Jump to content
martoly

Може ли и как да се регулира офсета?

Recommended Posts

Здравейте,

Не съм особено на "ти" в тази област, но четох където каквото намерих и пак ми останаха неизяснени неща. Искам да сменя оригиналните стоманени 14-ки на Джаз-а с алуминиеви - пак 14-ки (казаха ми, че с 15-ки става прекалено твърда возията). Идеята ми е да са по-прилично изглеждащи от стоманените с тасове и евентуално по-широки гуми. Офсета ми е 55 , като четох че до 5 мм нагоре и надолу е допустимо. Проблема е, че 90% от джантите, които намирам са с офсет доста по-различен от моя (35мм, 40мм и т.н). Въпросът ми е дали фланци биха свършили работа за този проблем и дали са добра идея като цяло?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заиграй се с офсета и широчината на джантата. Знаеш предполагам, че голям офсет (ЕТ) може да оправиш с фланци, малкия няма как.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малкият офсет се оправя с издути калници и твърдо окачване?

Въпроса е дали си заслужава?

Гумите щръкват навън!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тук има много добър калкулатор за джанти/гуми https://www.wheel-size.com/calc/, на който може да си слагате различен офсет и се вижда как изглежда.

Аз си намерих прилични джанти от Опел, 14" 5.5j ET49 и централен отвор 56.5, почти по всички показатели са като на джаз оригиналните.

Стоят и много добре на колата. Само смених гайките с конусни и стругар ми направи едни втулки с триъгълно сечение, че отвътре джантата има фаска и реално централния отвор изобщо не хваща шийката на главината. Остана само да сложа едни лепенки Хонда в средата. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят джаз (1.4) го карам с лети джанти 15 цола, гуми 185 -55 -15 и ЕТ 36. Стои много добре и не опират никъде. Оригиналните стоят на вътре и ме дразнят адски. Нищо не друса и да кажа ,че доста по-добре стои в пътя. Само много внимавай като купуваш джанти, да не се окаже, че са ти къси шпилките!!! Не, че не може да станат, но ще е нужна допълнителна майсторска намеса и още парички. Та, най-добре да пробваш на предното точило и тогава да ги платиш. Куриерската фирма с която работя има такава опция. Не е зле да се възползвате от нея, за да не слагате после овчият поглед.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...