Jump to content
vaskooo123

civic 1.7cdti - бял пушек

Recommended Posts

Здравейте,

Колата започна и да пуши бяло преди 2 седмици. Закарах (MaxGear) им колата по-миналия четвъртък (6.07) Понеделника им звъня да питам какво става - викат, имат съмнения за гарнитури или датчик за горивоподаването, щели да направят измерване на газовете. След 2 дена им звъня (сряда), казаха че не са гарнитури, а по-скоро е датчик и ще проверят за цената. След още 1-2 дена им звъня да им кажа, че съм сложил екто дизел от лукойл и да сменят филтъра и горивото, и да видят дали е ок, защото в сайта на лукойл е имало предупреждение че екто дизелът може да доведе до аномалии в работата на стари дизелови двигатели. Вчера им звъня - казаха, че са източили нафтата, само трябва някой да "изтича до бензиностанцията" за нафта. Днес им звъня - казаха, че с новата нафта е същото положение и че е от този датчик, защото при диагностика показвал невероятно стойности. Казаха, че нов е 390 лв. и чакам да ми дадат номер на частта. Според вас това до колко е вероятно? От както съм взел колата преди година съм дал към 2000 за ремонти и ми писна да се занимавам, смятам до 1 година да я продавам. Ако е датчика - ще търся 2ра употреба сигурно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звъннах на Омбре - каза че близкия месец не може да вземе колата и също така каза да мина през бош дизел диагностика на дюзите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали си от Варна, защо не отидеш при Дидо-Miyamoto да ти каже и той мнение. Бял пушек според мен е признак на вода в маслото, но може и просто да имаш конденз в гърнетата. При какви условия пуши, постояно ли, дай повече информация. Ако датчик има проблем, трябва да изписва грешка. Колата като цяло нормално ли работи...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казаха че датчика отчитал странни стойности и за това е според тях причината. Постоянно пуши бяло, при подаване на газ и в движение оставя бял облак отзад. Даже на светофара ми мрънкаше някакъв с бмв, докато я карах към сервиза. Живея в София. Смятам да си взема колата от тея пичове и да я заведа на специализиран за дизелови коли сервиз - sofia diesel center, ако е нещо по горивната система би трябвало да го диагностицират...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Омбре щом нямат време, преслушай и Ю Би Ко - пак специализиран сервиз за Хонди. 

Освен белия пушек някаква друга промяна в работата на двигателя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм забелязал. Ю Би Ко ходих при тях за турбината преди време - казаха ми 360лв за почистване. Взеха ми и 24лв. за диагностика за 5 минути, а меринджея се държа супер нагло и мазно. Повече не бих стъпал там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...