Jump to content
honest

Цени на части и труд за ремонти на нашите Хонди

Recommended Posts

Здравейте колеги! Предлагам в тази тема всеки, който иска да споделя какво е правил по хондата си и колко парички е дал за ремонти. Смятам, че темата ще е полезна за много от нас, дори и за тези, които те първа ще имат Хонда и ще могат да си направят сметка за поддръжката преди да си купят кола.

Ако модераторите сметнат, че темата не е за този раздел или че няма да е полезна, ако искат да я изтрият, но аз сметнах, че ще е полезна, за това я създадох.

 

Започвам с моите ремонти и цени, каквото съм правил до тук, откак съм взел колата (имам я от 5 месеца). Хондата е от подписа ми.

 

-Свещи (NGK ZFR5) - 4бр. ---- 36лв.

- Дистрибуторна капачка ---- 35лв.

- Палец --- 23лв.

- Термостат --- 18лв.

- Долна помпа съединител --- 35лв.

- Масло заден диф (DPS-F) --- 36лв./л.

- Моторно масло (Мобил 10W40) --- 64лв. за 5л.

- Тампони задна стабилизираща щанга --- 30лв. (2бр.)

Филтрите (маслен и въздушен) не помня колко бяха, но ако не се лъжа двата бяха към 15лв.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има доволно количество сайтове в които можеш да си пишеш тези неща и е доста по-нагледно... виж примерно http://www.carspending.com/bg/направи си профил, попълвай го редовно, като пишеш всички ремонти и части не само зарежданията, и сподели линка. Така ще се получи доста по-точна извадка :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е интересна и полезна.Аз си купих HR-V и за момента съм сменил : ангренажен ремък,ролка оптяжна,водна помпа и бензинов филтър .Със труда ми излезна 380лв.Радиатор-85лв.,но аз сам си го смених.Смятам,че цените са добри защото преди нея имах Рено 4x4 и смяната на тези неща ми излезна 750 лв.,без радиатора.Незнам колко е шарнира за тая кола,но на Реното го смених срещу скромната сума от 450лв.Дано на Хондата да е по ефтин.Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е интересна и полезна.Аз си купих HR-V и за момента съм сменил : ангренажен ремък,ролка оптяжна,водна помпа и бензинов филтър .Със труда ми излезна 380лв.Радиатор-85лв.,но аз сам си го смених.Смятам,че цените са добри защото преди нея имах Рено 4x4 и смяната на тези неща ми излезна 750 лв.,без радиатора.Незнам колко е шарнира за тая кола,но на Реното го смених срещу скромната сума от 450лв.Дано на Хондата да е по ефтин.Поздрави.

Колега, можеш ли да кажеш цена за ангренажен ремък и ролка, колко ти излязоха, че трябва и аз да сменям, да съм подготвен. Колкото до Рено, и аз имах Лагуна 94г. и мога да ти кажа, че всеки месец давах около 100лв. за поддръжка! Сега с ХРВ-то ми се виждат тия части без пари......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ремък и ролка 115лв. а помпата 93 мисля.Ако има разлика ще е от един до три лева.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова много неща съм сменил че не помня. Капачка и палец си купих наскоро от Христо Ботев за съответно 30лв и 10лв. марката е Японска - YEC.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова много неща съм сменил че не помня. Капачка и палец си купих наскоро от Христо Ботев за съответно 30лв и 10лв. марката е Японска - YEC.

Кой номер на Хрисо Ботев е магазина

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

последно правих Тамони на задна стабилизираща щанга: 20 лв + 20 лв труд

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера смених на моята HR-V : горна помпа съединител японска 45лв.,долна помпа съединител само гумичките 30лв-труд 40лв,.Съединител комплект оригинален японски 230лв.-труд 160лв,.Смятам,че цените са доста добри сравнение с другите марки джипове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

монтаж на раздвижна ролка,скъсана шпилка-подменена с нова,реглaж на клапани-всичко за 40 лв.ролката е взех за 80 лв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера смених на моята HR-V : горна помпа съединител японска 45лв.,долна помпа съединител само гумичките 30лв-труд 40лв,.Съединител комплект оригинален японски 230лв.-труд 160лв,.Смятам,че цените са доста добри сравнение с другите марки джипове.

Колега, аз като сменях долна помпа съединител, с труда ми излезе 55лв. (помпата, цялата струваше 35лв.). Незнам защо сте си играли да сменяте гумички, при положение, че нова цялата струва 35лв......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се ,но съм се объркал.Става въпрос за горната помпа.Долна помпа имаше и за 30 лв.,но не беше японска.а горната помпа се оказа ,че я няма никъде само в М-Комплект я имаше на цена 345лв.немска ,а с поръчка за 5 дни 230лв.и аз претпочетох да сменя гумичките за 30лв.Вчера ходих в сервиза на Хонда и смених масло на скорости и заден диференциал срещу 95лв.Там ми казаха,че комплекта гумички за двете помпи е под 100лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, собственик съм на Хонда Сивик 1.4is 99г.(d14z2) вече 3ти ден. Ще и правя обслужване и ето цените, които ми дадоха от 2 магазина в Пловдив( Евро 07 и магазин на бул. Свобода N 7 )

- Биалетки - 17лв.(италиански),22лв.(корейски),28лв.(японски) - 16лв. ,26лв.

- Външно каре с маншон(д) - 51лв.(китайски),109лв. (японски) - 105лв.

- Филтри :

- горивен - 23лв. "Hengst", -14лв.

- маслен - 9лв. "Hengst", - 8,50лв.

- въздушен -17лв. "VIC" , 15лв. "Clean" - 12лв.

- за купе - 21лв."Hengst" , 16,50лв. - 15лв.

- Външен накрайник за кормилна щанга - 18лв. (английски), 20лв. (корейски), 32лв. (японски) - 21лв. , 25лв.

- Накладки :

- предни - 50 лв. "Wagner" - 36,80лв.

- задни - 26лв. ,38лв. (барабан 180mm.) , 42лв.(японски; барабан 200mm) - 28,40лв.

- Лагер главина : - 60лв. - 75лв.

- Ангренажен ремък - 23лв. (италиански), 25лв. (японски; "Misuboshi") -26лв. , 32.40 лв.

- Ролка - 42лв. (японска) - 45 лв.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А искам да попитам от ското имам хонда сивик 1.4i 97г. та на каква цена е термостата и като сменям консомативи трябва ли да сменям и водна помпа с ремака ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А искам да попитам от ското имам хонда сивик 1.4i 97г. та на каква цена е термостата и като сменям консомативи трябва ли да сменям и водна помпа с ремака ?

Аз съм с ХРВ, но предполагам цените ще са сходни. Моя термостат струваше 18лв. Водната ми помпа - 60лв. ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО е да смениш водната помпа заедно с ремъка. Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...