Jump to content
MilevUK

Колко гори моят Accord 7

Recommended Posts

Гледам че няма такава обща тема та нека всеки да сподели. Днес го засякох ще се опитам да бъда максимално точен.Кола: accord 2.4 type s tourerТовар: 4 джанти без гуми. 4ма човека.Маршрут: Shell, kingsway, Dundee - Edinburgh airport - Shell, kingsway, DundeeИзминати км: 202Скорост: 110-130км/ч, 3 леки задръствания общо около 15минГориво: shell v-power nitro+ пълен резервоарИзразходвано гориво: 14.75лРАЗХОД: 7.3л/100км

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега. Аз преди седмица успях да направя засичане на разхода (само, че на газ). Маршрут Асеновград - Пловдив - Бургас( делнично задръстване 17:00) - Черноморец. Поддържане на 120-130 (без климатик) разход: 8/100, на връщане поддържане на 100-110 (с климатик), разход: 8.2/100. Акорд Тоурер 2.4 Екзекутив, натоварен с мен, жена ми, дето и по-един сак за всеки дрехи :). Поздрави Георги.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

1 година и 1-2 месеца от както я имам. Близо 12 000 км. Колата е карана някъде 80% извънградско. Това е разхода:

 

Публикувано изображение Благодарности на Веселия за отличния сайт. :)

 

Най-голямото натоварване, миналото лято София-Бургас–София, в най-голямата жега (т.е. нон-стоп пуснат климатик) 3-ма души + багаж и автопилота на 150 - разход 8.8. И това лято предстои дестинация до морето, та ще видим :)

Иначе при спокойно каране с 90 (не по магистрала) съм падал и до 7. Поздрави.

Редактирано от Imst
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При под 30л между пълни зареждания разхода не е много точен, понеже пистолета изключва различно. Дори да гледаш горивото в гърлото на резервоара - някой път има балон. Така съм изкарвал нереално висок или нисък разход (дозареждайки 10-15л). Пробвай да ползваш CarSpending да си засичаш разхода за няколко месеца, нещата съвсем ще се нормализират и ще можеш да се покажеш във форума точно колко изразходваш на 100км :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги!От  4 месеца карам Акордеца,та така вече почти 10 000 км и врътнах(както аз ,така и жена ми).Наблюденията са ми ,че разходът варира между 7,4 и 11,6 литра на 100 км.Колата ми е Акорд 2.0 И–ВТК на газ.По аутобаните или се кара бързо ,или се кисне в задръствания(говоря за Германия където живеем),Най-ниският разход който съм свалял е 7,4 л-100км за преход от 700 км като бях извъх Германия ,та се наложи да карам с постоянно темпо(макс 120)Кьолн -Детмолд  и обратно при темпо 150- 180(та и 200 на моменти)  даде разход 11.6 л .Държа да подчертая,че информацията на борд компа е на 95% вярна!....Газовото ми е на  JTG ICOM Made in Жабаристан

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Държа да подчертая,че информацията на борд компа е на 95% вярна!....Газовото ми е на  JTG ICOM Made in Жабаристан

Това зависи от настройките на газ.уредба, а и при тебе със сигурност е доста по-различно от на другите колеги, понежи си с течна фаза. ;)

Редактирано от vanio_tt

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е и аз се готвя есента за газова. На моето 2.4 се надявам на дълго с 120-130кмч да е до 8 газ но кой знае...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MilevUK: Немаа а стане! Аз съм така и с тази скорост 10/100 газ 7,8/100 бенз + климатик.

При 80-90 с много редки изпреварвания се постига 8/100газ и 6,5/100 бенз...

Иначе учудващо на градско, разхода на бензин и газ се доближават доста и аз предимно газта я ползвам за градско и за круйзна скорост на извънградско, но ако реша да я напъвам, цъкам на бензин, за да не и пържа клапаните!

Редактирано от vpop
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почетох малко за въпроса с газта та да попитам има ли разлика в харча при Prins Silverline и VSI? Доколкото прочетох разликата била в дюзите. Тук ще слагам газовата та гледам цени и те са толкова безбожни, че разликата в цената на тези два модела, която е £300 ми се струва доста приемлива, ако VSI харчи по малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре питай в някой от UK форумите за LPG. Тук не мисля, че извън газаджийските среди някой е чувал тези уредби. В България масови са италиянските модели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Veseliq е прав. Големи разлики се получават при зареждане.

