Jump to content
granik

Зимни гуми ?

Recommended Posts

Искам да си купя 4 нови зимни гуми за HR-V то , като бюджета ми е 450 лв., Нещо да препоръчате ,16-ки. Има хубави втора употреба, маркови и не са скъпи, ама българина е гявол и му нямам доверие, затова търся нови.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, ако държиш да са по-хубава марка, ще трябва да дадеш поне към 600лв за нови. А гудиъра отива и към 800...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, ако държиш да са по-хубава марка, ще трябва да дадеш поне към 600лв за нови. А гудиъра отива и към 800...

 

Ето едни горе долу на такава цена:

 

http://medina-med.co...wDetail#section

 

Нещо не се получава с линка:blink:/>

 

 

ГУМИ BARUM 205/60R16 96H XL POLARIS 3

 

205x60x16

 

 

Зимна гума Barum Polaris 3

 

 

Barum Polaris 3 - представена 2011 година. Barum Polaris 3 осигурява отлично представяне при шофиране на заснежени пътища. В Barum Polaris 3 се използва гумена смес с добавка на силиций, което позволява на гумиата да остане мека и при температури под нулата.

 

 

Barum Polaris 3 е разделена на три надлъжни канала, които осигуряват бързо оттичане на водата и калта, което осигурява постоянен контакт с пътя. Подобреното разпределение на налягане, още по-голямта площ за контакт осигуряват равномерно износване на Polaris 3 и по-висок пробег.

 

 

 

 

136.80 лв.

Редактирано от 5 GTT

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз съм щастлив собственик на CR-V 1998, от 5-6 месеца. В момента съм с Bridgestone 205/70/15 H/T, които са стари и мисля са всесезонки, но за лятото стават. Сега за зимата искам да си взема нови гуми, като за бюджет няма да говоря, но повече от 180 лв на гума не ми се дават. Сега идват и мойте въпроси:)1. Ако може хората, които са карали вече с CR-V та 1 генерация да кажат, от кой гуми са най доволни, защото знам че всяка гума се държи на различна кола по различен начин.2. Искам да попитам дали си заслужава да си закупя гуми с DOT-2012 висок клас, спрямо гуми с DOT-2013 нисък клас, като и двете са на цена от 149 лв за брой - Говоря само за зимни гуми 205/70/15 96T.3. Какво мислите за следните гуми: NOKIAN WR G2; HANKOOK Winter i*cept RS W442; VREDESTEIN Snowtrac 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еднa гумa би се държaлa рaзлично при рaзличен тип aвтомобил. По-вaжно е кaкво искaш от гумите които взимaш. Aз нaпример се бях спрял нa Кумхо 27 изен, но в реклaмите ги дaвaт зa високоскоростни коли. Зaтовa взех Лaсa aйсвей, зaщото ги реклaмирaт зa тежките зимни условия. Дaже имaт и място зa шипове. Кaто ги купувaх, ми кaзaхa "Дa знaеш, че нa сухо не сa много добри и поднaсят"....Тaкa е с добрите гуми зa сняг и лед, нa сухо и зa по-ексремно шофирaне не стaвaт.4 зими кaрaх с Гислaвед норд-фрост 3 и този модел също докaзвa горенaписaното. Нa сухо по някой път си мислех, че имaм спукaнa зaднa гумa, кaто влизaх екстремно в зaвой. Обaче в дълбок сняг вериги не ми трябвaхa. Тaкa, че зaвиси кaкво търсиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята си дойде със същите Bridgestone 205/70/15 H/T ,които ставаха за градско каране първата зима,но сега ги карам само лятно време.Иначе за зимни си взех също Bridgestone DM-V1,които се представят много добре,но нямам впечатления извън пътя,а и не изглеждат много офроудски.... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На CRV и HRV слагайте сонтинентал ,пък били те и втора ръка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази зима съм решил да заложа на

ГУМИ BARUM 225/65R17 102H POLARIS 3 4X4 ;)

 

Четох доста по чуждите форуми за качеството ,което предлагат са на супер цена ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко да е супер?Днес проверих Континенталките за мен са 106 лв....Питах за размер 195/65/15

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко да е супер?Днес проверих Континенталките за мен са 106 лв....Питах за размер 195/65/15

За мен това е истинската зимна гума. Жалко, че вече не се предлагат като нови на пазара.http://cicko.snimka.bg/other/pirelli-gislaved-nord-frost-3-sava-tel-0898421293.591722.23401880

