Jump to content
papu4ara

Теч в купето - Jazz

Recommended Posts

Здравейте,

 

април се сдобих с Хонда Jazz 2003 1.4 

 

Направих и всички прегледи, диагностики и профилактики  и всичко е изправно.

 

От месец насам, обаче покрай тези обилни валежи се появи теч в купето и конкретно в краката на пътниците - предна дясна и задна дясна седалка.

 

Огледах уплътненията на вратите но ми изглеждат наред.

 

Понеже четох и други трми за течове, но в багажника да си кажа, че при мен там е сухо.

 

Отпред под капака е чисто и отливниците не са запушени с боклуци.

 

Ще съм Ви благодарен сте се сблъсквали с този или подобен проблем и имате идея за разрешаването му.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Запушена тръбичка за източване на конденза от климатика. Като се запуши отдолу и преливника му идва малък и няма на къде и в краката на пасажера. Само за това се сещам. Другия вариант е някъде в дясната колонка.

Редактирано от Slayer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно имат фабричен дефект, защото днес установих , че и моята събира вода в купето, пак пред пасажерската седалка..всичко е вир вода. Климатика не е работил о 2 месеца, нещо от дъжда е и налива ...

Има ли решение и ...?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джаза се напълни с вода  отзад дясна пасажерска страна ,  изкарал съм литри ,мокета почна да се вмирисва :( , засега са заподозрени уплътненията на дясна задна врата , но може и от другаде да идва проблема. продължаваме с разследването , като цяло голямо разочарование от иначе идеалната колица

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро и аз открих този проблем. Решението (при мен) - разглобих кората на вратата откъдето влиза вода в купето, между кората и външните ламарини на вратата има наилон залепен по края с болкит мисля, който изолира и отвежда водата която влиза, до долната част на вратата, откъдето изтича. При мен в долния край на найлона болкита се беше разлепил и оттам водата по едно каналче право на мокета, намазах с малко лепило и фиксоф силикон и проблема се реши. Не знам дали го обясних разбираемо дано да съм помогнал

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро и аз открих този проблем. Решението (при мен) - разглобих кората на вратата откъдето влиза вода в купето, между кората и външните ламарини на вратата има наилон залепен по края с болкит мисля, който изолира и отвежда водата която влиза, до долната част на вратата, откъдето изтича. При мен в долния край на найлона болкита се беше разлепил и оттам водата по едно каналче право на мокета, намазах с малко лепило и фиксоф силикон и проблема се реши. Не знам дали го обясних разбираемо дано да съм помогнал

 

Това реши проблема и при мен ! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,а как се разглабя кората на пасажера?Днес пробвах да огледам състоянието на "найлона" който описвате,отвих едно болтче което е точно на дръжката за отваряне,и после леко понапънах но кората не помръдна.Спрях се преди да потроша нещо :)),на много здрави щипки ли е или има още някъде крепежи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам,че не проверих преди да попитам,за други чудещи се:

Google-Honda Jazz door panel removal.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е най-добро ! По него си свалих кората за да ми сменят патрона. Направих го за около 10 минути ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам друг теч в купето ,който установих днес...при мен теча е в краката на водача...тоест в моите крака.Вчера валя дъжд,но много набързо.Някои от вас колеги има ли някаква идея от къде може да е?Предварително ви благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен проблема се оправи като махнах мокета под краката на водача и пасажера и намазах снадките на ламарините с силикон.Въобще през снадките на ламарините на тези коли пуска вода.Много калпава сглобка..При резервната гума също имах вода пак от снадките на багажника.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

И при мен се мокри в краката на водача. Махнах мокета, дунапрена и уплътнението на вратата и поливах колата с вода да видя откъде ще протече, но от никъде нищо, а малко да завали и в краката на водача е мокро. Поливах предното стъкло, стъклото на вратата, гледах покрай антената да не минава вода, но пак нищо. Някой би ли споделил ако е открил нещо, което не е описано тук като възможно място за "пробойна"?  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорът се крие в движението на колата като вали - водата се завихря и влиза през заварките отдолу, защото силиконът е изсъхнал и не уплътнява. Със свален мокет отиди на мивка, която пръска отдолу, и ще видиш що за фонтан се получава. При мен се мокреше в краката на шофьора (буквално си джвакаше) и в краката на пътника (по-малко). Намазването с полиуретан решава проблема. 

Малко старо запитване, но се надявам инфото да е полезно.

