Jump to content
гостенка

Колата блокира при дърпане с въже

Recommended Posts

Здравейте,Проблемът ми е следният - закъсах в една пряспа и когато багера ме дръпна назад с важе, колата блокира. Таблото мигат много индикатори и се показа зеленият ключ на имобилайзера, но като отключих и заключих колат отвън, ключът изчезна от таблото. Когато се опитам да я запаля, мигат лампички без да се чува нито стартер, нито мотора. Когато си прочетох ръководството, се оказа че при дърпането ключа трабва да е на I, а не на 0, както беше моя... Колата е купе 1.8, 2007 г. от Канада.Благодаря ви много :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата да не е автоматик? Ако е така при теглене трябва да е на "N" предавка иначе може да пострада скоростната кутия. По принцип при теглене го дават ключа да е на 1 за да не се заключва волана, така че не мисля, че е от това. По скоро, ако те е дръпнал по рязко багера или ако си се бухнал яко в пряспата може да ти се е активирал шоковия датчик и да ти е прекъснал подаването на ток към горивната помпа, ако разбира се 7ген имат такъв. При 6ген се деактивира от един гумен бутон зад жабката, така че огледай там. За сега толкова се сещам!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е автоматик .. В багера беше проблема, след пряспата си работеше, но и ключа не беше на 1, за съжаление... Ще потърся този бутон.Благодаря много :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шоковия и да се е активирал ще върти стартера. Това с мигането на лампички при опит за въртене прилича или на паднал акумулатор или на лоша връзка при клемите на същия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...