Jump to content
UniCorn

Абе тука сноубордисти има ли?

Recommended Posts

Не мога да повярвам, че има и друг като мен, който в зверския пек навън да си мечтае за предстоящия сняг, а още повече се радвам, че сме и от един град. Здрасти братле :worthy: Душевно съм на абсолютно същия хал, а сноуборд карам от миналата година (сещай се колко точно карам), предимно из родопските писти (Чепеларе the most).Ще се радвам да се запознаем и да се срещаме по пистите зимъска ;)Може и да се съберем да пийнем по бира някой ден и да помечтаем за предстоящия сезон.P.S. Ще ме учиш на беккънтри, щото идея си нямам как се кара в дълбок сняг без да се врежеш 2 метра надолу и да заореш ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има има ....Даже ако се разтърсиш има тема от зимните месеци по същия повод :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яяя,гледай ти??? ;) Супер много ме кефи този спорт и аз съм се качвала на board и доста се повъргалях из пистите(а,що синини :cool: )..Prozium-e,сабирай ни "кифладжийте" зимата да ни по научиш на някой номер....Голям смях ще пада... ;) Speed is everything ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я и аз посред лято да се пиша сноуборд фен ;)Аз карам от близо пет-шест години (преди това бях на ски), но го давам по-спокойно, че нещо не ми лепят градусите, а контузиите са лошо нещо ;)Предимно на Витоша или на Баровец.Аз като смолянчанин много се кефя на Пампорово, но много народ там напоследък и е направо задръстен курортът. А и с тия "апартмънтс фор сейл" навсякъде направо да ти са отще да ходиш там :cool: Ами, кво да са разберем, айде да се качим някой ден... опаа, ай след пет месеца, живот и здраве ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има батеее, даже и темичка си имаме... сега ми се спи и не ми се търси, ама има. Миналия сезон не можах да карам никак даже, заради новопръкналата се Хонда, но иначе карам от 3 години, сега почва четвърта. И да, пред мен точно седи плакат на thirtytwo, на вратата имам на burton - настроението е зимно, но няма къде да се въргалям в сняг.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest tazzz

Охо виждам, че тук започваме да си говорим ;)Шефе, Ръст свиркайте като ходите зимата, аз карам сам, гледам само вие сте от София, може да направим един Snow-Honda Club :cool:;);)

Редактирано от tazzz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде хорааа, дайте малко сноу информация, снимки, историйки, каквото се сетите, може да обсъдим екипировка, техника на каране, места за каране.Дайте малко снежна дискусия да стане, че в на мен и сърфа на морето ми се размина, та чак по снега ще мога да усетя дъска под краката си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде да обсъдим екипировка. Сега е лято има разпродажби, аз съм се загледал в доста неща от www.the-house.com и ще ги поръчвам към БГ, за да има за зимата :) Успоредно с тях мисля да търся и багажник за хондата, че в последните години по цяла зима мирише на мухъл от мокрите работи дето пъхам вътре ! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)

С риск да бъда линчуван, че се намесвам в тази зимна тематика, ще ви раздвижа с малко по-актуален спорт за летния сезон:

 

Публикувано изображение

 

Та момчета и момичета - възползвайте се от момента :)

