Jump to content
romborak

Теглене от друг автомобил

Recommended Posts

Колеги, 8-ма автоматик има ли начин да се тегли от друг автомобил?

Ясно е, че ние можем да теглим. Видно е къде може да се закачи въжето, с което да дърпаме, но никъде не мога да открия същото нещо отпред, с което мен да ме дърпат ако се наложи.

На старото ми Ауди се сваляше долу в дясно част от предната броня и там имаше кука.

Редактирано от romborak

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.driveaccord.net/forums/339172-post11.html

 

The front 'hooks' on the coupe are to the left of the 'flaps' in front of the tires. They're not visible at all, and definitely are NOT tow hooks. If you use them to pull the car forward you'd f*ck up the bumper big time. The rear can be used for that purpose. The front ones are only to secure the car during transit, so straps must be pointing down to avoid damage to any surrounding plastic. Hope this helps.

 

 

Т.е. има 2 от двете страни, от вътрешната страна до колелата, но ако се опиташ да теглиш там, ще потрошиш бронята. Куките са за качване на колата на колесар и осигуряването на автомобила по време на транспортиране.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Верно ли няма кука тая кола ? 
Баси. 

Избягвай и да теглиш. Товариш и кутия и мотор. Преди, като мислех да си купувам и аз автомат четох из форумите, че ако те теглят, трябва да е с до 50км/ч и до 50км разстояние, после поне 30мин почивка, като на мерцедес май само можеше повече, че кутията пак е въртела маслото. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми те не се развалят, затова нямат куки отпред.   ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми те не се развалят, затова нямат куки отпред. ;)

това да не е Audi (в кръга на шегата).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е щом няма кука отпред е контструктивно заложено да не се тегли, съответно забранено да се прави. Естествено, винаги има за коя греда да се превърже, но не трябва да се прави. Идва репатрака, качва я на заден и я сваля. 

Забравяме на моменти или по- скоро не сме свикнали, че акорд-а не е сивик и все пак, малко или много е кола среден и по- висок клас и не е толкова масово насочена като кола, направена за средната класа, не за нас, българите, свикнали с прости коли. 

п.п. На младини карахме руски коли / при мен допреди 10г / и нямахме ласо и ги бутахме за палене или на късо броня у броня. Ама с акорда не става... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно много тъпо :hmmm:

То е ясно, че автоматът не трябва да се дърпа дълго и с висока скорост. Дърпаш на N със скорост до 50км/час и на не повече от 20км. Така бях чел за моето Ауди.

За 9 години ми се наложи само веднъж, когато на корпуса на ГНП-то се появи малка пукнатина, гълташе въздух и не можеше да направи компресия и съответно да запали. Тогава обаче я дръпнах до най-близкия сервиз на около 5 км със скорост не повече от 20км/час. Оправих си помпата и всичко беше ок.

Но си е добре ако се наложи някъде в града да можеш да звъннеш на някой познат и да те дръпне няколко км, а не да се вика пътна помощ. Ако е някъде извън града - тогава е ясно, че ще се вика репатрак, но поне би трябвало да ти предоставят възможност за избор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би са преценили, че колата със завидното си количество електроника - в спирачната система, волана, автомата, може да доведе до повече неприятности от дърпане от колкото да реши. Това е и цялостната тенденция при новите коли - при какъвто и да е проблем, викаш пътна помощ.

 

Отдолу има къде да се хванат планки и да се сложи кука за дърпане - в щатите гледах снимки, че са правили така. Предполагам неприятното би било ако закъсаш в жесток сняг или пясък (веднъж успях да го направя по един песъчлив черен път край гръцкото море със старият Акорд - потъна и остана по корем, трябваше да ме дръпне джип). Ето тук идеи за разни варианти:

http://honda-tech.com/forums/road-racing-autocross-time-attack-19/tow-strap-pic-request-2836757/#post44292252

http://www.tsxclub.com/forums/1st-gen-general-car-topics/61759-tow-hooks-straps.html#post879335

 

IMG_0653_zps6100093d.jpg

 

Но последното според мен е излишно и грозно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ъпдейт.

 

Миналата седмица колата беше на подемник и забелязах, че има куки за теглене.

Има две такива - от вътрешната страна на всяка от предните гуми, и са разположени на около 50см. навътре от външния край на предната броня.

Малко са навътре и предполагам, ако колата се дърпа от по-високо разположена кука от предния автомобил, ще има напрежение върху предната броня.

Та не знам, до колко е удачно да се дърпа точно от там, но все пак е вариант и е хубаво да се знае.

Ето и снимка:

 

 

2lxxa1t.jpg

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...