Миналата седмица:

Тръгване от Варна с пълен резервоар. Минаване през София и след това до Широка лъка. От Широка Лъка до Пловдив. Там заредих отново пълен резервоар, въпреки че не беше в резервата. Разхода на борд беше 5, а на колонка 5,5. Много спокойно каране без климатик ( 110-140 , по завоите 50-80 ). След това от Плд до Варна с темпомат на 140 и климатик. Разход по борд 5,2, а на колонка 6,9.

 

Надявам се да не лъжат на бензоностанциите, а да е било просто балон в резервоара ( в Плд да са сипали по-малко от реалното, а във Варна да са го напълнили догоре).

 

Колата е 2,2 facelift.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.......Надявам се да не лъжат на бензоностанциите.......

 

/Off Topic/ - Надявай се :biggrin:  :biggrin:  :biggrin:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При бензина разминаванията са по-малки, но дизела се пени много. Някои бензиностанции слагат добавки против разпенване, но пак не е като да наливаме вода. Ако сам си пълниш колата - след изключване на пистолета можеш някой път да досипеш до 5л (изчаквайки пяната да спадне).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VSI e най-доброто,ако можете се напънете и сложете такава.Няма да има разлика между бензин и газ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да има разлика между бензин и газ относно харч или мощност?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VSI e най-доброто,ако можете се напънете и сложете такава.Няма да има разлика между бензин и газ.

 

Няма как да няма разлика между газ и бензин. В 1л LPG има 3/4 количеството енергия на 1л бензин. Газта изгаря малко по-ефективно и е по-устойчива на детонации, за това разликата не е чак 1/4, но или ще гори 15-20% повече газ (оптималния вариант) или ще имаш по-малко мощност или обикновено нещо между двете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и друг модел течна фаза на Icom JTG.

При тези модели наистина разхода отговаря на бензиновия.Ако има някаква разлика е много минимална до 8%.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си водя статистика от 13 дек. 2012

23хил. км. : 8.65л.  среден разход

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засечен с доливане догоре два пъти, всеки от които около 40-50 литра.

 

Доливане в Пловдив 50 литра догоре - по магистралата до Бургас с от 110 до 150 км/ч само на климатик - в Бургас прилично градско до излизането по пътя към Сарафово - прилично задръстване покрай Ахелой - Варна, там също прилично градско - Златни пясъци, там въртене да си търсим хотела /около 15 км, но това е друга тема :) / - от Златни до Варна, като в града брутално градско - обратно до Златни - Русалка - нос Калиакра - Каварна /доливане на около 40 л./ - Балчик - Албена - Златни - Бургас, брутално градско през центъра - магистралата до Пловдив.

 

По магистралата скорост от 110 до 150, по извънградските не повече от 100, градското без коментар, особено по варненските дупки и липсата на синя зона и места за паркиране по центъра, като климатикът не е изключван и за миг - всичко 1012 км, изразходено гориво 89 литра.

 

Разход от 8,9л/100 км.

2,0 бензин, автоматик.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

VSI e най-доброто,ако можете се напънете и сложете такава.Няма да има разлика между бензин и газ.

 

Няма как да няма разлика между газ и бензин. В 1л LPG има 3/4 количеството енергия на 1л бензин. Газта изгаря малко по-ефективно и е по-устойчива на детонации, за това разликата не е чак 1/4, но или ще гори 15-20% повече газ (оптималния вариант) или ще имаш по-малко мощност или обикновено нещо между двете.

 

Тц тц ...тва да не е вакуумна уредба :D ...ти знеш ли колко са 15-20%? /Не ми отговаряй/

Подвеждаш страшно много хора с такива фенски изказвания.

 

Малко четиво за "дизелджийте" за скапаната газззз от митсу колегите:

http://www.mitsubishibg.com/index.php?lang=bg&do=4&id=26

http://www.mitsubishibg.com/index.php?lang=bg&do=4&id=22

 

Има и друг модел течна фаза на Icom JTG.

При тези модели наистина разхода отговаря на бензиновия.Ако има някаква разлика е много минимална до 8%.

Даже напротив. При течната фаза имаш по-нисък разход от на бензин, КПД-то е много по-голямо, все пак е с директно впръскване. Увалечиваш Nm-те и намаляваш разхода, спрямо бензин - перфектно.

