Jump to content
MilevUK

Важно: заводски дефект във въздушните възглавници

Recommended Posts

повдигам темата,

някой свързвал ли се е с Бултрако относно този проблем? Писах им мейл със ВИНа и ми казаха, че колата не подлежи на този recall. На английския сайт излиза десния airbag за смяна. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, аз веднага преди няколкото месеца, цитирани от колегата, се свързах с Бултрако, които ми казаха, че те нямали никаква информация за такава сервизна акция и че ако ги били уведомили, щели да се свържат с мен. Имат ми телефона и мейла, колата е купувана от предишния собственик именно от тях, така че ако наистина има информация, би трябвало да ми се обадят. Ако не го направят, толкова по-зле за тях.

 

Но то злето смятам да им го устроя по принцип, защото ми писна от некоректни български бизнес практики. Целият свят гръмна за този проблем, от представителствата на БМВ вече си привикват клиентите, само Бултрако не били чували. Ами аз вече смятам да изпълня науменото и да изпратя писмо до централата на Хонда с оплакване от Бултрако, че застрашават здравето и живота ми и проявяват недобри търговски практики. Всички 7-ци излизат в други сайтове, че подлежат на сервизна акция, само в любимите ни Бултрако нищо не знаят.

 

Та във връзка с това Ви приканвам колеги, да се свържете и Вие с Бултрако и при условие, че Вашата кола също подлежи на сервизиране, а те откажат, да уведомите Хонда също.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

Този проблем само за седма генерация ли се отнася? Аз съм с осма генерация, някой има ли информация как стои въпроса при нас? Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е проблем с възглавниците на Таката - които освен в Хонда се вграждат в Тойота, Форд, GM, BMW, Мазда, Нисан, Крайслер, Субару, Митсубиши ...

За момента Хонда е обявила акции в САЩ и отделни други страни - все още тече обработка на данните от Таката

за Европа намирам http://www.theguardian.com/business/2014/jun/23/honda-recalls-2m-cars-airbag-scare

 

The Japanese company said the recall covered five models made between 2001 and 2003 in the UK: the Accord, Civic, CR-V, Jazz and Stream. In Europe, 154,000 cars are affected and 45,000 of those are in the UK.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на http://www.dft.gov.uk/vosa/apps/recalls/ всеки може да провери какви реколи има за неговия модел!

За моето цр-ве няма кампании ;)

  • Нагоре 2
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Restless, втория линк е много полезен, сега разбрах защо моята кола още гаранционна е влизала в сервиз за ъпдейт на софтуера.

Благодаря, че го сподели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на http://www.dft.gov.uk/vosa/apps/recalls/ всеки може да провери какви реколи има за неговия модел!

За моето цр-ве няма кампании ;)

Много благодаря за линка! И моята се оказа читава ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имайте предвид че Таката все още не са проверили всичките си серии - и е възможно в близко бъдеще за има още бюлетини. Засега поне изглежда че произвежданите в Европа Хонди не са засегнати

Редактирано от Restless

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, свързах се с Бултрако, първия път ми казаха, че мойта рама я няма в списъка, след молба за второ търсене се оказа, че има разминаване в списъците и единия airbag е за смяна (десния, мисля). Проверихме и на един колега колите - сивик 2004та и jazz 2007ма, тях ги няма. Трябва да си запиша час за ремонта, дано не се изложат нещо.

Към колегите с акорд 2003 - 2007 - можете да пишете на service-sofia@honda-bg.com и да питате за вашата кола - трябва VIN (рамата) за да я проверят. Твърде вероятно е да е за смяна. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на колегите Restless и Dynacord за ценните линкове. Това е пример за креативни и полезни постове във форум. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам има развитие по темата. Някой да е стигнал до някъде със смяната? Интересно ще ми е с какво се оправдават, че няма такава информация, защото официално от хонда е признато и е поправено. Понякога имам чувството, че чакат вестоносец пеша да им донесе от япония вести и в случая се е удавил в морето между япония и китай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами чак днес успях да отида в Бултрако. Приемчикът в сервиза е доста отзивчив и готов да помогне, обаче комуникацията им между отделите не е добра. Явно имат няколко списъка с шасита в които моята не излизаше първоначално, после се оказа че я има, накрая потвърдиха, че не е нужна смяна на модула. В крайна сметка дори не си направиха труда да проверяват нищо и си тръгнах с някаква разпечатка. А и без това нямат налични модули за възглавниците, тъй че съветвам първо по телефона да се разберете дали трябва да се сменя нищо, преди да ходите, поне да си спестите разкарването. Честно казано, административния им отдел е слабашка работа и ще пиша и на англичаните да проверят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако по VIN от тук http://www.honda.co.uk/cars/owners/recalls-and-updates.html ви излезе нещо за смяна, обръщайте се към Бултрако :)

Редактирано от atoma
Сменен www адрес
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Your vehicle's fine and requires no current work. 

 

:punk:  :punk:  :punk:  :punk:  :punk:  :punk:  :punk:  :punk:  :punk:  :punk:  :punk:  :whistle:  :whistle:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен :punch: . По едно време се изплаших да не би vin номера ми да е сбъркан в талона, но не е.

