Jump to content
DOXATA

Ремонтен комплект за предни сп.апарати

Recommended Posts

Здравейте колеги,предните спирачни апарати на CR V-то ми са в доста лошо състояние и по тази причина мисля да ги рециклирам.Скъсани са маншоните на два от водачите,съответно единият водач е ръждясал зверски и е блокирал.

Въпросът ми е от къде мога да купя всички гуменяци по апаратите и ако се наложи водач/и и идея колко струват?

Заслужава ли си гимнастиката?

Не е ли по-удачен вариант да си купя вече рециклирани апарати?

Някой продава ли рециклирани апарати или поне в много добро здраве?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за в България се сещам за два варианта. Първият е този сервиз/магазин, който е специализиран само в спирачни системи. Може да им пратиш едно запитване дали имат каквото те интересува и изпращат ли с куриер (те са в Пловдив). Другият вариант е Монката. Аз, лично, от него не съм пазарувал, но повечето хора са доволни (има тема за него, ако не го познаваш, в раздела с търговците).

Ако пазаруването от чужбина не ти е проблем, то тогава може да видиш тези. Аз от тях си взех всичко за ребилда на моите спирачки, че ми се беше запалила главата от "майстори" с тях и сега всичко най-накрая е наред. За 4 месеца съм врътнал 8000 км. Има части, има готови апарати (към 120 лв. по курса на лирата), вече ти ще прецениш кое те устройва като цена. Ето какво бях накупил, че да не пиша пак.

Като пишат и други, и ще ти се оформи някаква цялостна картинка в главата. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......Въпросът ми е от къде мога да купя всички гуменяци по апаратите ......

Купувал съм такива комплекти "гуменяци" от този сайт и точно на този производител ,но за 2-ра генерация и съм много доволен, гледам че има и за твоя модел:

http://namaleniavtochasti.com/accord-cd-1994-1998/6614-d4190-honda-.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много и за насоките.

:worthy::thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Положението е следното:

-ремонтен комплект състоящ се от гумички и маншончета   8-12лв.

-бутало  10-20лв.

-водач  11-22лв.

-комплект гумички,маншончета и бутало 30-35лв.

Съответно ще трябват:място(което за съжаление нямам),време(почти като с мястото),телена четка,ръждопреобразувател,боя,два вида грес и труд.Това в случай че апаратите са свалени.

За това реших да действам по друг начин.Купих два спирачни апарата втора ръка post-30556-0-77545700-1479552733_thumb.jpg (това е единия)

и ги занесох да ги рециклират.Цената е 60 лв.на апарат и включва:

-премахване на ръждата и почистване

-боядисване

-смяна на всички маншони и гумички

-ново бутало

-смазване

-6 месеца гаранция

В понеделник ще е готов единият и ще споделя първи впечатления,както и къде ги занесох.

СП.АПАРАТ.bmp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правил съм процедурата, няколко пъти. Почистването ако е с телената четка, а боядисването със спрей/четка, няма да останеш особено доволен. Инак с пясъкоструй и прахово, смяна на гумички, буталца, и водачи става доста доволно - 262.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 60лв. по неговите думи би трябвало да е такъв крайният резултата:post-30556-0-57617800-1479554720_thumb.jpgpost-30556-0-46520600-1479554728.jpgpost-30556-0-63396500-1479554735.jpg

 Само че без смяна на водачи.

В понеделник ще стане ясно дали не са предизборни обещания само.

Редактирано от DOXATA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само тази снимка пазя и на нея не си личи много добре, но ето как изглеждаха моите:

 

image.jpg

 

С телена четка е умопомрачително, песъкоструй не навсякъде има. Затова моите киснаха в химия и това е резултата:

 

image.jpg

 

После боядисване, смазване и сглабяне:

 

image.jpg

 

image.jpg

 

А така спирам сега:

 

IMG_0198.jpg

 

Това е капачката на бутилка от 1.5 литра вода с около 1 л. вода в нея, която изхвърча от седалката и се удари в преградата между двигателя и купето. Това без да скачам с двата крака, просто преди един завой реших да намаля. :)

Пожелавам такива спирачки на всички, които се оплакват от техните (така, като чета форума, гледам сред Хондите е често срещано).

 

ПП Цялата работа по спирачките знаеш къде я свършиха. :)

Редактирано от user2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще споделиш ли повече за химията-каква ,от къде,как и т.н.

ПП не го разбрах.

Апаратите ти са станали перфектно,а явно и работата си я вършат така.

Редактирано от DOXATA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за химията не съм ти писал, защото ти очевидно бързаш, а аз поне в България не знам да се предлага. Аз си пазарувам от UK и винаги купувам нещата предварително по график.

Иначе препаратът се казва Deox (производителят е Bilt Hamber) и го има като разтворим прах (това в ляво на снимката) и гел.

 

IMG_0166.jpg

 

При прахообразния вариант (Deox C) може да си играеш с концентрацията (т.е. колко силен разтвор искаш), но пък гелообразното (Deox Gel) може да използваш за детайли, които не могат да се свалят. Аз бях взел прахообразното и моите апарати киснаха в негов разтвор. Колко точно като часове не знам, защото не присъствах, но само ми казаха, че за предните е трябвало да направят втори разтвор (той постепенно потъмнява и стане ли черен значи вече не действа и трябва нов). Стандартно концентрацията е 1:19, но за по-употири ръжди може да стигнеш (без да превишаваш) 1:4.