Имам наблюдения и върху холандските Виале и върху италианския Иком.

Ако не беше двойната цена и скапаните трифазни помпи никой нямаше да слага инжекцион.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички съфорумци,

Моя Акорд го взех преди около 4 месеца и за това време и 5 000 навъртяни км, това се оказа един учудващо икономичен автомобил за тази кубатура. Та на въпроса за разхода ето как изглеждат нещата при мен:

Градско в София в много натоварен трафик и поради многото затворени за ремонт улици и булеварди - 11.3л/100 км, това след като се научих как да я карам, в началото беше 12.2-12.3 л/100 км, това без климатик и сам в колата с А95. Сега последните две засичания в поразредения вече летен трафик и пак почти без климатик 10.5-10.8л/100км (зависи дали съм сипал А99 или А95) и това като се има в предвид, че 75-80 % от изминатите градски километри са в час пик сутрин и вечер.

Извънградски разход 6.5-6.6л./100км при скорост 90-95км/ч. и 7л./100км при скорост 120-130км/ч, като това пак без климатик при двама души общо в колата и малко багаж, с бензин А95.

Тъй като преди седмица сложих газов инжекцион сега чакам да засека как ще изглеждат нещата като разход на газ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ваньо, знам, че не ме харесваш, понеже си пресичаме мненията по темита, а аз наистина не искам да има препирни. Имаш бира от мен ако се засечем на някоя форумна среща. Но нека не се нападаме и да аргументираме мненията си без лични чувства...

 

 

 

VSI e най-доброто,ако можете се напънете и сложете такава.Няма да има разлика между бензин и газ.

 

Няма как да няма разлика между газ и бензин. В 1л LPG има 3/4 количеството енергия на 1л бензин. Газта изгаря малко по-ефективно и е по-устойчива на детонации, за това разликата не е чак 1/4, но или ще гори 15-20% повече газ (оптималния вариант) или ще имаш по-малко мощност или обикновено нещо между двете.

 

Тц тц ...тва да не е вакуумна уредба :D ...ти знеш ли колко са 15-20%? /Не ми отговаряй/

Подвеждаш страшно много хора с такива фенски изказвания.

 

 
Ако гориш 10л/100 бензин, ще гориш 11.5-12 газ оптимално, при идентични условия, каране и прочее. Как смея да го твърдя ли? Ето ти колко енергия може да се отдели от литър бензин, газ, дизел и всички други популярни горива:
 

Има и друг модел течна фаза на Icom JTG.

При тези модели наистина разхода отговаря на бензиновия.Ако има някаква разлика е много минимална до 8%.

Даже напротив. При течната фаза имаш по-нисък разход от на бензин, КПД-то е много по-голямо, все пак е с директно впръскване. Увалечиваш Nm-те и намаляваш разхода, спрямо бензин - перфектно.

Имам наблюдения и върху холандските Виале и върху италианския Иком.

Ако не беше двойната цена и скапаните трифазни помпи никой нямаше да слага инжекцион.

 

 

"Много по-голямо" - искаш да кажеш 2-4% по-висок въртящ момент при читаво сложен ГИ с течна фаза, който струва 3-5 бона (зависимост на колко мощна кола го слагаш) и заради нашата графитна газ му гори помпата на 20 хиляди км? Понеже искам да ми покажеш дино графика, която да доказва твоите щедри твърдения :) Понеже аз извън форума на Хонда, държа форума на Great Wall (фенски, нямам нищо общо с марката/производителя). Та върху тези коли имам наблюдения - те се предлагат с инжекцион с течна фаза, точно ВИЕЛЕ и до тук има поне 10тина сменени помпи, на пробег между 20 и 40 хиляди км. Във форума можеш да намериш и дино графика на мощността и на кола (Voleex C10) и на джипа (Hover H5) преди/след поставяне на ГИ и разликата наистина е в полза на ГИ, но едва забележима дори на дино графиката, а разхода отново е цитиран и от Great Wall и от потребителите с грубо 15-20% по-висок (примерно на колата е 8-8.5/100 смесен, вместо 7)  :)

 

Ето ти и два конкретни екземпляра, които първо са карали на бензин, а после са сложили газова Виеле с течна фаза. Осреднен разход върху хиляди км:

http://www.carspending.com/bg/vehicles/237-great-wall-voleex-c10-great-edition

http://www.carspending.com/bg/vehicles/1172-great-wall-voleex-c10-great-edition

 

Хем имай предвид, че разхода на газ не е "чист" - хората сипват от време на време бензин, понеже тя си пали на бензин и автоматично сменя. Но той не влиза в сметката.

