Jump to content
B.Pavlov

Отмяна на тоталка по гражданска отговорност.

Recommended Posts

Колеги претърпяхме ПТП, хондата не е крива и искаме да я правим.

Днес мина и 2-рия оглед, от алиянц трябва да платят по гражданска. Поради това, че бая ламарини трябва да се сменят и старата година има вероятност да я пишат тоталка. Въпроса ми е можели да се направи някакво споразумение, на по ниско изплащане, но да си остане в движение колата.

 

post-20207-0-47071700-1455039403_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Застрахователя винаги има интерес да плати по-малко. Дори в случаи в които колата е абсолютна тоталка без шанс за оправяне, някой път те принуждават да платят 70% и да ти върнат ламарините - като гледам и твоя случай ми изглежда, че по-скоро нещо такова ще стане. Не мисля, че ще искат да я платят на 100% и да я задържат.

 

Но никой няма да ти даде по-меродавно мнение от самия застраховател - свържи се с тях и питай. Сигурен съм, че ще съдействат да ти оставят колата и да я платят на по-ниска оценка. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При всички положения ще ти предложат два варианта , както е казал Веселяка .. нейде около 70% ше ти кихнат от оценката , просто си избираш по ниското обезщетение и си ремонтираш таратайката , обаче не очаквай кой знае кфи кинти ! Наскоро мой близък за подобен удар отпред на Сивик 5г ... му предложиха 740/840 лв. чиста пара.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сумата на предложението е по-ниска от пазарната цена на автомобила, което е вероятно да се случи (да пробват да минат тънко), преди всичко обжалваш. Сигурен съм, че в нета има много материали как да го направиш правилно. На баща ми след обжалване за ударени калник и броня, които трябваше да му платят по ГО от Лев Инс, получи над 50% по-висока сума от първоначалната по оценка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Застрахователя винаги има интерес да плати по-малко. Дори в случаи в които колата е абсолютна тоталка без шанс за оправяне, някой път те принуждават да платят 70% и да ти върнат ламарините - като гледам и твоя случай ми изглежда, че по-скоро нещо такова ще стане. Не мисля, че ще искат да я платят на 100% и да я задържат.

 

Но никой няма да ти даде по-меродавно мнение от самия застраховател - свържи се с тях и питай. Сигурен съм, че ще съдействат да ти оставят колата и да я платят на по-ниска оценка. 

Те че няма да ми вземат колата няма, но ако е тоталка плащат след като представиш документи от кат за бракуването. До 14 дни ще излезе решението, но аз нямам това време, тъй като колата е при майстора и съм капарирал частите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо можеш да възразиш оценката до Изп. директор на ЗК, а ако и той потвърди се жалиш на Управление Застрахователен надзор в КФН. Успвх!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех колега, аз пък моята точно тоталка искам да я пишат по каско в Лев Инс :)

Иначе за всичко винаги има жалби, КФН и в най-лошия случай (и дано да не се стига до) съд.

 

Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...