Забавлението е на МАХ, а травмите са значително по-малко от сноуборда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бързо ли доставят тия хора, да не би да трябва да се чака 1-2-3-4 месеца и накрая да ти ги доставят в края на сезона? Цените биват доста, но с доставка колко ли ще излезне?Аз се оборудвах с борд миналия сезон, все още не съм му видял сметката, взех си all mountain Nitro Target с Raiden Stike биндове и Khan обувки, общо взето заложих изцяло на nitro.Така като гледам още един сезон ще си карам дъската, но ако реша малко по-фристайл да го дам ще ми трябва нещо по-пластично и по лекичко :( Тогава смятам да се метна на някоя Forum дъсчица, автомати Drake, но ще видим.За този сезон съм планувал купуване на яке и панталонче и съм се спрял за сега на General гащи и Perfect Crime яке или пък Machine gun якенце като цена за 2те горе долу отива към 500лв, надявам се на известна отстъпка и да ги докарам докъм 400-450.@emko, аз тази година успях да понадуя малко платното, но това беше 1 ден каране, точно преди бурята, след това нямаше достатъчно вятър.Имам мерак да се разходя септевмри-октомври до Ахтопол, че хавайският сърф ми е истинската страст :(Дайте съвети за облеклото, тези неща, които съм избрал как ви се струват? Все пак искам доста каране да им направя този сезон ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е да видиш на колко mm са, за якето не взимай под 15000, за панталоните може да се направи компромис и без това се късат по наще курорти ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с долнище Protest на 10000 мм., а якето ми е на 6000 (един приятел ги вкарва и малко по-тънко ми идват). Доволен съм от защитата от вода и вятър. А вземеш ли си 15000, можеш да се търкаляш колкото си искаш ;)Иначе съм за смяна на дъската, ама париците трябва да ги измисля отнякъде :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе... долнище на протест... хехе... аз карам с долнище на TCM - което е на МИНУС 2000 мм., но никога не съм се мокрил, с изключение на това, че му се разпориха отдушниците. Якето ми е от Хърватска, много тясно, МНОООГО спарващо... дъската ми е Burton Blunt 155, автоматите са Drake GT, обувките са Burton и те, ама модела не се сещам. Автоматите ги троших веднъж, но ми ги подмениха, тоест само счупената основа, обувките са в добро състояние, а борда... за борда имам цяла история ;) Една вечер се качваме с компанийката на Витоша, караме квото караме, и решаваме да се приберем с последния автобус... ама понеже настава дивия вятър, пътя надолу се заледява и става верижна катастрофа. Автобус не се качва, нито слиза.. ние оставаме горе, без пари за хижа... тряяше да слезнем надолу пеша... а там, където имаше лед - ползвахме дъските за шейни... в резултат на това, дъската ми от чисто нова се превърна като за 3 сезона... :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горката ти дъска :X добре че сега поне си имаш сигурно возило и не разчиташ на автобуси ;)Благодаря и за съвета да търся над 15к мм, но найстина ли е толкова задължително, гледам че на работите дето си ги избрах(и почти поръчах) са все по 10к мм. Не ми се иска да съм постоянно мокър, но пък и ще гледам не се търкалям постоянно в снежеца :( колкото и да ми е трудно да го постигна :(Какво ще кажете за проктектори?Кой какви ползва?Аз от миналия сезон си взех протектори за китките, че едно приземяване ми даде добър повод за размисъл дали да не почна да пиша с лявата ръка :( Взех си мейзки за 15лв, но доста добра работа вършат, изстествах ги вече на няколко падания ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хич не е задължително да се изцепваш с 15000 мм. Най-малкото щото вдига цената, а няма смисъл според мен. На мен ми излизат по-евтино и затова взимам такива, Шефе :(А иначе предимството е, че не слагам разни клинове отдолу - демек карам само с долнището и не усещам студ.Протектори си трябват - я за китки, я за колене. По-миналия сезон така се подхлъзнах на зверския лед на Витоша на един преден кант, че чак хората взеха да се спират да ме питат добре ли съм... А беше никва ситуация...Ама от толкова приказки за сняг без сняг взе да ме сърби за каране ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest noname

охххх като пишете за това и мен почва да ме сърбят краченцата (не че не ги мия хехе), ама така ми се карааа. по принцип съм новак на 1 сезон, ама яко зарибен.съгласен съм че няма смисъл за яке и грейки на 10000мм, за българските условия, макар че и аз карам с РИПЗОНЕ 15000мм и под якето само по термо бельо - няма студ, няма мраз.искам да питам, кажете каква маска да си взема, че досега карах със слънчевите очила :P , ама мисля да ставам по-екстриим и ще ми трябва. а инече с нетърпение чакам да се кача на безбог.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я и аз да внеса малко разнообразие... ами скиорите къде ги забравихте ;) На мен ми се искаше да се екипирам доволно и тази зима да се счупя от каране,ама май ще ми се поразмине кефа... кофти година ми е. Бе предчувствам че пак ще има обикаляне по спортните магазини за екипировка, ама да видим :P Таа, приемате ли и скиори в Хонда-борд клуба :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приемаме щом са момичета ;) Аз често карам с една приятелка, останалото време сам :PА за екипировката силно се надявам тази година в БГ да има вече малко по-човечни цени :o

Редактирано от tazzz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... ами скиорите къде ги забравихте :P ..... Таа, приемате ли и скиори в Хонда-борд клуба ;)

Сега да не се заформи битка между скиори и сноубордисти :P Моля, недейте ;)За мен всичко живо, дето кара на сняг е фриенд ;) Все пак сума ти години съм карал ски, преди да се кача на дъската.Само дето чат-пат получавам някоя благословия от пишман скиори, които си мислят, че съм им изстъргал снега и сега им е толкова трудно да се обърнат и да направят завоя. :P Ама не ги забелязвам - на крива ракета космосът й виновен ;) @noname: колега, аз карам с маска Smith - доволен съм, щото не се изпотява отвътре и се проветрява добре. Това е най-важното за мене. Сигурно има и по-добри предложения, ама предпочитам да заделям парички за по-съществени неща... като протекторче например... оооохх имам болезнени спомени :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За маската е добре да вземеш нещо марково, смисъл да не е просто някаква маска, колкото да имаш нещо пред очите си. С марковите има по-голям шанс да има добра UV защита, а такава в планината ти е нужна.Аз карам с някаква карера от миналогодишната колекция, нямам представа като цена колко е, защото ми беше подарък, но както каза колегата по-горе плюсовете са, че не се замъглява и не изпотява и до колкото мога да преценя пази и от слънчевите лъчи :) За едно спускане на Мечи Чал си разменихме маските с един приятел, той си беше купил неговата за около 15лв и явно въобще не беше случил на модел, докато бях с неговата карах все едно в мъгла и видимостта ми беше бая ограничена, на места си беше плашещо направо :X