Сега трябва да тръгвам, но довечера ще си допиша за смазките, ако ти е интересно и вече не си ги купил.

А ПП-то беше по повод на това, че си чел това мое мнение. Там свършиха работата по спирачната ми система изцяло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този който го оставих за рециклиране в събота е готов и честно казано според мен е пипнат идеално

post-30556-0-00084100-1479729393.jpg

post-30556-0-18470800-1479729403.jpg

post-30556-0-91465800-1479729416.jpg

.А за химията разпитвам,защото и тези с които съм в момента са трагични и мисля след като се монтират читавите да се позанимавам с другите на спокойствие.С поръчките от Ebay не съм на ти,но има кои да ми поръча.Стига да ми остане свободно време мисля да пробвам на колегите метода:http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=38326

Ще е полезно да напишеш за смазките ако имаш желание и време,а за ПП схванах и съм доволен от запознанството ми със Слави.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Станали са като истински. :) Може да напишеш къде са го направили, че да знаят хората, ако потрябва за в бъдеще.

За смазките ще изчакам да ми дойде музата и ще пиша с картинки.

 

ПП В петък твоето CR-V ли беше в сервиза? Защото аз оставих моята за масла и антифриз тогава, и имаше едно досущ като на картинката ти, даже мислех да те питам на лични. :)

ПП2 Понеже го имам наготово от личните, ето какво прави Deox-а:

 

Разтвор

 

carrier1.jpg

 

carrier2.jpg

 

carrier3.jpg

 

carrier4.jpg

 

Гел

 

g01.jpg

 

g02.jpg

 

g03.jpg

 

g04.jpg

 

g05.jpg

Редактирано от user2
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тук го намерих човека ремонтиращ спирачни апарати:

https://www.facebook.com/remontspirachniaparatiambreajnipompispirachnipompi/

Носиш апаратите на ул.Козлодуй 33 и от там си ги взимаш нови.

Моето CR V беше там в петък до към 15.00ч.Резултата от Deox-а изглежда впечатляващ.

До края на седмицата ще си набавя материали за предложението на офроудаджийте и след 15-16 декември ще ги почвам моите.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес си взех и другия апарат,и той е перфектен на външен вид.Набавих си и солната к.(5л,),уротропина(1кг,) и сода бикарбонат(1кг.).Всичко струва 16лв.,а като количество е доста.Взех си и предпазни очила ,ръкавици,пластмасови кофи и други неща които биха потрябвали.Имам изпитан ръждопребразувател и грунд на Dupli color против ръжда.Остава да се монтират на колата вече рециклираните апарати и да действам с ръждивите.Старите бутала на апаратите който ми върна майстора според мен са напълно читави,имат съвсем малко ръжда на очертаното с червено( челно и по страничната линия)което не би трябвало да е проблем,защото тази част винаги е извън маншона.post-30556-0-89334700-1479920909.jpg

Останалите неща:маншони,семеринг,бутало,водачи и греси ще взема след като видя кое точно е необходимо да се смени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и резултати от експеримента.

Началното състояние:

post-30556-0-16249600-1480416301_thumb.jpg

post-30556-0-83576400-1480416302_thumb.jpg

post-30556-0-09783100-1480416304_thumb.jpg

След два часа киснене в разтвора:

post-30556-0-52657200-1480416378_thumb.jpg

post-30556-0-26697800-1480416377_thumb.jpg

post-30556-0-07069200-1480416376_thumb.jpg

post-30556-0-11471000-1480416372_thumb.jpg

И самия разтвор с ръждата в него:

post-30556-0-54698500-1480416425_thumb.jpg

Намазани с ръждопреобразувател:

post-30556-0-32701900-1480416487_thumb.jpg

post-30556-0-74952900-1480416488_thumb.jpg

post-30556-0-22319700-1480416490_thumb.jpg

post-30556-0-54643100-1480416494_thumb.jpg

post-30556-0-99408200-1480416495_thumb.jpg

post-30556-0-59153600-1480416497_thumb.jpg

Според мен опитът е успешен.Оставих едните клещи на атмосферни условия и ще следя за поява на ръжда.Останалите неща напръсках с грунд против ръжда,но нещо не ми вдъхва никакво доверие.Разтвора е с концентрация 2/1 вода и сол.кис.(800мл./400мл.)+ 20гр.уротропин.В него биха могли да се потопят още неща,защото не е загубил активност.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В понеделник ще е готов единият и ще споделя първи впечатления,както и къде ги занесох.

Та ... къде правят това рециклиране/ремонт, че нещо не се ориентирам ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
YSL1wrSzqnj.png
089 571 1090

 

https://www.facebook.com/remontspirachniaparatiambreajnipompispirachnipompi/

 

П.п. Мнение №13.

Редактирано от DOXATA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, а някой да знае в Пловдив къде рециклират спирачни апарати и останал доволен.

Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, виж първото мнение!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега. А някой дали е ходил при тях?

 

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не съм, но може да попиташ колегата, който е дал информацията за тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...