Jump to content
Ivanio

Мнение за honda jazz

Recommended Posts

Колеги, решил съм да зарадвам жената с градска кола и съм се спрял на ето тази honda: 

https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B2%D0%B0%E2%80%9313013112/honda-jazzsport-1-4

Колата се намира в Плевен. Ако някой от района има път на там да види дали си струва да пътувам чак от Варна да я гледам аз. Мерси предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами питай някой колега от Плевен.  Примерно колегата Policeman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По хубаво я зарадвай с Ярис, че тея джазове от много хубави се оказаха япоснки фиати.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато минеш 180 000 км за 6 г с японския НЕфиат Яриса при това на газ и си сменял само консумативи тогава давай оценки за Джаза :yes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джаза е перфектен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Покажи първо на жена ти какво си решил да и купиш, че джаз-а с тия дървени седалки и аЦки интериор е толкова привлекателен, че да не те изгони барабар с него :slap:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя жената е подготвена какво да очаква. Съгласна е да кара този модел, а относно интериора точно тази е с четири ел. стъкла, което я устройва. Така ще има пълен контрол над задните прозорци ( децата няма да могат отварят когато си пожелаят :-) )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слави майна. това пък от къде ти дойде :D Как изобщо сравняваш Йарис с Джаз ? нито са толкоз големи тойотите, нито са им толкоз големи багажниците ;) Пък и вътре таблото е като от детско лего. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По хубаво я зарадвай с Ярис, че тея джазове от много хубави се оказаха япоснки фиати.

По добре японски фиати, от колкото гръцко-френски подобия на автомобили.

+100гласа за Джаз!

Редактирано от JHM

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плевен съм гледал ....доста джамбази включително и офицялни дистрибутори на нови автомобили ...ем ни една не става независимо 5 Е или 25 Е и то в продължение на доста години.

Та ако си решил да купуваш Джаз гледай да не е от Плуевен...че наистина ще влезеш в джазаааа

 

ПП Джазката е наистина лагерна таратайка нищо че е японска ...ама има и в Китай сглобени зависи от годината !!!! Да не търся сега снимки да показвам.

:plane: :plane: :plane:

Редактирано от iso_eu
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата изглежда добре и според мен трябва да я погледнеш на живо. Единственото, което ме подразни е прясно претапицираният волан. Или иначе казано поне едни 50-70хил. са литнали на долу. Най-вероятно, но не е задължително! Този външен пакет е доста готин, чисто визуално и цвета е доста приятен. Салона поне на сничките изглежда добре. Най-вероятно е претърпял обработка, ма какво от това? Абе всичко си опира до късмет човече. Успех от мен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Големи фенове се извъдихте всички бре, л***о да е хонда да е, коне с капаци :) Яриса е япоснки също както джаза до определени години,  имаш избор от 4 мотора, и три купета, кеф ти две кеф ти 4 врати кеф ти версия Версу която като пуснеш седалките в пода събира един джаз напреко вътре. А при джаза кво? един ЦЯЛ избор на двигател и купе, ама с 8 свещи ако някоя не запали другата да помогне за по сигурно де, добре де за икономия на гориво ще кажете, това не може да му се успори най икономичен е от всички но до тук с плюсовете :) Искаш не искаш караш един мотор 1,2/3 и тва е, ако щеш, само не ми казваите че са два щото ще станете хептен смешни. Волана на джаза- отвратителна дирекция, него само блондинка може да го оцени, кога се върне, кога не, най- често не, реално ти трябва да я вкарваш в пътя не тя да влиза сама :) табло..... мъка мъка, то че на яриса не е стока не е, ама на джаза щото не е като на лада от 80 те, за кекавите смешни врати като рамка от винкел за акваримни рибки да не говорим. За задните главини консумативи също, ами за лагерите в скоростите? ша ме извинявате, ама фиат имат по здрави скорости :) Да продължавам ли нататъка с тая прехвалена хонда? И за да не я съпоставям само с ярис ще я съпоставя и с хюндай гетц, чудесна колица дуракоустоичива и на половин цена, пак с избор на двигатели, ама нали не е японска пепел ми на езика че я споменах :)  Та към създателя на темата, не се задълбавай само в една марка и модел, ако жената се е затръшкала точно за джаз купи и , но много по лесно ще и намериш читава кола ако разрешиш кръгозора. Не всяка хонда е толкова хубава колкото е хубаво името и :) А тази от обявата само заради тапецирания волан няма да си направя труда да я гледам, търси следващата.

