Jump to content
Guest vasko_bx

Информация

Recommended Posts

Guest vasko_bx

Здравейте. Нямам удоволствието да притежавам Хонда, но съм голям почитател на марката.Тези дни тъща ми се обзаведе с Civic Shuttle модел 84 година, двигател 1,5 12 valve.Колата е в много прилично състояние и съвсем дребни забележки.Във връзка с това, моля да ми помогнете да намеря някаква по-подробна информация отностно машинката.Жената малко се е шашардисала, че този"дзвер" е по различен от всичко досегашно което е карала и не знае какво да прави.Във смисъл как да я обслужва.Ще бъда благодарен ако някои може да ме насочи към линкове с информация за "зверчето", и като начало ще попитам за най-доброто моторно масло за Хондата.Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

Че какво има да се шашардисва ;) - да сменя маслото на МАКС 10 000км, да сменя ангренажен ремък на НЕповече от 60 000км (има случаи когато Хонди карат с ремъци по на НАД 150 000км, но - не си струва да се рискува), да не я настъпва повече от 6500 об./мин. и тва е :) Тая кола е направена за да се кара, а не за да трепериш за нея че е крехка, че може да се счупи нещо и т.н. :):o:( Аз имам същата генерация СИВИК - 3-а (1983-1987), но не SHUTTLE ами Седана - версията с 4 врати (тази светло зелената на снимката) със същия мотор (ЕW2 - 1.5 12 клапана карбуратор - 86 коня) от 8 години да чукна на дърво - освен кърпене на пролет ;):):D;) (защото стои целогодишно на открито и НЕзнае какво е това гараж) накладки отвреме на време и смяна на масло - друго не се прави по тази кола ;) Буквално - сипваш бензин и газ до ламарина. За изминаните от нас (моето семейство имам предвид) към 160 000км за 8 години НИКОГА не е пипано по мотор, по окачване (с изключение на един накрайник на предно дясно колело преди две години) и каквото и да било по техническата част - само гърнетата са сменени и радиатор - и то заради ПТП, а не заради друго :) За масло ползвам.......ЖЪЛТ ШЕЛ :):) Да се надяваме че този който се продава по ШЕЛ бензиностанцийте е от по-истинските :P:):) Иначе - за 11 000км (защото винаги забравяме да сменим маслото на време, а именно - 10 000км) НЕ се долива масло ! Въпреки че си сълзи от разните уплътнения, гарнитури и т.н., но мисълта ми е - Негори масло за да се долива.Така че - карай и се небой :):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Victor

като начало ще попитам за най-доброто моторно масло за Хондата.

Директно при Омбре да ти вземе и сложи Repsol. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BUGATTI

Директно при Омбре да ти вземе и сложи Repsol.

Dobre de " Viktor " 6tom go prepora4va6,zna4i ima ne6to !Za6to to4no pri "Ombre" , za6to to4no REPSOL ? ;):) Редактирано от BUGATTI

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Victor

Za6to to4no pri "Ombre"

Защото Омбре е най-добрият. :)

 

za6to to4no REPSOL ?

Защото гореупоменатият казва (цитирам) "от 10 години го ползвам и просто нямам забележки". Така че... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest w1zz4rd

Za mene Ombre e Kralq na HONDA :) .. pri nego e nai dobre da si karash kolata .. zashtoto negovata lubima marka avtomobili e HONDA .. i si mu idva ot vatre da gi pravi .. az badeshtata mi honda na drug 4ovek osfen ombre ne bih si q poveril .. da ni e jiv i zdrav montiora ;)

Редактирано от w1zz4rd

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Maina 6th gen

VASKO_BX, един съвет- :( сипвай хубаво масло на хондата, :rolleyes: мишеморка на тъщата и ГАЗ- :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest frisko

ЖЪЛТ ШЕЛ -tova e nai skapanoto maslo v bulgariada me proshtava ADH ama toia shel go praviat v gurcia i niama nishto obshto s istinskoto maslo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest RENZO

MOTUL 6100 Synergie 15W-50 - Много съм доволен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

