Jump to content
Cacciatore

Разглобяване на кората на шофьорската врата

Recommended Posts

Здравейте, не намерих подобна тема. Та, преди време разлях кафе върху бутоните за стъклата и сега от време на време, като натисна бутона за стъклото нагоре, той тръгва да се вдига, но веднага след това и слиза. Не че след това не го вдигам (прозореца), но си е дразнещо, особено когато навън е студено... и се движа с 80-90 км/ч...

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разглобяването е много лесно.

Махаш капачето, което е зад дръжката за отваряне. Там има 2 винта.

Вдигаш гумичката, която е във вдлъбнатината на дръжката. Там има 1 винт.

Махаш пластмасата на огледалото.

След това всичко е на щипки.

Започваш от долу на горе да разкопчаваш.

Като разкопчаеш всички щипки, вдигаш кората нагоре.

Разкачаш букси и лоста за отварянето и си готов.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свали само бутоните, не е нужно да сваляш кората. На щипки е, мисля в задния край на бутоните, подвираш тънка отвертка и нагоре беше издърпването... Потърси в нета клипчета.

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че не е от кафето, а сработва защитата срещу "прищипване". Може би се отчита затруднено вдигане, което е по-скоро съпротивление във водачите на стъклото. Шофьорският бутон също е трошлив и може да видиш и тая тема: http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=100469&hl=

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако можеш го оправяй по-бързо този бутон, щото аз така се мотах и накрая ми изгоря моторчето на стъклото /още не съм го сменил/. Свалянято става и без да махаш кората, но трябва да внимаваш да не нараниш тапицерията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм на мнение, че проблема не е от бутоните (те са защитени срещу намокряне), единствената възможна причина е затрудненото движение на стъклото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, огледай при самото издигане на стъклото, дали върви равномерно в двата края. При мен имаше такова изоставане в единия край и от време на време се връщаше стъклото. Оправи се с затягане на държача на стъклото от долу, беше разхлабен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

 

 



Предполагам, че не е от кафето, а сработва защитата срещу "прищипване".

Само че при мен се получава и в обратна посока.

Такааааа, разглобих до някъде, ама се оказа че нямам толкова малка отвертка за централното болтче... В неделя от карбута ще си взема. И защо не предупредихте, че като разкача блока, няма да мога да си отключа колата... Защото аз първо разкачих кората, а за да я извадя, изцяло натиснах бутона за заключване. И после - нито с дистанционното, нито от дръжката успях да си отворя. Вързах блока и всичко се оправи. Другата седмица ще разглобявам отново и ще видим какво ще стане. Дано този път всичко да е ОК.

Движи се равномерно, не запира никъде.

 



Свали само бутоните, не е нужно да сваляш кората. На щипки е, мисля в задния край на бутоните, подвираш тънка отвертка и нагоре беше издърпването... Потърси в нета клипчета.

Да, открих как да смъкна бутоните без да свалям кората, малко късно ама вече ще знам. :) Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...