 

Не е до технологията, а до горивото. Няма как да свариш 100 кила ракия с 5 кила дърва, само щото ти е лъскав казана :) Но с горното НЕ твърдя, че не е по-изгодно да се кара на газ. Напротив. Ако караш много, газта е задължителна. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От прочетеното излиза че и с по евтина газова уредба и с vsi2 все ще е еднакъв харча. При по евтиния еариант ще загубя колко 10-15кс? Нека да сметна тук за vsi и то не втора версия искат £2000 заедно с електрическа сиситема за смазване. Това са 5000лв. Е България ще ми излезе около 2000лв една сносна газова уредба със европейски сертификат пък кой знае мое и prins silverline да ми сложат. Леле кое ли да избера? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ГИ с течна фаза на теория е по-добре, на практика е неоправдано скъп и отново зависи да намериш читав газаджия, който да постави и настрои уредбата оптимално. Добре поставен обикновен ГИ с изпарител няма да ти докара загуба на мощност, или ще е пренебрежимо малка (не караш спортна кола в крайна сметка). Не знам в UK как е, в България газта има прекомерно много графит и вероятно от това горят помпите.

 

Освен това K20/K24 са капризни двигатели и не знам колко човека изобщо са пробвали да слагат ГИ с течна фаза на тях. Най-сигурно би било да отидеш при някой, който е слагал газ на такъв двигател и не се притеснява да го прави отново.

 

ПП: Има случаи, в които ГИ с течна фаза ти е оптималният (ако не и единствен смислен) вариант - като FSI двигателите на VAG или GDI на Mitsubishi, където инжекторите впръскват гориво директно в горивната камера, а не в смукателния колектор. Твоят двигател не е от тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ваньо, знам, че не ме харесваш, понеже си пресичаме мненията по темита, а аз наистина не искам да има препирни. Имаш бира от мен ако се засечем на някоя форумна среща. Но нека не се нападаме и да аргументираме мненията си без лични чувства...

Абе, верно някакви такива засечки се получиха.  :D Аз също не харесвам нападки, нищо лично ;)...с удоволствие ще удариме по няколко бири.  :drunk:

Действително по данните на господата, процентно стоят нещата така - макар че замерванията са си относителни. Не знам станциите колко са ги "били у кантарa", но със сигурност от личен опит казвам че при разход от 20л+/100км няма как да имаме 4-5л. разлика. С предишната ми кола (пак добре настроена от мен лично) положението също не е било толкова трагично.

 

Иначе по темата:

Течната фаза е безсмислено скъпо удоволствие за BG.

На всичкото отгоре e въпрос на време да ръснеш още камара пари за помпа после, заради хубавата ни газ ...и после пак и пак.

Оптималния вариант си остава хубав ГИ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Действително по данните на господата, процентно стоят нещата така - макар че замерванията са си относителни. Не знам станциите колко са ги "били у кантарa", но със сигурност от личен опит казвам че при разход от 20л+/100км няма как да имаме 4-5л. разлика. С предишната ми кола (пак добре настроена от мен лично) положението също не е било толкова трагично.

 

 

Според мен просто с твоят Legend е много трудно да докараш истински разход над 20 на бензин. Но ако една кола наистина гори по 20л/100, то тя ще гори 24-25л/100 газ. Пробвай да ползваш CarSpending.com - ще се радвам да видим колко гори една расова кола като Legend-а на газ и да го сравним с други, на бензин.

 

Оптималния вариант си остава хубав ГИ.

 

Абсолютно, ако караш по 12-15 хиляди и повече км на година. За по-малко, трябват по 2 години да се избие, което според мен не оправдава инвестицията - в съчетание с потенциалните нови проблеми. Но ако караш много - пари за бензин са грешни пари.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен просто с твоят Legend е много трудно да докараш истински разход над 20 на бензин.

Ако искаш да ти го дам да го разгазиш хубаво малко из София да видим дали ще падне под 20/100 :D :D

Но ако една кола наистина гори по 20л/100, то тя ще гори 24-25л/100 газ. 

