Jump to content
honda_ks

Тампон скорости

Recommended Posts

Забелязах, че имам теч на масло, който ми е трудно да локализирам, но ми се струва, че идва от към тампона на скоростите. Възможно ли е да тече от там?

 

post-35326-1490765445,72_thumb.jpg

 

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са ти всички тампони на двигател/скорости. http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda&hmodtyp=17224,17225&nplgrp=6&cmodnamepc=CIVIC&xcardr=5&dmodyr=2004&carea=KG&ctrsmtyp=5MT&xgrade=1.6ES&nplblk=B__4700

Само от към ремъка тампонът е маслен, т.е. No 5.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърди се, че тампона на скоростната кутия е маслен. Става въпрос за номер #1 на схемата.

Някой сменял ли го е? Дали тампона е същият и при дизел, и бензин? Ще поръчвам, но не знам от къде.

 

Изпратено от моят SM-J710F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само при бензин и дизел са различни тампоните, заради обратната позиция на двигателите, а има разлика и между тези с ръчни скорости и автоматика при бензинките, за това тампона го търси по номер на рамата, та да знаеш после, че ще стане на твоята кола .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, моля ви за съвет. Тампонът на скоростите се разскърца здраво. Усещам постоянно скърцане при ниска скорост. До преди малко чувах скърцане само от време на време, при спиране или тръгване. По закона на "Мърфи" тампонът се разскърца, когато съм на 250 км разстояние от вкъщи. Утре трябва да се прибера през прохода Шипка и се замислих до колко е безопасно да шофирам така? Возя семейство си. Някой карал ли е колата си в подобно състояние и какви са възможните последствия? Поръчал съм тампон и го чакам в понеделник. Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...