Jump to content
balin

Въпрос за покупка на Honda Accord 2.4 s-type tourer

Recommended Posts

Здравейте колеги, семейството ми се увеличи с още един член и е време да взема по-широка и с голям багажник семейна кола ! Затова се спрях на въпросния екземпляр : Honda Accord 2.4S TOURER

Имам няколко въпроса за нея :

Харесал съм ето тази : http://www.cars.bg/offer/c2202884

 

и бих искал да попитам проблемна ли ще е с тези големи 18" джанти, тъй като четох по мненията за този модел , че ако се сложат по-големи гуми и се скапват датчиците за ABS-а , както и лагерите на главината ?

Също така на този автомобил на какви километри се сменя ангренажната верига ?

И последно колко горе-долу излиза първоначалното обслужване - смяна на масло на автоматика и двигателя, филтри и т.н. ?

Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз смених наскоро масло двигател филтри 150 лв

За автомата ти трябва

3 лт около 39 40 лв маслото. Освен ако не го намериш по евтино. За труд ми искат 40 лв и филтъра не се сещам колко беше . Цялата работа около 200 200 и нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си истинско масло за автомата от Бултрако, за да не правиш ремонти после. Маслото е 39 лв.литъра, а филтъра е 67лв. + 3,50 нова дифтунга.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този няма нищо общо с Type S

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този няма нищо общо с Type S

Какво искаш да кажеш ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че само обявата така са кръстили.

Няма нито един елемент от пакета Type S.

Не, че е фатално...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иска да каже, че това си е стандартен акорд 2.4 а не тайп С, защото няма дори разпънки по броните и праговете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже е по високо ниво на оборудване от type s би трябвало за е executive защото е с изцяло кожен салон с подгрев и ел. седалка поне шофьорската.Отедлно има и шибедах,неща които липсват при type s,а и е автомат,което също е плюс според мен.На type s само добавките към боните са му по различни от стандартните,но тях можеш да си ги сложиш допълнително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, има и нещо Спортно, гледам е със занижено окачване и 18-ки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, има и нещо Спортно, гледам е със занижено окачване и 18-ки.

Добре , аз точно за това окачване и тия големи джанти питах дали няма да е проблем в последствие ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми да знаеш аз ходих да гледам една кола с 18 ки и снижено окачване. Момчето дето е продаваше е караше с повишено внимание. Ама то не намаляше ли по дупки , че на една страна ли не я качваше , че на друга ли. То голямо премеждие.

Аз съм с 17 ки и пак ниско окачване . Вече я издрънчах 2 пъти. А пък на магистралата какво друсане беше. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, най вероятно е Екзекютив
При Type S са различни - Предната решетка, халогените, има лип на предната броня, праговете, лип на задната броня, полукожен салон, моята има много карбонови урнаменти по таблото и по вратите но не знам дали това също е към Type S пакета и тн.

Окачването ако я купиш се обади и ако е някое читаво може да го направим бартер за моето което е стоково и е в идеално здраве и ще ти се вдигне колата !

 

пп.. ето една обява която намерих да видиш истински Type S
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11500020726799745&slink=4jvr7c

Редактирано от rollin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен колата си заслужава,ако те притесняват окачването и джантите винаги може да ги замениш с оригинални ,а тези да продадеш,та даже и някой лев отгоре да направиш.Екзекютив е по-високо ниво на оборудване от тайп с и по-принцип са по-скъпи, а линка дето ти е показал колегата rollin е на акорд след фейслифта и затова цената е доста нагоре.Моя съвет е ,ако колата няма някакви сериозни проблеми и най-вече ръжда, грабвай я без да му мислиш,заслужава си.Аз съм също с комби type s и да ти кажа много съм доволен,но ако имах възможност да взема тази,не бих се замислил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По високо ниво на оборудване ДА, но винаги Type S е бил по скъп(като втора ръка автомобил)
Мен лично обикновения Акорд не ми харесва въобще, все едно някой мъник с подвита опашка - така изглеждат броните и праговете му.
И точно поради тази голяма визуална разлика винаги един Type S ще е по скъп от същата година Екзекютив.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много по-лесно можеш да си сложиш добавки на броните,отколкото ,да добавиш всички останали екстри на екзетютив.Лично моето мнение е такова.Нека все пак автора на темата си прецени и да каже какво е решил.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Е, има и нещо Спортно, гледам е със занижено окачване и 18-ки.

Добре , аз точно за това окачване и тия големи джанти питах дали няма да е проблем в последствие ?

 

Ами зависи от терена и стилът ти на каране. Ако е равно (заради по-ниския клиренс) и гладко (заради 18-ките) ще е чудесно, но аз мойта я ползвам и по разбити шосета, и градско, а съм газил няколко пъти и по "черно". Никога не съм опирал, макар че и стандартната височина ми се струваше ниска и надвесите на броните -дълги. От 17-ките съм доволен (летни и зимни) и са добър баланс между стабилност и комфорт и не бих минал нито на 16", нито на 18".

Въпросното комби май съм виждал преди време и звъннах, но се оказа във Вършец и все още няма транзитни номера, но "можело да се прави кръгче на плаца".  Иначе бих го тествал от любопитство -да видя как вози с това окачване и гуми + разликата със стария автомат.