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм Пирели,но след тоя сезон на Формулата :lol: ,няма да обуя повече..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в крайна сметка марката е Мишелин каквото и да се говори.Всичко друго е компромис :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този уикенд сложих зимните гуми. Колата я купих лятото със зимни Goodyear Ultragrip 7+ на 1 сезон. Не знам какво качество са, цената им е доста висока. Първоначалните ми впечатления са, че са доста тихи, т.е. няма го тоя характерен звук при зимните гуми.А за колегата, който хвали Мишелин: Едно приятелче с toyota avensis, си купи някакви мишелин миналата зима, уж много добри.... още по средата на зимата ги смени с континентал :).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За зимата Good Year или Michelin, за лятото добавям и Bridgestone, останалото е компромис.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За DUNLOP GRANDTREK SJ6 някой дали има впечатления/наблюдения ? Питам защото на цена са идейка по-високо от BFGOODRICH winter slalom KSI go, който е доста хвален, пък за дънлоп нищо не съм срещал като мнения.Поздрави!

Редактирано от kamenof

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моето HR-V сложих 195 х 70/ 15 Ханкоци , модела е winter - i-cept индекси C, C, по 131 лв на гума за 4броя +20 за доставка + 24 за обуване + баланс. Гумите за нашия клас автомобили са със индекс XL или Extra Load -подсилени за лекотоварни автомобили - Suv! Струва ми се че за зимата с по-ниска гума ще е прекалено ниска колата а е добре да е висока особено през зимата, когато се налага да се минава през ледени бабуни и други препятствия... Най- добре пасват стандартните размери за колата за 15 или 16 инча джанти без да дават съществени разлики в километража! Ориентирай се към нови зимни със по- скорошен дот и размер според техническите параметри за колата и джантите. Новите гуми също така имат нови индекси според ЕС които показват спирачния път на мокра настилка, икономията на гориво, силата на шума, товарния и скоростния индекси. Дота е важен за живота на гумата и кога е произведена и се чете например: [2812] 28 седмица 12 година! На зимните гуми им дават живот средно около 5г, но с такъв дот вече са стари и нямат качествата на новата гума!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз миналата седмица си взех 195/65 R15 Michelin Alpin на 1 сезон за 130лв с монтажа. Возията се промени корено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз дълго се чудих какво да сложа на мойто Cr-v, и накрая реших, като ще давам пари, нека да са за чисто нови гуми: FULDA cristal control - 215/65/16 - размера както е по предписание от производителя. Още не мога да кажа за някакви впечатления, но определено са по-добри от уж всесезонните BF Goodrich, с които ще карам през лятото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е бaш по темaтa, но кaто стaнa думa зa гуми по кaтaлог и покaзaния нa километрaж... Моите сa по кaтaлог 205/60/16 и покaзвa 3 км/ч по-мaлко от колкото по gps.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Наскоро взех HR-V 4х4 - 3 врати. Първа кола ми е и има някои неясноти. Една от тях е свързана с гумите:

 

Джантите са 15` и тези дни трябва да взема зимни гуми. Летните, с които е сега, са 195 / 70 /15 - Bridgestone, но и те са позаминали.

Прочетох темите дотук и останах с впечатление, че доста съфорумци карат зимата със 195 / 65 /15. Това проблем ли е по някакъв начин за колата? Причината да питам е, че намерих разнообразни прилични варианти 195 / 65 /15 за около и под 100лв на гума. Нещата със 195 / 70 /15 съвсем не стоят така - първо читавите гуми са по 160лв за брой, второ - всички, които успях да намеря онлайн са за Van - а в този форум четох, че са тежки и не много добра идея за HR-V.

 

Въпросите ми са:

 

1 - Може ли някой да ме насочи към добри, не особено скъпи (макс 120-130лв на гума) 195 / 70 /15 зимни гуми за лек автомобил - налични в София.

2 - Ако такава опция няма - да взимам ли спокойно 195 / 65 /15 - без да се притеснявам?

3 - Понеже така или иначе ще трябва след някой месец да взимам и летни (поне 2), и при тях ли 195 / 70 /15 са само за Ван, или се намират и нормални - бихте ли дали линк - както за зимни, така и за летни?

 

Намирам се в София, ще ми се да мога да видя гумите, преди да ги купя.

Благодаря предварително и извинете за лаишките въпроси Публикувано изображение

Редактирано от Evlampi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. Първо и важно нещо според мен е, че кола 4х4 се кара с 4 еднакви гуми - размер, шарка и износване на грайфера да са еднакви.След това размера е най-добре да е според предписанието на производителя, т.е. каквото ти пише на колонката на шофьорската врата. Ако спазиш това предписание няма да се чудиш дали гумите са за ван, джип или лек автомобил. Със сигурност ще стават за твоя.Всеки друг вариант е компромисно решение с много въпросителни.Дано съм бил полезен. Успех и ЧНГ.

