Jump to content
Newb1e

Хонда Акорд дизел 2006 - пробит маркуч на хидравлика

Recommended Posts

Здравейте,

 

от няколко дни нещо не ми харесваше как се държи хидравликата на волана, днес изненадата пробит маркуч на хидравликата - цена на оригинален 530 лв., става въпрос за част с номер 53713-SEF-G02.(номер 4 от схемата).

 

От Варна съм, някой може ли да даде съвет за ремонт/смяна с неоригинален или някакъв друг вариант.

 

Досега колата се е държала добре, преди 2 месеца сменях маслко на хидравлика, скоростта кутия и спирачки в сервиза на Хонда Варна. Година преди това нямах проблем, незнам дали му е дошло времето или има друга причина, но сега не може да се кара. Ще съм благодарен на съвет от всеки.

 

Лек ден. Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ,гледам че си от Варна, а там си имате много хубава морга за Хонда, а и човека е от Форума.Свържи се с него и си вземи каквото ти трябва.Ето за тази става въпрос:http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=55091

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега аз го имах този проблем,точно до мебелна палата има хидромаркет там срешу 50 лева го направиха по добре от оригинала.

Редактирано от dido0o_

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега аз го имах този проблем,точно до мебелна палата има хидромаркет там срешу 50 лева го направиха по добре от оригинала.

Благодаря на тези, които се включиха и от друго място ме насочиха към хидромаркет, казаха ми вчера, че хондите били сложни щяло около 65 лв. да излезе и май ще го направя там, че тези 530 лв. хич не ми харесаха :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят хидравличен маркуч също се спука. Цена от 530лв на мен също не ми се нрави някой ако знае подобен хидромаркет в Пловдив нека сподели ще съм благодарен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изравям тази доста стара тема, но след като имам идентичен проблем не смятам ,че е нужно да пускам нова....

 

Всичко започна преди няколко дни ,когато открих 2-3 малки капки под колата. Последва преглед и се оказа ,че има микро разкъсване в най-горната част от маркуча (точно след връзката с металната тръбичка, която се свързва с помпата) 

 

Идеалният вариант - нов оригинален. Имам психологическа бариера да оставя толкова пари заради един пробит, макар и много специален, но все пак маркуч.

 

В Англия има аналогични реплейсмънт маркучи(1:1 с оригиналния комплект)  и местните са доволни от качеството. Струват по 50-тина паунда ,но проблемът е ,че при дясна дирекция маркучът е малко по-друг и този вариант при мен отпада...

 

От информация , която намирам в интернет (от форуми на др.марки) има доста споделени мнения ,че нещата след ремонт , в много от случаите са съпроводени с други последващи проблеми, като виене, по тежко усещане във волана и тнт...  Не зная обаче дали това се дължи на различните хидравлични маркучи, които се използват по време на ремонта ( не изцяло идентична спецификация с оригиналния) или до това ,че хората ангажирани с ремонта не смятат механиката на флуидите за нещо съществено....

 

В крайна сметка ще се радвам на всяка информация ,която би ми била полезна да разреша моя проблем....особено ако имате опит вече с подобен дефект и сте го отстранили успешно и Трайно.

 

Предварително Ви Благодаря !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя протече веднага след като я купих и регистрирах в КАТ.. Показвах я на комшията с гордост и видяхме как цвърка :)

Оправиха ми го и вече две години и половина нямам никакви проблеми. Струваше 1/10 от новия, т.е. около 50 лв.

Гледам, че си от Пловдив. Ето тук правиха моя: http://hansa-flex-bg.com/ .. Искат го свален и става за следващия ден...

Т.е. поне два дни без кола :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не отварям нова тема за идентичен проблем само че с Акорд 6-та бензин. Да попитам къде в София могат да ми поправят маркуча. От вчера имам теч точно на същото място. Трябва някак до довечера колата да е в движение понеже утре пътува извън София за смяна на ангренажа и четвъртак вечерта пътувам за морето...... Малко е напечена ситуацията и се чудя дали да го правя или да търся от някоя морга. Също да попитам как се сваля? Гледах я преди малко на канала и отдолу виждам , че маркуча влиза в метална тръба с по-малко фи на която пък има датчик. Предполагам датчика е за налягането в рейката? Директно преди датчика ли се развива или се сваля заедно с него? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези от Пловдив да споделя че , в град Стамболийски има цех за хидравлични маркучи . Моя  там ,за около 2-3 часа го направиха за 60лв .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тук ми го направиха за 2-3 часа преди 1,5 год. По спомени около 60-70 лв. Експресно.