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите колеги ! А този автомат с 4 скорости ли е ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 5 е. В автоматичен режим и малко газ горна предавка сменя при 2000 - 2200 оборота, а с много газ при 5000 и малко нагоре. В ръчен може да я сменяш и след 7000. 1-ва "свършва" на 60км/ч, 2-ра на 120, 3-та на 160, 4-та около 200, а 5-та е "икономична". На нея поне мойта при 2000 оборота върви със 100км/ч и по равно с малко газ дава моментен разход 6л, но аз съм с фейслифт.

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автомата е много приятен с дълги скорости. Имам подозрение,че този екземпляр ще е адски гнилоч отдолу.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е за тея пари няма да е от най добрите със сигурност :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен волана ми се струва малко странен. Много лъскав и без кожа? Поне от снимката аз така го виждам. Няма ЕХ без кожа.. с тия стандартни 160к и пробита стелка...

Успех и повече късмет в търсенето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моя type s ,бях сложил 18-ски от Mazda rx8 доста леки и със стандартното окачване стана доста груба возията,да не кажа каруцарска.Махнах ги и си минах пак на оригиналните type s 16-ски ,като возията е задоволителна,като се има в предвид,че модела се слави с доста дървена возия,не ми се мисли с 18-ски и спортно окачване какъв филм,ще е.Това е за белите държави където навсякъде е асвалт гладък като първия месец на магистрала с прерязана лентичка от Бойко Борисов.

М/у другото някой знае ли със сигурност има ли разлики в окачването на type s и Exsecutive защото моята си ми изглежда доста висока,а вози доволно твърдо ,а и е комби с по-голямо междуосие от седана и трябва да е една идея по-комфортна като возия.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз навремето, като я взех, имах някакви идеи да взема окачване от екзекютив (моята е 2.0 спорт) с надеждата да започне да вози по-меко - парт номерата са различни, но всички неОЕМ заместители, които намерих излизат с един модел амотисьори и пружини за всички бензинови модификации...та в крайна сметка аз не можах да разбера има ли разлика.

Карал съм екзекютив, но дизел, и ми се стори, че вози идея по-меко от моята.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-дългото междуосие добавя малко курсова устойчивост и надлъжното люлеене е по-слабо. Твърдостта на окачването не влияе на различната колесна база.

Дизеловият мотор е по-тежък и за това "возията" на предния мост е малко по-мека.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С няколко думи от тук прочетените отговори  да разбирам,че посочената кола от тази обява не струва и не си заслужава !!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами цената и гледам върви надолу и е достатъчно ниска за да предизвика интерес. Ако състоянието и е приемливо -колелета и окачване се сменят -ако ти се занимава. Друг е въпросът защо липсват допълнително слаганите "бъмпери" на предната броня, а на задната и 4-те врати си стоят.

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато не се види на живо и пробва....

само си чешем пръстите

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С няколко думи от тук прочетените отговори  да разбирам,че посочената кола от тази обява не струва и не си заслужава !!

Само имай предвид, че тези джанти ако са с хубави гуми, както се твърди, могат спокойно да се подадат за 600лв и нагоре, а аз съм виждал и обява за такива ЗА БОЯ с цена от 800лв без гуми - с 2 думи ако си голям търговец може и 1000лв да им вземеш :)

Цената е изключително изгодна. Със сигурност има причина, тя да е такава ... трябва да се види каква е и да се прецени. 

Редактирано от Чавдар K

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веднага давам стокови 16ки на бартер :D

 

По темата, колата изглежда много добре, все пак снижаването и джантите много я отварят, цената е повече от добра, стига да няма нужда от някакви фрапиращи ремонти(изключваме консумативите) .

 

Датчиците алтернативни са около 50 лв/бр, да не те притресняват. Живота им няма общо с цолажа.

Лагерите заминават по- скоро, ако нацелваш стабилни дупки . Аз съм със стандартен резмен гуми на 16ки, и след добра дупка хвърлих лагер.

Моята е ръчка, но съм замислил да я махам и да си търся читав автомат. 

Автомата си е голям гъдел.

 

Иначе вероятно липсата по предницата е обяснима с ударче или усуркване... да не те притеснява това ходи гледай, тествай вдигайте на подемник и гледайте за намеса по рогове, маски и прочие, ако е направена добре почти няма да си личи и не бива да те притеснява, ако има нагънати железа вече ти си приценяш.

 

 

Поздрави

Редактирано от Mad`Head
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата определено си заслужава,заради цената и екстрите,ако няма ръжда и не е удряна зверски ,всичко друго се оправя.Най-добре е да се види на живо.Аз като купувах моята ,беше може би най-евтината на пазара и си мислих ,че нещо не е наред с тая кола за да не се продаде повече от година.Един ден ходих до София за друга кола и случайно минах покрай нея,поогледах я имаше дребни забележки ,но джамбазина ми направи сериозна отстъпка и вече близо година ,нямам почти никакви сериозни проблеми.Работата е на късмет като купуваш втора ръка кола.Според мен,ако няма сериозни проблеми взимаш я на добра цена и си я стягаш.В противен случай,може да дадеш почти двойни пари за някоя уж перфектна и да излезнат ремонти за още сума пари,че да стигнеш бюджета за следващия модел.Това е моето мнение,не ангажирам никой с него.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав е Shorty, приятел продаваше Акорд преди фейса за 5к лв, колата си беше наред, и ми каза че всеки който му е звънял е питал какво не и е наред, а той каза аз търся бърза продажба. Може и тук да е такава ситуацията. Накрая и наду цената над 8к и се продаде веднага :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казва синковеца -"смешна история", но реалностите понякога са такива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...