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да се доуточня относно УВ защитата - аз я приемам за нещо задължително, щото горе очите ми стават компот, ако не карам с маска :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята маска е TCM... ако не я сваля, нито веднъж, което е малко трудно, но се постига, не се запотява.. ама грам. Но сваля ли я, сложа ли си я на шапката на челото - става страшно. И аз искам да си купя хубава екипировка, и да се чувствам добре в нея - настоящата ми е много неудобна, говоря за дрехите. Но нямам засега такава възможност, защото Хондата застъпва манията със Сноуборда... и става малко трудно да решиш - да си купя грейка, или да взема да си оправя задния десен калник от оня ватрак, който ми се надяна оня ден. :)За маската... един път паднах с трясък, маската хвръкна на 2 метра от мен, като си я сложих - като по поръчка - започна да духа, започна да вали много силен сняг и гледай как се спира на 2 метра отстрани на пистата и се гледа на къде да се ходи с мижене. :P Аз искам да си взема някоя на Dragon...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз катам с маска Recon с огледална плака и се чувствам като извънземно. Взех си я преди 2г и след това видях, че са спряни от производство, защото били вредни, но съм доста доволен, а за UV защита дори незнам дали има.Иначе съм провърженик, на това да си пазим очите, защото лещите изгарят лесно от слънцето като се отразява в снега, после цяла вечер виждам цветни петна :):) !!!

Редактирано от tazzz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала колеги скиорите ставаме двама. Сега но остава да чакаме зимата !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не толкова зимата, по-скоро снега, дано и тази година да ни изненада приятно и да има сняг още началото на декември както 2007 :) !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я виж какво става тук !!! Много сродни души се оказва , че има и по още едно направление :) Ха токувиж сме почнали да се засичаме и по планините с дъски освен по пътищата. Е ето още един повод да чакам зимата с нетърпение .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest tazzz

Ще си гравирам на дъската Хонда Фен Клуб, да ме познавате :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest prozium

Ще си гравирам на дъската Хонда Фен Клуб, да ме познавате :(

Хаха, това е идея :Р ако се докопам някога до лепенките на клуба ще си лепна и една на борда :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я и аз да внеса малко разнообразие... ами скиорите къде ги забравихте :dry:

Тиху ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази година заповядайте на писта "ОСОГОВО" в гр. Кюстендил.Ще уредя и хотел и ще си искараме хубаво :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази година заповядайте на писта "ОСОГОВО" в гр. Кюстендил.Ще уредя и хотел и ще си искараме хубаво :D

Я дай информация за тази писта, аз не съм я чувал, но до скоро бях ограничен във възможностите си за места за каране.Сега си имам количка и само небето е лимитът :cool:Днес съм особено надъхан, свалих си Todd Richards Snowboard Tricks Tips и Forum That Snowboard, след като ги изгледах ми идеше да си вържа дъската за краката и да подскачам из вкъщи :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти направо ме надъха :cool:Сега си свалям Todd Richards да го загледам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest prozium
:plane: На този човек нервите му не знам от какво са направени, но са ужасно здрави :X

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....На този човек нервите му не знам от какво са направени, но са ужасно здрави :X

Уффф, този Терье е брутален. А като се поразрових малко, неизменно попаднах и на Шон Уайт (Shaun White), съотборника му в Burton. Ами кво да ви кажа - така се зарибих, че направо забравих, че навън е 35+ градуса :plane:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest prozium

Ето нещо българско и родно, момчетата си ги бива http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseacti...ideoid=32711675 Примиерата на филмчето ще е на 30ти този месец в Габрово, познайте къде ще съм на 30ти :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли, виж какви дъълги чорапки са си обули, не ги мисли :):):D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мммммм, сняг и хуваби какички ;), наближава, наближава, осещам го :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи чак сънувах SnB! Ужас! А скоро хич ама хич не ни чака сняг... поне 3 месеца. До тогава, с летните обувки ще търкалям красавицата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...