ЖЪЛТ ШЕЛ -tova e nai skapanoto maslo v bulgariada me proshtava ADH ama toia shel go praviat v gurcia i niama nishto obshto s istinskoto maslo

Бе, не че се хваля, но да чукна на дърво :unsure::rolleyes: досега не сме имали проблеми :blink: Дано и занапред е така.Въпроса е че -колата е купена от Австрия още отпреди близо 9 години и ТАМ, в Австрия е карана с такова и Ние (по-точно баща ми)е продължил само такова масло да използва. Сега, до колко Шел-а използван от Австрийците и този който е в България (купуван от бензиностанция Шел) са с еднакво качество...Нищо НЕмога да твърдя. Факт е, че тази кола на реални 302 000км :cool: (изминати от нас към над 160 000км за тези 8 години и половина, близо 9 :unsure: ) тази кола НЕгори масло :rolleyes: От смяна до смяна (обикновено ОКОЛО и МАЛКО НАД 10 000км защото винаги се закъснява със срока за смяна на масло) НЕ СЕ долива, а нивото на маслото по пръчката е между двете чертички, т.е. между критичния МАКСИМУМ и критичния МИНИМУМ. Т.е., като се сипе ново масло то е до горната чертичка - до критичния МАКС, а като идва време то да се източва (след 10 000км) - нивото на маслото е до половината, по средата между тези чертички. А не е да кажеш че колата не се "ръчка" - кара си се сериозно (но не зверски), но при нас НИКОГА НЕ Е достигала "redline-a" си или казано по друг начин - НИКОГА този мотор не е "пържен" :cool::cool: до 6500 об./мин. ПОНЕ ПРИ НАС. Максимум до 5000, 5500 се натиска и то Аз ги правя тези номера и то от време на време :cool::rolleyes: За кефа от звука на мотора :cool: Бе, не че се хваля, но мисълта ми е - НЕ Е ли по-вредно да се сменят различни марки и фискозитети масла ?! Примерно, като е бил нов автомобила той е каран с КАСТРОЛ Минерално да речем, след 5 години новия собственик слага МОТУЛ (примерно казано де) ПОЛУСИНТЕТИКА, а след още 4 години (третия собственик да речем) слага Валволин Минерално ?! Тази НЕпрекъснатя смяна на масла - не вреди ли по някакъв начин на мотора ?! Не е ли по-добре с каквото масло е почнато да се сипва от самото начало - с такова да се продължи и да не се сменя ?! Питам, защото ПОНЕ НА МЕН тази тема на разговор ми е много интересна, а мисля че ще е и полезна за всички ни. :rolleyes: PS: можеби нова тема трябва да отворя, а ?! :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

За тва се промива мотора преди да се сипе друга марка масло. Особено ако си карал с минерално и мислиш да сипеш по-яко.Как може да не си и давал ръчка над 5000 хилки бе? Ти си за печка. Аз на печката 5000 хилки и ги лепвам поне 2-3 пъти седмично да я продухам. Иначе 4000 оборота ги правя секи ден по 5-6 пъти поне.Правил съм експеримен да я карам леко до 2500 оборота. Разликата, е че харчи с 1 литър по-малко и се "задръства". Не върви после както трява. Като я продухам с няколко бърноута се оправа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