Пак ти казвам, че това не е вярно....ама ако ще си по-спокоен, че гледам нема спиране..добре ...5л. отгоре ще гори! ;)

 

Пробвай да ползваш CarSpending.com - ще се радвам да видим колко гори една расова кола като Legend-а на газ и да го сравним с други, на бензин.

Нямам кога да ги гледам и следя толкова постоянно нещата, а и това е повече за хората интересуващи се от ниския разход.

 

Абсолютно, ако караш по 12-15 хиляди и повече км на година. За по-малко, трябват по 2 години да се избие, което според мен не оправдава инвестицията - в съчетание с потенциалните нови проблеми. Но ако караш много - пари за бензин са грешни пари.

Я сметни един среден разход от ~15/100 за 15000км. с двете горива и виж пак какво се получава...май за по-малко от една година са нещата, не за 2г.  ;)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Абсолютно, ако караш по 12-15 хиляди и повече км на година. За по-малко, трябват по 2 години да се избие, което според мен не оправдава инвестицията - в съчетание с потенциалните нови проблеми. Но ако караш много - пари за бензин са грешни пари.

Я сметни един среден разход от ~15/100 за 15000км. с двете горива и виж пак какво се получава...май за по-малко от една година са нещата, не за 2г.  ;)
...тук е лесно да се сметне, че Ваньо има право. Аз за 20 000 на пропан-бутан "избих" газовия инжекцион, като дори съпоставката на разходите е спрямо дизела, а не спрямо бензина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ново замерване:Accord Type S 2.4След като напълних резервоара карах по магистрала 160 мили което е 257.6км. Карах около 2100-2300 оборота на 6та с около 90-100км/ч в повечето време с круз контрол. Като отидох да допълня пистолета щтракна на 15.15 литра. Имаше и около 5% градско. Също така имаше и изкачвания и спускания плюс това изпреварвах отвреме навреме. На равно смятам, че ще може още малко може би до 5.5л Разход: 5.88 л/100км.

Редактирано от MilevUK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен на дизела на такива скорости 90-100 ми пада и на 3.6,заеби това не е реално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та общо взето си зависи колко е тежък десният крак.

 

3-ма души плюс багаж и пуснат климатик през цялото време:

 

София - Приморско, тръгнах с напълнен до горе резервоар, бавно каране по магистралата с 110-120, плюс обикаляне по черноморието всеки ден - на борд компютъра изкара 6.9. В сайта изчисли 7.01, т.е. да кажем 7.

Приморско - София - обратното, с автопилота на 150 и нещо през цялото време, множество доускорявания - 8.5.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

София - Бургас ,3-ма с багаж, 150 на круиз контрол с климатик.

Заредих на ромпетрол на входа на Бургас до горе -> 6,3/100.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напишете какви двигатели имате все пак, да не се заблуди някой(като мене).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напишете какви двигатели имате все пак, да не се заблуди някой(като мене).

2.2 i-ctdi 140 hp :) n22a1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Имам наблюдения и върху холандските Виале и върху италианския Иком.

Ако не беше двойната цена и скапаните трифазни помпи никой нямаше да слага инжекцион.

 

Тука грешиш, за Виале-ДА скъпа е, но на Иком системите се ползва обикновена бензинова помапа  струваща от порядъка на 100 тина лева, дори помпата от моята хонда става за тази уредба :) Друг е въпроса че по сервизите искат по 600 лева за смяна. На шурето я сменихме с такава на бош и вече 2 год няма дертове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мен ново замерване, акорд 2.4 ръчка, ГИ:

по магистрала със 130 - 12л/100км, 4 човека с багаж и климатик, със 160 - 14

градско около 14

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като чета горните разходи, май има проблем с моя Стрийм, К20А1.

Разход на газ при над 150км/ч   16/100 с климатик.

При 120км/ч без климатик 10/100.

Разликата със и без климатик е 2/100!

 

Утре ще засичам на бензин!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

София-Лефкада 1800 км, от които 300 по градчета, баирите и серпентините към плажовете на 1-3-та. На отиване 300 км на климатик, общо около 200 на круизконтрол и краен разход от капачка до капачка 6.0. С гръцка нафта от AVIN летеше като изтребител навръщане по нанагорнищата в планините и като сипах в БГ от Еко-Петрич хем от запечатана "гарантирана" колонка чувствително по-зле с потракване и с изпушвания при ръчка на 4-та.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На бензин 8/100 при скорост 120-130км/ч.

На газ 11,5/100 при същата скорост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...