Jump to content

Recommended Posts

Здравейте,

 

Днес ми прочетоха грешка  - P1519 Idle Control Valve Circuit и майстора отсече: стъпковото моторче на дросела е за смяна.
Моите подозрения също бяха нещо свързано с дросела, но дали е стъпковото моторче? 

Четох е нета информация на различни места и изглежда този код може да се появи и при проблеми с ел. инсталацията на дросела(кабели, замърсяване...).
https://www.autocodes.com/p1519_honda.html
http://www.hondafitjazz.com/manual/A00/HTML/98/SAA2E98K72100081143FAAT00.HTML
 

Моля за вашето компетентно мнение(стига да имате такова) :) ,  колко вероятно е според описаните по-долу симптоми да е  

стъпковото моторче или има шанс и да е в ел.инсталацията проблема?

 

Ето малко предисториия:

 

От известно време ми се появява грешка и светва "Engine check" лампата.
Когато светне поведението на колата е следното:

- има придърпване при сменяне на скорости;
-  когато е на скорост и оборотите паднат под 2500 има придърпване.

- на празен ход на място държи 1500-1600 оборота вместо 700-800.

 

1.Колата има ГИ и компютъра на газовата триеше грешката(през няколко секунди). Когато колата е загряла след 1-2 цикъла гасене/палене грешката изчезва и поведението на колата е нормално. 

 

2. Грешката започна да се появява по често(1-2) на седмица и отидох при газаджията да спре триенето на грешката, за да я прочетем, когато се появи(вчера).

 

Благодаря предварително :)


 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като караш само на бензин какво става?

 

Ако искаш ще ти цитирам ръководството за инсталация на Романо какво пише, но накратко - тази функция за триене на грешки не е да се прикрива кофти инсталация или настройка. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Поведението на автомобила е еднакво на газ и на бензин. Проблема се появи около година след инсталацията на ГИ, така че не мисля че има пряка връзка с това и едва ли е от богата-бедна смес или кофти настройка. 
Най-вероятно си е стъпковото моторче, защото, след като купих колата я водих при Слави в Овча Купел и той след диагностиката каза, че всичко е в норма, единствено това моторче е на ръба и в последствие при обслужването го почиства, но явно сега е почнало вече да сдава багажа.
Намерих цял дросел със всичко по него, за който пише, че е от безпроблемен двигател в иБей за 25 паунда и тази цена ми харесва, защото съм сигурен, че тук под 100лв едва ли ще намеря и мисля ей сега да го поръчам. А едва ли някой ще ми продаде само стъпковото моторче...

Така или иначе за 55лв доставен през Габко този дросел е доста добра възможност да си разреша проблема, даже мисля да се пробвам сам да го подменя, след като се поинтерсеувам дали няма нещо специфично, което може да сгреша при смяната.
Все пак ако някой се е сблъсквал с подобен проблем нека сподели опит като потърпевш или като майстор :)

 

Поздрав

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...