Редактирано от Imst

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

According to our records there is some outstanding work to be carried out on the VIN you entered.

[*]pud : crank pulley damage

Сменена :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен първия път като въведох VIN-а също ми даде грешка но после видях че е сложило интервал между буквите и цифрите. Вижте да не е нещо подобно при вас.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се получи от втория път и новините са добри: 

Your vehicle's fine and requires no current work.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми дава Inavlid VIN :hmmm:

Щото пишете като тинейджърски чат, с малки букви. :) Трябва да са главни!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хммм
Ето какво излиза при мене:

  • [*]
safety recall: front passenger airbag over pressur

Please contact your local Authorised Honda dealer and arrange an appointment to have your car repaired.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обаждай се на който и да е оторизиран сервиз на хонда. Те трябва да знаят за какво става въпрос и да ти насрочат час да ти сменят пълнителя мисля че беше.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Преди 2 седмици и мен ме викнаха в Хонда. Свръхналягане във въздушната възглавница на пътника, ключ за фаровете и копчета за ел. стъклата. Това за CRV-то в подписа. В писмото споменаваха няколко модела на Хонда, произведени 2003-2004-та години.edit:Сега погледнах първия пост - писмото ми беше абсолютно същото. Последните 2 г колата ми е била спряна от движение, и в момента, в който я купих и пуснах в движение получих писмо.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свързах се с Бултрако и казаха че ще ми звъннат като дойдат частите.Предполагам всичко е безплатно понеже си е заводска грешка ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прощавайт, но директно в Бултрако ли звъните или отивате на място в сервиз, понеже ми излиза някакъв recall за тъчнатаrecall : civic handbrake replacement

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Предполагам всичко е безплатно ...

Да, безплатно е (в Англия).Процедурата за трите неща, които посочих в предишния си пост е около 1 час. Нашия местен дилър беше направил (безплатно) цялостен технически преглед на колата, и ми излязоха няколко маншончета по шарнирите и една биалетка за смяна. Предложиха ми да ги сменят, но любезно им отказах, предвид смешно високите цени при тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен беше безплатно, в Бултрако (Варна), сами ми се обадиха да си определим час, удобен и за двете страни, смяната на патрона на пасажерския airbag и ключовете на фаровете отне около час и половина. По принцип си бяха наред, но излезнаха, че са за смяна според тази акция.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Invalid VIN!? Пробах с малки, с големи букви с/без интервал и не става... Да не е тотал щета в Италия тази кола, спряна от движение и преродена в БГ!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в България - Бултрако е безплатно.

На мен ми излезе демпферна шайба на колянов вал. Подмениха я и не съм дал никакви пари.

Пишете им мейл на service-sofia@honda-bg.com с VIN-а и уточнете за кой recall става въпрос.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откакто е вдигната темата през определени периоди пробвам и винаги ми излиза "VIN you have entered is invalid or incomplete".

 

Пиша го собственоръчно по всякакви начини, копирам го от договора за покупко-продажба и какво ли не и е все това. Сигурен съм, че е точен защото ми е изпратен още от стария собственик за проверка, после е сверяван от нотариуса от стария талон, после съм нямал проблем при пререгистрацията в нашия КАТ, където още преди да вляза на канала ми го проверяват и т.н.

 

На какво може да се дължи това? Колата е купувана чисто нова от България, Бултрако София.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега напиши го тоя ВИН да го видим какво не му е наред, че така без него не може да се разсъждава :) 

 

И по темата мен ми излезе че запалката на пасажерската възглавница е за смяна. Ходих до Бултрако Варна направиха копие на талона ми и ми взеха тел-а след 2 дни ми се обадиха и ми казаха че са поръчали частите и като са във Варна ще ми се обадят да ида да ми подменят дефектната запалка - безплатно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и винаги ми излиза "VIN you have entered is invalid or incomplete".

 

На какво може да се дължи това? Колата е купувана чисто нова от България, Бултрако София.

 

+1 , също купувана от Бултрако Сф

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми излиза това:recall - trunk harness damageНякой има ли идея какво е. Според преводача е нещо по багажника.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че е окабеляването на багажника. Защо не се обадите на бултрако мисля че ще ви помогнат от там с вин номерата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно ще помогнат...но по-вероятно - не, особено при положение, че ще си отварят работа!

atoma, приемам че призива "Колега дай тоя ВИН да видим какво не е наред." важи и за мен и изпращам на л. с. Благодаря, предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се включвам в групата на тези с невалидни ВИНове :D По някаква огрооомна случайност колата ми също е купена от тях още 2008-ма ;)

Или иначе на баджанака колата - Сивик 7ма му излезна че трябва да му подменят педалите на съединител и спирачка ;)

Това което ми е интересно обаче е, дали след смяна на някаква част не трябва да предоставят на клиент старата такава?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, Атома, едва сега влизам и виждам желанието ти за съдействие, за което изказвам предварителни благодарности.

 

Също на лично ти изпращам VIN-а.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет и от мен.И аз съм при тези с нередовни VIN-ве.Казва vin-a не редовен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...