Редактирано от Слави CR-V
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки си хвали своето :))),имаш Ярис сега -той ти е топ оф дъ топс :)).Споняш ли си колко поста си изписъл ти за Джаза :))).Аз за 9 месеца направих на Джаза доста км-има  неща които и липсват,но знам че като ми се наложи изведнъж паля минавам 2000км без да се съмнявам в колата.Аз също съм прагматик и реалист и още като я придобих писах за минусите.

А за Яриса преди фейса може доста да се каже за бензиновите ДВГ-та, вечно треперене на 1.0 литровия(щот е 3цилиндъра) ,проблеми с веригата,ядящи масло.Човек при всяка марка и даже модел си има разни специфики.Но както виждаш по пътищата и най-големите ла-на се купуват и хората си ги карат,кои от незнание или щот на жена му този цвят и харесал :))).

Те така,карайте си колите доволни и да не създават проблеми :))).

Редактирано от pepur
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не , не ми е :) просто когато търсих джаз видях недостатъците му, верно изписах доста тогава, ама пък и никои не ми даде особено мнение, после проучих ярис и прецених че е по добре но тук има и друг фактор, исках автоматик  хидротрансформатор, а джаз такъв нямат, и не съжалявам за избора въпреки че малко се кара и не мога да кажа кои знае кво за него, харесвам го че е отзивчив в управлението защото е със стандартна хидравлика не с електрика, въпреки че е малък вози отлично за тази габарити и не е много шумен. Просто изказах мнение за двата модела плюсове и минуси, ама тука много се засягат като кажеш нещо лошо за някоя хонда :) Да си ме видял да си хваля ЦР-В-то някъде, как да го хваля като освен че е здраво не е нищо повече :) Трицилиндровите само за статистиката може да го броим инак си е недоразумение при всяка една марка, мани че някои дори дизели си позволиха да направя с 3 цилиндъра :) То вибрации то чудо :) ама да не разводняваме темата, никои не е длъжен да се съобрази с мнението ми но може да го има предвид като избира модела :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата от обявата си е с кожен волан фабрично!!! Грешката е моя. Това е един вид Е ЕС Спорт преди фейслифта. Оказа се, че комшия има такава кола но червена. Всичко си е фабрично и на живо изглежда перфектно. Освен двата дажаза, имам и една тойота ярис 1.5 Т Спорт с 106кс. и единственият и плюс е че върви повече. Мокета е скапан рециклаж, който се протрива отвратително, таблото е от най-гадната пластмаса, скоростите са като на пежо, централната конзола е като повърната и събирана от различни модели и грам не завива. Имайте предвид, че моята кола е с най-високото ниво на оборудване. Това с притрисането поне при мен го няма. И масло не харчи, ма аз го сменям на 7-8х таван. Джаза, особено фейслифтовият е в пъти по-кола, но няма никаква динамика горкият. Ако имаше с Ви-тек 160кс. джаз, нямаше да помисля за друга кола.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пфффф и какво е по кола тази Джазка след фейслифта ???

Двигател ли какво ... Или седалки

Всички Хонди различни от двигател по малки от 2.0 и без турбо са пълен смях....че даже и CRV 3,4 версия с тези 2.0/англиски сглобки са пълен провал....?

 

В интерес на истината при малките мотори примерно Тойота Корола 2003 и Хонда Сивик 1.6 _vtec 110 к.с. за съжаление Тойотата върви далеч по добре !!! Даже и седаня лети ама той поне е истински Японец сравен с хечбека.

