Jump to content
demon89

Въпрос за акумУлатор

Recommended Posts

Здравейте, за жалост  без никакво боледуване и без признаци за проблеми акумУлатора сякаш получи инфаркт и реши че ще мре.При замерване с мултицет си показва 12,5.6  без натоварване ,но при палене пада до 6 волта   и общо взето колата пали на магия и фантазия.Днес като ходих да го погледнат момчето от магазина ми каза,че леглото за акумУлатора било като за 62 амперов т.е от по едричките,а на сервизната книжка  и другите документи го дават да е 52-55 ампера. Въпроса е проблем ли ще е да сложа 62 амперов,ще се зарежда ли както си трябва и т.н и вие с какви сте? Мотора е F20A4,предварително благодаря 

 

П.С. пробвах да го заредя и ефект от това нямаше никакъв,още първото палене си беше проблемно,акумолатора е необслужваем Berga 54 ампера

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще напиша това което аз знам, без да давам акъл. Тъй като и аз(като всеки друг) имах/м проблеми с акумулатора, та питах и акумулаторджии, дето само с това се занимават.

 

Това че е повече ампера от каталожните НЕ е проблем, по-добре е при стартиране даже.

Аз лично сложих 45 а/ч, а оригиналният май беше 36.

 

Относно дали успява да се зареди при работа на двигателя - явно е, че ще му е нужно повечко време от по-малкия.

Аз си имам и зарядно у-во и ми е казано така: за пълно зареждане зареждаш с 1/10 ток за 10 часа. Т.е. за 45 а/ч акумулатор зареждането е с ток 4.5 ампера в продължение на 10 часа.

 

Колкото и скъп да е, колото и повече да са а/ч, то ДНЕШНО ВРЕМЕ, един акумулатор трае 3 години. Едно че така е направен(това ми го казват акумулаторджиите), друго сега нонстоп има консумация на ток. Макар и малък ток, нужен е за компютъра, за аларма, за комп газ(ако има).

 

За да се запази един акумулатор в добро състояние, то (било) е нужно на всеки около 3 месеца да се сваля от колата и да се зарежда със зарядно устройство до пълно зареждане(както ми посочиха по-горе).

Защото градското каране е относително кратко като време и не е достатъчно за пълно (до)зареждане. Караме и на дълго, ама всеки ден ли ?!

24 часовата консумация на ток, без достатъчно зареждане водела до падане на пълнежа на клетките на дъното. От което дъно никое зарядно не е способно да върне обратно падналият материал обратно горе в клетъчната решетка. Т.е акумулаторът безвъзвратно умира.

 

Предният ми беше Варта 45 а/ч, чисто нов, най-скъпият възможен, не съм го зареждал на зарядно, на 2 и 1/2 - ата година умря. После го зареждах, ама трае няколко дни.

Тогава поразпитах и ... си купих най-евтиния. Вече е почти на 3 г, но още от лятото почна да сдава. И него не съм го зареждал профилактично, само когато "клякаше". Все си виках - трябва да го сваля и сложа на зарядно, ама....

 

Та зимата тропа и се очертава нова покупка, то си ми е и време според спецовете.

ПП: Под товар ако пада до около 10 В, значи има още хляб в него, ако под товар пада под 6В - приключен е този акумулатор.

Редактирано от rusco

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като един лаик питам.Как така при нормален волтаж  не иска да върти , да не би да е някъде другаде проблема? Пробвахте ли с друг акумулатор?

Редактирано от mx rider

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

rusco благодаря за изчерпателния отговор, точно поради тези "нови акумулатори" ме е яд,че преди 4 години продадох една от колите с оригиналния акумулатор на кончертото ми от 1994 година който не беше виждал зарядно през живота си ,а  съм го бутал не 1 и 2 пъти поради забравени фарове и т.н  mx rider  с друг акумулатор нямах време да пробвам,но при това палене на много тънък косъм, изгасянето на всички лампи по таблото дакато пали, ресетването на всички настройки на сд-то и т.н. няма от какво друго да е.Даже и ГИ-то  се видя в чудо на 2 пъти 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

mx rider той волтажа е нормален ,но има ли слаба клетка и под товар акумулатора умира.Клетките са решетки с активна пореста маса по тях ,която с времето се изронва и пада на дъното .

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес като ходих да го погледнат момчето от магазина ми каза,че леглото за акумУлатора било като за 62 амперов т.е от по едричките,а на сервизната книжка  и другите документи го дават да е 52-55 ампера. Въпроса е проблем ли ще е да сложа 62 амперов,ще се зарежда ли както си трябва и т.н и вие с какви сте? Мотора е F20A4,предварително благодаря 

 

 

А погледна ли на тези документи, след  капацитета по кой стандарт са дадени тези данни ?

Ако са по японския JIS, акумулатора ти трябва да е с едни 20-25% отгоре по европейския EN стандарт .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега слагаи 62А и нямаш проблем. Колкото за това, че предният е умрял от раз. Преди две години един банер на близо 8 г. възраст работеше без отказно на мазда 323ф БА 1.5 до един момент ставам от кафето тръгвам да паля стартера завъртя и всичко изгасна. Имаше шок докато разбера че е от акумулатора, после зареждания, чудесии всичко уж ок лампите светват даже cd-то тръгна но завъртях ли ключа всичко приключи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...