Jump to content
demonized

Въпроси относно миене на двигател и проблем с едно от копчетата за ел.стъклата

Recommended Posts

Здравейте,

 

От известно време забелязах, че имам проблем с копчето на конзолата на шофьорската врата, което управлява задно ляво стъкло - стъклото се сваля без проблеми, но когато трябва да се вдигне - копчето все едно не работи. Трябва да отида до задната врата и да вдигна прозореца оттам.

Някой сблъсквал ли си е с подобен проблем и възможно ли е контактите на копчето да са само замърсени и да искат чистене....За мен няма логика да работи в едното положение, а в другото - не...Само замърсяване ми идва на ум.

Лесно ли се сваля тази конзола от вратата?

 

И другия ми въпрос е - някой знае ли мивка в София/Пловдив, където могат да ми измият двигателя без да го прецакат? И изобщо някой мил ли е 2.2 дизелът на Хонда?

Голяма кочина ми е под предния капак и искам да пооправя положението - някои разширителни съдове даже не мога да ги видя дали течността в тях е в граници...Избърсах каквото мога, но искам да посветне.

 

Мерси предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се резетнат настройките на стъклата.

Става с оригиналната диагностика, мисля, че има и някакъв начин с комбинация, но не го знам. Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

.........И другия ми въпрос е - някой знае ли мивка в София/Пловдив, където могат да ми измият двигателя без да го прецакат? И изобщо някой мил ли е 2.2 дизелът на Хонда?

Голяма кочина ми е под предния капак и искам да пооправя положението - някои разширителни съдове даже не мога да ги видя дали течността в тях е в граници...Избърсах каквото мога, но искам да посветне.

 

Мерси предварително!

 

Това сериозен въпрос ли е, или се майтапиш?

Какво ще му се прецака на двигателя като го измиеш, и какво значение има ,че е 2,2 i-ctdi на Хонда - двигател като двигател?

За твое успокоение, аз съм си го мил няколко пъти и няма проблем, пък и не виждам какво може да му се прецака и няма никаква драма в това да го измиеш и да "посветне"-както се изразяваш.

Успех в сложната задача - с миенето на двигателя. :thumbs1:

Редактирано от Еmicha1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Копчето ти е счупено затова не работи.Много са кекави.Няма нужда от ресетване и разни софтуеърни интервенции,защото колата не е с боди комп и е най елементарно управление.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за мненията. По ред ще отговарям :)

 

Трябва да се резетнат настройките на стъклата.

Става с оригиналната диагностика, мисля, че има и някакъв начин с комбинация, но не го знам. Поздрави

Някъде гледах как се ресетват настройките с една комбинация на американски Акорд 7. Може и да я пробвам комбинацията, но не мисля че е от това. Все пак бутонът работи за сваляне, но не работи за вдигане на стъклото.

 

 

.........И другия ми въпрос е - някой знае ли мивка в София/Пловдив, където могат да ми измият двигателя без да го прецакат? И изобщо някой мил ли е 2.2 дизелът на Хонда?

Голяма кочина ми е под предния капак и искам да пооправя положението - някои разширителни съдове даже не мога да ги видя дали течността в тях е в граници...Избърсах каквото мога, но искам да посветне.

 

Мерси предварително!

 

Това сериозен въпрос ли е, или се майтапиш?

Какво ще му се прецака на двигателя като го измиеш, и какво значение има ,че е 2,2 i-ctdi на Хонда - двигател като двигател?

За твое успокоение, аз съм си го мил няколко пъти и няма проблем, пък и не виждам какво може да му се прецака и няма никаква драма в това да го измиеш и да "посветне"-както се изразяваш.

Успех в сложната задача - с миенето на двигателя. :thumbs1:

 

Да. Съвсем сериозен. На какви ли неща съм се начел (и един път и мой приятел имаше проблеми с паленето), че сега парен каша духа.Драма има - смъртоносна за двигателя надали, но определено може да ми стъжни живота. Много се надявам електрическата система да е добре изолирана, а също и да не попада вода на места, където ще се задържи доста повече отколкото ще и трябва за да изсъхне нормално.

 

Изобщо не е трудна задачата - нямаше нужда от леката ирония :) Идеята ми беше по-скоро хората със същия двигател да споделят имали ли са проблеми след миене.

Никога не може да си прекалено предпазлив.

 

Копчето ти е счупено затова не работи.Много са кекави.Няма нужда от ресетване и разни софтуеърни интервенции,защото колата не е с боди комп и е най елементарно управление.

Това не зная дали е възможно, когато както казах бутона работи като се натисне надолу, а нагоре щраква - но резултат няма. По-скоро пластините с които трябва да контактува при затваряне са или замърсени, или изместени.

Да взема да го отворя най-накрая.Което ме връща на началния ми въпрос. Някой отварял ли е панела? Гледах видеота в което се отваря панел на американски Акорд и беше много лесно...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отварях моя пакет с превключватели.Имах проблеми с предните две стъкла.Както вече писах много неграмотно са направени. Това за пореден път ме убеди че тази кола е правена за музеен експонат,но не и за дълга и непретинциозна експлоатация.Чупят се основите на тази видимата част от бутона с която се работи.Съответно се променя и воденето на лостовата система надолу,която от своя страна управлява микропревключватели на една платка монтирана навътре в самият пакет.Съответната платка пък представлява цялата слаботокова част на управлението на стъклата,закючването,както и в нея се намира високочестотния приемник на ключа.Дори и да ти е счупен един ключ не можеш да смениш само него.Тъпите японци са направили всички бутони на една матрица.Сменяш целият пакет,ако успееш по моргите да намериш здрав-поне аз трудно намерих.Стигнах до извода че дори и да е счупен ключа е възможно да работи управлението на стъклата,но докога...?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се резетнат настройките на стъклата.

Става с оригиналната диагностика, мисля, че има и някакъв начин с комбинация, но не го знам. Поздрави

 

Това със резета на стъклата е само на вратите с "auto"

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...