Редактирано от cucy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да компромисно е но човека си има бюджет,а под 150лв 195/70 няма.Аз проблем нямам със 195/65.Това не е луноход,че да му стане нещо :) Отделен въпрос е че всеки ще си хвали неговите гуми та става още по-сложно :D Разгледай водещите производители,потърси в нета навсякъде има ревюта на тези гуми и така :) Аз съм с Мишелин алпин,но на сняг още не съм ги карал :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бюджета не е твърд. Просто не ми се искаше да е поредното голямо изваждане, че нещата се трупат със страшна сила Публикувано изображение

Иначе в Диана има FIRESTONE Vanhawk Winter на по 140 лв за 195/70. Също и Fulda за тези пари. Bridgestone, Pirelli, Continental и Goodyear са по 160-165.

Питането ми беше дали 195/65 е голям компромис и дали би навредило по някакъв начин на окачването примерно.

Иначе ако трябва ще се понапъна за 195/70.

 

По въпроса за 4те еднакви гуми - зимните ще са еднакви, защото нямам нито една.

Летните, критично важно ли е да са 2 по 2 еднакви - като производител и шарка? За размера ясно, че ще са еднакви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами само от гледна точка на финансите е компромис :) Няма да имаш проблеми с по-различен размер.На мен окачването си ми беше леш и преди да си сменя гумите та няма да му стане нищо на твоето :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На окачването със сигурност няма как да навреди, просто колата ти ще е по-ниска с няколко милиметра и километража ще те лъже с няколко километра. Но пак казвам, че не случайно има лепенка на колата с какви гуми да се кара, а всеки си преценява сам за себе си.За шарката на гумите е добре да е еднаква, защото ще имат еднакво поведение на пътя, ако можеш търси със същата шарка или поне подобна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гумите за нашия клас автомобили са със индекс XL или Extra Load -подсилени за лекотоварни автомобили - Suv!

Малко подвеждаш колегите!Лека кола почти тон(1100-1200кг),да караш с бусови гуми е несериозно.Не знам кой те е подвел...най-вероятно гумаджиите де предполагам.Разликата в поведението на колата е огромно и сигурно си го забелязал.Бусовите гуми са по-тежки и с по-твърди бордове.Това води до по големи маси към торсионните щанги и утежнена работа на амортисьорите.Естествено можеш да си караш с каквото искаш,но не съветвай и другите.Окачването ни и без това е толкова хилаво.Шасито ни има проблем и при изпреварване ,когато влизаш/излизаш от коловози като сменящ платната.... заради слаб торсион.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията и съдействието!

В крайна сметка взех 4бр нови зимни Bridgestone LM32 195/65/ R15 - по 98лв на гума.

За летни предполагам ще търся същите като досегашните - Brisgestone B390 195/70/ R15, но вероятно само 2 за отпред и ще оставя 2 от сегашните(в които има още живот) за отзад... че те са по 200лв гумата Публикувано изображение

Още веднъж благодаря, приятно и безаварийно каране! Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моето трета зима се кара с 195/65/15 зимни матадорки........... никакви проблеми няма, маалко е по-ниска и километража лъже с малко, но се преживява................ не карай с различни гуми лятото!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази зима заложих на KUMHO и съм страшно доволен .Смятам и летните да са KUMHO .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко да е супер?Днес проверих Континенталките за мен са 106 лв....Питах за размер 195/65/15

Ами аз се чудих чудих па си викам като ще дам 400лв за гуми мога да си взема втора ръка на 1-2 сезона,които са взети от добрите джамбази в карловския регион :D .И докато стигна тия 400лв ще съм сменил 3-4 чифта гуми ;) Хората си ги внасят от Австрия на по 1-2 сезона,което мен ме устройва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Колко да е супер?Днес проверих Континенталките за мен са 106 лв....Питах за размер 195/65/15

Ами аз се чудих чудих па си викам като ще дам 400лв за гуми мога да си взема втора ръка на 1-2 сезона,които са взети от добрите джамбази в карловския регион :D .И докато стигна тия 400лв ще съм сменил 3-4 чифта гуми ;) Хората си ги внасят от Австрия на по 1-2 сезона,което мен ме устройва.

 

 

И това е вариант колега, като гледам каква зима беше тази, то едни чисто нови гуми вече са на една годинка, без да са влезли в употреба.

Весел празник, между другото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...