https://www.google.bg/maps/@42.716355,23.3235405,3a,75y,344.2h,74.92t/data=!3m6!1e1!3m4!1sCjjowtsU6_h4G_au5VwBag!2e0!7i13312!8i6656

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега се отказах от варианта с рециклирането. Вчера около 3 часа се мъчих на канала в работата да го сваля и след като по всички възможни начини за който се сетих не успях да го отвия от рейката се отказах. С колегите направихме друго. Отрязахме парчето което беше спукано , купих 50см хидравличен маркуч за високо налягане устойчив на масло , 6 скоби за подобни снадки и просто снадихме новия маркуч към щуцера и към стария. Като между новия и стария вътре сложихме медна тръбичка със същия вътрешен диаметър и отгоре по две скоби за всеки маркуч. За сега само съвсем леко просълзи на едната снадка иначе не губи течност. Да видим следващите дни как ще е..... В четвъртак вечерта пътувам посока Бургас , дано да стигна с минимално доливане! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

А сега споделете, колко от вас са усетили промяна в работата на рейката, след тази интервенция. 

С какво хидравлично масло сте?

Редактирано от ВесКо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хидро-Маркет Варна.

Караш твоя маркуч и 50лв и след вяколко часа си готов;)))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам ядове вече 90 хил.км.. И на течността само цвета е като на оригиналната :) По цвят я избрах. Не знаех, че трябвало само оригинална. От тогава все ще я сменям :) Явно няма да е скоро ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т.е. от 90К км. не си сменял хидравлична течност, така ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така. Течността беше маркова, но не и на хонда. Не съм имал ядове за това че е друга. Ще я сменя тия дни. Тя тази и без това стана на доста км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам една молба към колегите от Пловдив, които са правили маркучите си в hansa-flex. (petko_z и Todor_Gagovski) 

 

Колеги , може ли да погледнете на маркучите, който са ви сложили в цеха в Стамболийски, колко бара максимално работно налягане е посочено на маркировката на маркуча... 

 

Аз днес ходих до там. С малко уговорки се съгласиха да ми го направят, защото видиш ли бил отпускарски сезон......,но в крайна сметка направиха гои им платих 80 лв. Външно изглежда качествено свършена работа. След монтажа съм карал колата само 10-тина км. и за сега не усещам никаква разлика, което е добре. Имам само леки притеснения относно маркираното максимално налягане, затова ви моля ако е удобно да видите какво пише на вашите.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А сега споделете, колко от вас са усетили промяна в работата на рейката, след тази интервенция. 

С какво хидравлично масло сте?

А защо може да се очаква промяна в работата от смяна на маркуча?

На много места съм срещал- оригинално масло PSF-S задължително, но изглежда преписват тая препоръка един от друг, защото никъде не се коментира какво става ако не е оригинално. Какъв е ефекта/симптомите ако не е оригинално, някой знае ли от опит?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

................На много места съм срещал- оригинално масло PSF-S задължително, но изглежда преписват тая препоръка един от друг, защото никъде не се коментира какво става ако не е оригинално. Какъв е ефекта/симптомите ако не е оригинално, някой знае ли от опит?............

 

Цитат от оригиналното сервизно ръководство на Хонда (HONDAESM) за смяна на хидравличното масло:

 

Hydraulic Power Steering Fluid Replacement

Check the reservoir (A) at regular intervals, and add the recommended fluid as necessary.
Always use Honda Power Steering Fluid. Using any other type of power steering fluid or automatic transmission fluid can cause increased wear and poor steering in cold weather.
SYSTEM CAPACITY:   1.1 L (1.16 US. qt, 0.97 Imp. qt) at disassembly
RESERVOIR CAPACITY:   0.4 L (0.42 US. qt, 0.35 Imp. qt) 
Редактирано от Olmy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Имам една молба към колегите от Пловдив, които са правили маркучите си в hansa-flex. (petko_z и Todor_Gagovski)

 

 

Колеги , може ли да погледнете на маркучите, който са ви сложили в цеха в Стамболийски, колко бара максимално работно налягане е посочено на маркировката на маркуча...

 

Аз днес ходих до там. С малко уговорки се съгласиха да ми го направят, защото видиш ли бил отпускарски сезон......,но в крайна сметка направиха гои им платих 80 лв. Външно изглежда качествено свършена работа. След монтажа съм карал колата само 10-тина км. и за сега не усещам никаква разлика, което е добре. Имам само леки притеснения относно маркираното максимално налягане, затова ви моля ако е удобно да видите какво пише на вашите.....

