава система.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато зареждаш гориво прави си по една бърза проверка :) това е универсален датчик от доста години :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А проблем ли ако карам колата с runflat гуми като нямам такъв датчик. Четох че не било препоръчително ако нямам датчик за налягането. Фабрично до колкото разбрах този модел излиза с runflat гуми и препоръчват каране с тези гуми. Какво е вашето мнение?

Този модел няма TPMS фабрично и не излиза с рън флат гуми, а с обикновени. Моите са 225/45/17 Goodyear Exelent. С по-малки от 16 цола джанти не става.Ако ти се дават по още 100 лева на гума купи си рън флат, но аз смятам, че е излишно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези датчици могат да се монтират допълнително, но според мен не си струва. Даже и runflat гумата си личи когато е спаднала. Преглеждане и проверка на налягането от време на време решава проблема, който иначе с поставяне на датчици струва 300-500лв. Аз моите гуми не съм ги проверявал как са с налягането сигурно 1 година :D сега ме подсетихте да ги видя. Моите са don't run flat :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят сивик беше 2009и имаше такъв датчик ,но се включва само при меки и много напомпени гуми.Не съм сигурен дали го има преди фейслифта

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите,следващите ми гуми може и да не са RunFlat, а просто обикновенни. Надявам се да си намеря в този случай и резервна гума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...