Лично съм го усетил това! Така че няма нужда да си хвалим марката ама с кофти модели , които за съжаление ги има.

Истинските Тойота и те намаляха от как почна производството им Турция. И основно Japan са само джипките май...

 

Така че не съм съгласен да хвалим една ели друга марка само заради марката! Както казва Слави има си плюсове и минуси и тук е местото те да се коментират, а не да се спестяват......

 

Поздрави

 

ПП

За съжаление Джаза няма двигател,няма купе,няма автоматик читави ...просто това е Фият Уно Японската версия :)

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пфффф и какво е по кола тази Джазка след фейслифта ???

Двигател ли какво ... Или седалки

Всички Хонди различни от двигател по малки от 2.0 и без турбо са пълен смях....че даже и CRV 3,4 версия с тези 2.0/англиски сглобки са пълен провал....?

В интерес на истината при малките мотори примерно Тойота Корола 2003 и Хонда Сивик 1.6 _vtec 110 к.с. за съжаление Тойотата върви далеч по добре !!! Даже и седаня лети ама той поне е истински Японец сравен с хечбека.

Лично съм го усетил това! Така че няма нужда да си хвалим марката ама с кофти модели , които за съжаление ги има.

Истинските Тойота и те намаляха от как почна производството им Турция. И основно Japan са само джипките май...

Така че не съм съгласен да хвалим една ели друга марка само заради марката! Както казва Слави има си плюсове и минуси и тук е местото те да се коментират, а не да се спестяват......

Поздрави

ПП

За съжаление Джаза няма двигател,няма купе,няма автоматик читави ...просто това е Фият Уно Японската версия :)

Завода на Тойота в Турция бил втори по качество сред останалите на Тойота

 

Sent from my GT-I9105P using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПП

Заводите в Турция са много модерни на световно ниво .....но за съжаление качеството на автомобилите е доста различно от опит го казвам не само от четене на статии.

Същото е да сравняваш оригинална Хонда JDM и същия модел ама Английската сглобка, има и Хонда от Китай също :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже доста - защото утре ще цъфне тука със Заглавие - Помощ .....да пита това и онова къде да го ремонтира ако вземе този таралясник от Плевен :yes: на 177 000 км и за тази смешна Сума  :yes: !

 

 

 

 

ПП

Пък ти колега daniel-atanasov :yes:  - му приказвай за Външния пакет .....

И вземи си сложи некой нормален аватар че ще УПЛАШИШ младите с този беззъб алкохолик :yes:

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо против чичо ли имаш???

 А тоя дето пусна темата най-вероятно повече няма да влезе тук, та не го мисли! Егати, аз преди време си харесах кола в Женева и хоп на самолета та там. Много ме кефи подобна тема - Какво мислите за едиси коя си бракма и има ли кой да иде да я види??? Ми нещата които аз харесвам, можа па на теб да не ти допадат! Примерно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джаз има оригинален кожен волан никои не го е отрекъл, но този изглежда прекалено перфектно за кола на 12 години, нормално кожата на джазовите волани е черна и доста гладка, като изключим релефните лява и дясна страна, но от горе и долу е гладка. Този от обявата е по същия начин, макар че джамбазите не ги тапецират така а доста по левашки и грозно. Тоя найстина мяса да си е оригинален  поне по снимки, единствено не ми се връзва защо е като чисто нов, освен волана да е сменян щото колата е удряна и аирбага го е пръснал :) Ето го истинския волан на джаз http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11464090405568156&slink=fimzul факт е че и онзи е същия, но е прекалено нов и не лъска :) По снимки толкова, на живо вече всичко ще стане ясно :) Пък колегата не го мисли, все пак споменатите дертове са бял кахър на фона на проблемите от другите марки така че скоро ще се похвали тук или в тойота форума а може би и в Фиат форум с новата кола на жена си. Ако той е скромен то тя може би ще го направи в бг мама и пак ще разберем на къде го е отвял вятъра :)

Редактирано от Слави CR-V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...