92069103_658683468278261_8794732466762940416_n.jpg

92042457_689301135157892_1668381274491846656_n.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

и аз от няколко месеца се боря с течове...
Притежавам Honda Jazz 2002 година. При закупуване имаше вода в резервната гума, което установихме от къде е и както е описано във форума.

Напоследък се боря с вода в купето...

Първо започна с литри вода в краката на всички, най-вече задно дясно място. След много четене и ровене, установих, че проблемът е бил в найлоните на вратите. По тази начин реших проблема отзад, а отпред се редуцира, но продължи... След ново посещение на майстора и оглеждане, установихме, че под капака, където минават гредите пак има от това бяло гадно уплътнение, дето се рони и не върши работа. Почистихме и мазахме със силикон. Водата се редуцира значително, но продължи да има теч. Продължихме с махане на лайсните на покрива, оказа се, че и в предната част има пукнатини, както беше при багажника, та мазахме и там със силикон. Водих я и на стъклар за проверка, понеже се оказа, че предното стъкло е сменяно, няма никакъв проблем с уплътнението и залепването на предното стъкло.
След обилни валежи и множество проверки, нямаше и следа да е влажен мокета, но днес отново установих, че пак имам вода в пасажерските крака... както в краката на шофьора, така и на пасажера...
Мисля пак да намажа с още силикон горе под лайсната, но някой има ли идея от къде другаде е възможно да продължава да влиза вода?
Направо вече главата ми прегря, покрай проблеми с тези наводнения, а отделно се боря и с проблема с придърпването, където също е голяма енигма... Сменила съм свещи, имах решение за 6 месеца и отново се зпочна, като свещите са NGK, чистен мие дросел и ЕГР клапан, диагностика нищо не показа... Направо ужас...
Подходих с ентусиазъм да я поддържам колицата, че е много практична и готина, но честно вече сериозно започва да ми писва от нея... Особено, ако не реша проблема с водата в купето...
Моля да ми помогнете със съвети, къде да търся теча в купето... :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вдигнете мокета под краката на шофьора и пътника. Ще видите няколко технологични отвора точно под педалите, които са били замазани със същия бял силикон. Почистете, обезмаслете и намажете обилно със силикон. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Quote

чистен мие дросел и ЕГР клапан,

Тук важния момента е да се почистят ЕГР пътищата,те са задръстени,само клапани почти никакъв ефект.

Тази тема е за това

 

 

 

@gerito_931

Клапаните трябва да се регулират,ако не е правено или не се знае кога.

Quote

като свещите са NGK,

Много често ако са Френски заминават или дават дефект много бързо.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, напомням, че темата е "Теч в купето" и се надявам да си остане такава. :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново! 

Да споделя, че след като колата беше оголена до ламарина, заливана с вода от всякъде и разглобявана, се установи, че в купето влиза вода единствено от мястото, където влизат тръбите от климатика, но при директно налива на мястото, а там при дъжд и автомивка вода не може да стигне. Установи се, че от конденза на климатика се събира също вода, а явно и е бил запушен пътят за отвеждането ѝ. Сега го отпушиха, минах и на проверка на климатика - всичко е наред.

Остава единствено да я следя. 

Дано вече съм решила проблемите с водата в купето, че цяла година се занимавам с тях... 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 5.04.2020 г. at 17:20, noctambule написа:

Отговорът се крие в движението на колата като вали - водата се завихря и влиза през заварките отдолу, защото силиконът е изсъхнал и не уплътнява. Със свален мокет отиди на мивка, която пръска отдолу, и ще видиш що за фонтан се получава. При мен се мокреше в краката на шофьора (буквално си джвакаше) и в краката на пътника (по-малко). Намазването с полиуретан решава проблема. 

Малко старо запитване, но се надявам инфото да е полезно.

92069103_658683468278261_8794732466762940416_n.jpg

92042457_689301135157892_1668381274491846656_n.jpg

А може ли малко по-детайлно да обясните как оголихте така пода на шофьора? Гумата с дунапрена я изрязахте ли? Също така и мокета мисля, че е цял и минава и към пасажера, без да се разделя? Тъй като при мен проблемът продължава, а единственото, което не съм правила е да намажа тези снадки, въпреки, че вчера гледах и ми се строи, че там силикона си е добре, но вече не знам къде да го търся този теч... Не е стъкла, уплътнения, климатици, врати и т.н. Също така по намокрянето на дунапрена ми прави впечатление, че е значително по-мокър от дясната страна, а отгоре под педалите е дори сух... Дори не знам и на какъв майстор да ходя вече...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може, разбира се. Свалят се пластмасите в долната част на рамката на врата и пластмасата около скоростния лост и ръчната.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...