Jump to content
батката

Какъв разход ви дава ЦРВ 2.2дизел

Recommended Posts

Здравейте, колеги. От два месеца карам ЦРВ- 2005година 2.2 i-ctdi. Та проблема ми е следния, че при засичането на разхода на горивото вече четвърти резервоар ми дава среден разход 8.6литра на 100км., което ми се струва че е много при разхода който е по каталог/8,2л-при градско каране/. И се чудя каква може да е причината - да не е запушен катализатор, дебитомер, уж нямам DPF/така ми каза един майстор , но не съм много сигурен защото зад двигателя има някакъв малък елемент, та ако някой може да даде информация къде е този DPF - моля да пише или да качи някаква снимка как изглежда /.След изчетеното във форума не мога да разбера имам ли DPFили нямам и защо ми е такъв разхода в сравнение с другите разходи на колегите от форума. Моля помагайте :hmmm:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, като махнеш от 8,6л. 0,5 /които ги крадат на бензиностанцията/ сметката е вярна :)

Също разхода зависи как го засичаш, къде я караш - в града, или извън града, също и разхода по компа /на таблото дава разлика пак с близо 0,5л./ така че ....

Този малък "елемент" зад двигателя до турбината, ти е първия катализатор, след него има мека връзка и следва другия катализатор и чак след него е евентуално DPF-а ако имаш.При мен няма ,а там има едно доста голямо гърне, в което не влизат нищо - просто е обикновено гърне вместо DPF. Наведи се и го погледни - ако влизат в него кабели или тръбички, значи имаш DPF, иначе си е обикновено гърне.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, като махнеш от 8,6л. 0,5 /които ги крадат на бензиностанцията/ сметката е вярна :)

Също разхода зависи как го засичаш, къде я караш - в града, или извън града, също и разхода по компа /на таблото дава разлика пак с близо 0,5л./ така че ....

Този малък "елемент" зад двигателя до турбината, ти е първия катализатор, след него има мека връзка и следва другия катализатор и чак след него е евентуално DPF-а ако имаш.При мен няма ,а там има едно доста голямо гърне, в което не влизат нищо - просто е обикновено гърне вместо DPF. Наведи се и го погледни - ако влизат в него кабели или тръбички, значи имаш DPF, иначе си е обикновено гърне.

Колега, средния разход го засичам при пълен резервоар до капачката и като светне лампата пълнене пак до капачката, като карам в града и извън града. След този малкия елемент след меката връзка има едно голямо гърне и след това е последния елемент,като никъде не влизат никакви тръбички - явно нямам DPF. Възможно ли е да е запушен катализатора , и може ли безпроблемно да се премахне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При 2ра ген дизелите на Хонда са без дпф

 

Разход 0.4  над каталожния е перфектен! В София например съм 100% сигурен че под 10 не може да се падне :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези които са за българския пазар, са без ДПФ, но тези които са внос от вън, имат.

И специално за разхода в София:  по-голям от 9,2/100км., при възможно най-тежките условия /къси разстояния, голями задръствания. много сняг и киша... / не съм успявал да направя. При обикновени условия, разхода ми варира от 8,0 до 8,5 на 100 км. и то само градско.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При 2ра ген дизелите на Хонда са без дпф

 

Разход 0.4  над каталожния е перфектен! В София например съм 100% сигурен че под 10 не може да се падне :)

Колега 8.6 ~ 8.7литра/100км  става въпрос за среден разход- това е над 1литар от средния разход по каталог.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, като се замисля всичко по колата е наред, но по някога съм усещал леко предърпване в диапазона от 1300 до 1700 оборота и си мислех че е нещо от това, че са ниски оборотите - но може и от това да е причината за висок разход? :hmmm:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е наред, на мен последно ми даде градско 9,2л/100км и според мен е нормално. Все пак зима е и задръствания си има доста...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...