Сега погледнах..

На моя няма означения. Чисто черен маркуч. Нито на него, ното на кербовката. Имам само набита дата от 2014-та. Вероятно когато са го правили.

Редактирано от petko_z

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз немога да погледна ,защото от година и половина карам друга марка кола . Но не се притеснявай хората там си знаят работата. Няма да имаш никакви проблеми нито с маркуча нито с клапана в него . Колкото до колегата питащ за разлика в тежеста на волана ,мога само да кажа че не съм усетил никаква разлика.Като маслото което сложих си беше оригиналното на хонда ,ако има някакво значение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

................На много места съм срещал- оригинално масло PSF-S задължително, но изглежда преписват тая препоръка един от друг, защото никъде не се коментира какво става ако не е оригинално. Какъв е ефекта/симптомите ако не е оригинално, някой знае ли от опит?............

 Using any other type of power steering fluid or automatic transmission fluid can cause increased wear and poor steering in cold weather.

Повишеното износване , лошо управление са относителни... Излиза. че  няма как да позная дали в колата която купих е оригинално, а съм далеч от мисълта да го сменям без причина. Аз нямаше и да се интересувам, ако нямах шум от помпата, който също не може да се определи на какво се дължи. Оборотите на пр ход са ми ниски (610) и няма шум, но над 700 (ако врътна волана или подам малко газ на място) се чува дразнещо виене дори и вътре.

Възможните причини са:

- задръстен филтър в резервоарчето

- смучене на въздух от О пръстена на входящия маркуч

- лагер

Та въпроса ми беше провокиран от дали не е възможен шум от различно масло, ако някой е имал такъв случай.

Ще започна да проверявам хипотезите в реда както съм изброил, макар, че за мен най-вероятен е лагера, за това и го поръчах вече...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като казвате смучене на въздух, та се сетих да питам къде отива засмукания въздух? Няма ли да има балончета в маслото ?

И за мен лагера е най вероятен ,но пък смяната на маслото е лесно и не виждам причина да не се направи ,пък и е 35лв по спомен в БГ така че ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Няма ли да има балончета в маслото ?

 

Би трябвало да има, но само леко мърда повърхността, което е нормално... Все пак е странно, че шумът се появява след много леко повишаване на оборотите над пр. ход.

Записах звук на шума. В първия запис в 7та секунда врътвам волана и оборотите стават около 8-900 и започват да падат бавно и около 18та сек падат до пр.ход.

При втория запис давам газ с педала около 3та сек и после оборотите падат в 14та.

VN680140.mp3

VN680144.mp3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега, Вземи и го смени този "О" пръстен!!!  Подобно виене чувах и при мен преди да засмуче стабилно въздух, тогава трябва да го смениш бързичко :yes:

Колкото и да струва, било то и ориг. в Англия, ще е в пъти по-ефтино от Лагер, Масло и "О" пръстен.

Редактирано от ЧОЧО

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, Вземи и го смени този "О" пръстен!!!  Подобно виене чувах и при мен преди да засмуче стабилно въздух, тогава трябва да го смениш бързичко :yes:

Колкото и да струва, било то и ориг. в Англия, ще е в пъти по-ефтино от Лагер, Масло и "О" пръстен.

Почистих филтъра, ако има ефект, той е незабележим. Ще сменя О пръстена, лагера го имам вече, не знам лесно ли ще се избие. Цената не е важна, тук трудът е безумно скъп, та за това сам си правя всичко... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях тръгнал да сменям лагера, но преди това реших да проверя хипотезата за неоригинална течност, която не минава лесно през филтъра на резервоарчето. Направих си резервоарче без филтър от пластмасова бутилка и прехвърлих течността от оригиналното в нея. След запалване шумът изчезна за около минута, което показва, че не е лагера. След малко обаче течността в бутилката започна да се пени и се появи лек шум, но по-различен от преди. Спрях, течността се утаи, запалих, същото се повтори.

Сложих оригиналното, (почистих филтъра с изопропанол) същия шум като преди си го има. Очевидно преградите и филтъра в резервоарчето играят роля на успокоител, да не се пени течността, засмуквана от долния щуцер.

За сега последната ми теория е, че течността е кофти и лесно задръства филтъра. Поръчах нова, PSF-S и другата седмица ще я сменя, да видя дали ще се потвърди теорията...

post-30849-0-78268400-1470604875_thumb.jpg

Редактирано от JapCar

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То това си е направо патент:).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То това си е направо патент :).

