Jump to content
BaiJack

Няколко въпроса за Accord 7-ма ген.

Recommended Posts

 Здравейте колеги   :w00t:  Почти съм собственик на Accord 2.2 i-CTDI 2007г. И имам няколко въпроса. Какво масло ще ми трябва... знам, че има специално на Хонда (и колко литра). Филтрите също ли са на Хонда? Друг въпрос: Как мога да инсталирам BG карта на навигацията. И има ли начин да се пуска музика през bluetooth или AUX, USB?

 

ПС:

 За сега няма да сменям ролки и верига, това евентуално на пролет, ако има нужда. Двигателят работи тихо и не се чува шум на ролки или нещо странично. В сервизната книжка колата редовно е постъпвала в сервиз на Хонда, последно през март 2017  ( до колко е вярно не знам :biggrin: ).              

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За навигацията си купуваш диск за Бг от ОЛХ. За маслото и аз не разбрах с какво се кара. Тук се води голям спор с тези масла. Явно всеки препоръчва това с което кара.

Виж по каталог какво масло дават и карай с него.

P.S в профила си напиши какво караш. Че на мен ми направиха Забележка ! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За навигацията ми е ясно вече. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питал съм  един приятел които работише в ХОНДА и тои ми каза , че маслото за хонда е или ENEOS или CASTROL......Дори и да си купиш оригинално масло на което пише ХОНДА...течността вътре ще е ENEOS или CASTROL. :plane:  :plane:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А маслото 0W30 ли е? И колко литра са необходими?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шест литра ще ти трябват - толкова събира. 0w30 е оригиналното масло и по препоръка на производителя. Някой карат с 5w30, 5w40, но според мен 0w30 е най-добре. Вероятно имаш и ДПФ филтър и с това също трябва да се съобразиш. Маслото можеш да си поръчаш и от общите поръчки, примерно това: https://www.ato24.de/de/castrol-edge-professional-h-c2-0w-30-honda-1-l.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много колега. Мисля, че няма ДПФ филтър... имам блед спомен, че това ми каза продавача. А от България не може ли да се поръча? 

 

Това май е същото https://maxcar.bg/avtomobilni-masla?gclid=CjwKEAjw87PNBRDA_rHbypeJmFkSJADRcAivh8wZKW9ExPTwE13072C_-wHP_rGvVNrYPAkTQsxs-xoCDknw_wcB#!/proizvoditel-castrol/kolichestvo-1l-5l/viskozitet-0w30

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и от БГ. Линка който си дал не е същото масло. Нама го Н, което означава разработено съвместно с Honda и на еткета си пише Honda.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...