Бе, то Аз по принцип 80% от тръгванията са ми до дупка почти :rolleyes: , но за мен думата "до дупка" е някаъде 4500 - 5000 максимум, Малко случаи - 5500 ! До дупка Аз го разбирам НЕ дотам докадето може да издържи един мотор, ами - до колко оборота на дадената предавка ще има ускорение ! Не забравяй - при мен говорим за 1.5 12 клапана КАРБУРАТОР :unsure: - стара машина, чийто потенциал и мощност са до 5000 оборота някъде. След тези 5000 оборота (до редлайн-а който е 6500) - просто няма ускорение - няма смисъл за какво да се МЪЧИ мотора ! При теб обаче случая е друг :blink: Имам предвид - СИВИЦИТЕ с техните мотори :rolleyes: Там историята ни е ясна и всички знаем за какво става дума :unsure::rolleyes::rolleyes: Колкото повече го пришпорваш мотора, до redline-а - все има мощност която непрекъснато се увеличава до самия redline който е 8500 ! А при мен - redline 6500, обаче - след 4500 - 5000 вече няма сила този мотор, няма ускорение !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Стига бе!Ти да кажеш, че си с печка...При мен така беше проблем, но при печката. Беше ми стар горивния филтър и ми беше задръстен катализатора. Оправих ги тия работи и ся има голяма разлика. Реже се и на високи. Май въздушния е вече за смяна...Имам още един куп работи да и направа за да стане както трява...Също и сипах и една добавка за почистване. Доста оправи вървенето и тя!Не се оправдавай с карбуратора! Тия драгстерите с кво са? Да не са с пълни инжекции?! Фани си погледни колата, а не се оправдавай с карбуратора!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

Колата си върви за това което е. Неможе да очаква човек че ще хвръкне с нея, но си върви прилично.

 

Е, можеби ако сменя свещите с нови - ще е по-добре, че сегашните са NGK, сигурно вече минаха 130 000км :cool: от както са сложени , но при положение че и с тези си върви... :cool:

Ако сменя въздушния филтър (че този от ОМБРЕ вече стана на 20-ина хиляди КМ и горница) или ако направо сложа "СПОРТЕН" :cool:; Ако сложа "REMUS" (а защо НЕ и "REWUS" :rolleyes::rolleyes::rolleyes: - сега на последък тези са на мода), ако сложа еди какви си гуми и т.н. може и да стане по-бърза. НО...

 

Ей, Аз харесвам Хонда именно затова че, НЕ МИ СЕ налага да хвърлям купища пари за ремонти, за подръжки, за смяна на незнам си там какво - буквално сипваш бензин и караш ! Е, не в буквалняи смисъл на думата, но общо взето е това. А не да се вманиачвам. Това е кола, КОШНИК НА ДОИЗЖИВЯВАНЕ (няма какво да се самозалъгваме) на 17 години - ако взема да и се вглеждам и да се вманиачавам че това тук не е ок, че това ако се смени ще е по-добре, че тук ръждичка, че там незнам си какво и т.н. - накрая излиза че този КОШ НЕ той на мен (както трябва да бъде), а Аз на него съм му РОБ ! Нали върви - има прилично ускорение - в София по светофарите не че се хваля, но рядко има кола, при това ПЪТИ по-нови от нашата, които да могат да ни дръпнат при старт от светофара! Не че я хваля и я въздигам до небесата тази "балада" :unsure: , но колата си върви за хубост, с минимално наливане на пари в нея.

 

Незнам, някои могат да ме нарекат "мурдарин", други че НЕ СЪМ фен (не само защото НЕидвам на срещите, а те са първи там :rolleyes::blink: ) и т.н. НО, това е положението ! Можеби, ако....социалния ми статус и въобще - финансовата осигуреност ми беше друга - щях да карам друга кола, по която да наливам ЯКО пари, но - за сега това е положението ! Пък и - не се оплаквам :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest M_TYPE

Можеби, ако....социалния ми статус и въобще - финансовата осигуреност ми беше друга - щях да карам друга кола, по която да наливам ЯКО пари, но - за сега това е положението ! Пък и - не се оплаквам :unsure:

abe ADH ne se kahuri to vseki e na tova polojenie i az iskam NSX ama nema ru4kam CRX-a i tova e pa kato padnat parici ot nekoi obekt poosvejavam malko ina4e ot kakto sum go vzel (CRX-a) de samo benc nalivam i tova e daje i remaka ne sum smenial angrenajnia :rolleyes: 4e i po striitove hodih i ni6to i niama mnoo e iaka :rolleyes: HONDATA :rolleyes::rolleyes::unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

Е, не и ли беше сменявал Скор. кутия ?! Или Аз нещо се бъркам :rolleyes: Това по междодругото де :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...