Подобни неща не ме затрудняват...а резервоарчето е неразглобяемо за да махна филтъра за проба.

Обичам да стигам до верни изводи с проби и логика, за това и искам да знам кое как работи..., не както мнозина "майстори"- сменяме с ново наред докато се оправи...(разбира се за сметка на клиента)

Редактирано от JapCar

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

То това си е направо патент :).

Подобни неща не ме затрудняват...а резервоарчето е неразглобяемо за да махна филтъра за проба.

Обичам да стигам до верни изводи с проби и логика, за това и искам да знам кое как работи..., не както мнозина "майстори"- сменяме с ново наред докато се оправи...(разбира се за сметка на клиента)

Подкрепям..?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

от няколко дена съм собственик на Акорд 2005 2,4 бензин, автомат, колата е страхотна, наистна не ми се слиза от нея :). Но... въпросният хидравличен маркуч се спука и при мен.

 

От Бургас съм, моля да ме насочите, къде да отстраня проблема. Бих го сменил с оригинален, ама тая цена силно ме притесни. :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

от няколко дена съм собственик на Акорд 2005 2,4 бензин, автомат, колата е страхотна, наистна не ми се слиза от нея :). Но... въпросният хидравличен маркуч се спука и при мен.

 

От Бургас съм, моля да ме насочите, къде да отстраня проблема. Бих го сменил с оригинален, ама тая цена силно ме притесни. :(

 

Aпостолов

или

Аутоком в Комлука

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой може ли да каже в Англия къде могат да рециклират въпросния маркуч или някакво друго решение, освен нов от хонда, разбира се.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За всички, които имат възможност в Пловдив, област Пловдив и София https://www.hansa-flex-bg.com/

Правил съм маркуч на акорд 6 при тях, излезе около 50 лева по спомен, преди 5 години, мой познат в Стамболийски прави за въпросния хидравличен, по спомен 80 лв, защото беше събота. Предполагам работят и с куриерска фирма без проблем и със сигурност ще е доста по-добре от към цена от Бултрако.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой може ли да каже в Англия къде могат да рециклират въпросния маркуч или някакво друго решение, освен нов от хонда, разбира се.

Чак сега видях поста ти и не знам дали си решил проблема. Когато на мен ми се случи на времето, търсих с гугъла фирми за хидравлични маркучи около Бристол и намерих, но искаха старият маркуч, та да направят по него. Нямаше как да стане, че ползвах колата всеки ден...

Намерих по-добрия вариант- от БГ морга взех за 30-50 кинта, защото за ляв/десен волан са различни и търсенето в БГ не е голямо...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

да се впиша и аз в течащите маркучи на хидравликата. Закарах я за обслужване и се оказа, че маркуча сълзи. Съвсем на време...

Имам един въпрос.. днес ми свалят маркуча, а утре трябва да го занеса на поправка.

Ходих да питам на 2 места. И на двете места прехвърляли дроселовия регулатор в маркуча или там както се казва, но за маркуча ми излезнаха питанки.

На едно място (зад митницата в Пловдив) ми казаха, че орегиналния маркуч бил с текстилна оплекта. Не оригиналните с текстилна оплетка не били хубави и за това слагали с метална. Да, обаче, понеже маркуча не бил с текстилна оплекта както оригинално имало вероятност да се появи свирене в рейката. Не ми обясниха причината защо. Цена 55лв.

На второто място (Ханса Флекс) ми казаха, че си слагали с текстилна оплетка от 3 слоя и изпълнявали заданието точно по оригинала. Също дават една година гаранция. Цена 85лв.

Тези които сте правили вече маркуча казвали ли са ви такива неща и има ли вярно в това? Кой от двата да избера? Цената не е от решаващо значение. Дори клоня повече към по-скъпия ако знам, че всичко е ОК.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избрах по-скъпия вариант. Маркуча изглежда ето така.

http://forums.hondabg.com/uploads/gallery/album_2199/gallery_31251_2199_1362673.jpg

http://forums.hondabg.com/uploads/gallery/album_2199/gallery_31251_2199_330868.jpg

http://forums.hondabg.com/uploads/gallery/album_2199/gallery_31251_2199_832937.jpg

http://forums.hondabg.com/uploads/gallery/album_2199/gallery_31251_2199_1324515.jpg

Поставен е, не чувам свирения... като я покарам повече ще разбера.

Редактирано от h5rov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

O-пръстена към помпата смени ли го или си остана стария?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че не. Не са ми казали да са го сменяли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е правилният маркуч.. няма да мръдне повече.. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...