Jump to content
Tolkin

Honda Accord 2.2 i-ctdi, помощ...

Recommended Posts

Съжелявам, че пускам темата на 2 места, просто съм нов и малко объркан, съде какво...

 

Здравейте, пичове! Скоро си купих Accord 2.2 i-ctdi Executive 2004г 192000км 17" джанти... Искам да кажа, че това е първата ми Хонда и въобще първата ми дизел кола. Искам да попитам хора от форума с такива Хонди няколко неща...

 

Първо за поддръжката...

Сменяни са масло и филтри на 182к. Разбрах, че през 20к се сменят, т.е. след 10к трябва на ги сменям. Това в сервиз на Хонда ли задължително трябва да стане? Какво малсо да слагам? Последно собственика е слагал масло в сервиз Bosch, защото в Хонда са му обявили няква голяма цифра и не знам какво точно е слагал. Иначе, колата е гледана в 3 различни сервиза, като единия е сервиза на Хонда в Ст. Загора. Ходовата част е добре и на компютъра не даде никакви грешки. В другите 2 сервиза също не и намериха проблеми. Тука във форума четох, че на 200к се налагало смяна на съединител + маховик и верига. Съединителя вече е сменян. Веригата гледам струва 1000лв... Трябва ли да я сменям сега на 200к км.? Също имам въпрос за турбото. След 200к има ли вероятност и то да трябва да се сменя?

 

Второ за вървенето...

Изчетох доста работи и съм леко объркан. Значи, или хората по форумите се изхвърлят или мойта кола е нещо запушена/спъната. Гледам хора пишат, че вдигала 250км/ч... Моята повече от 200км/ч не може да вдигне. Като цяло старта и е бавен, в ниските обороти е тромава и бавно набира. На 2500 вече отлепя и си набира мъжката... 3та-120км/ч, 4та-160км/ч... Тва нормално ли е или и има нещо? И ако да, какво може да е? Вашите Акорди как се държат?

 

Трето, разход...

Чета по форумите, горяла 5/100 извънградско! Това кога? Като караш с 80 ли? Скоро пътувах от Варна до Русе, заредих от ОМВ нормален дизел, половината път е магистрала и по нея карах на автопилот 130км/ч, през останалото време 100-120км/ч, с включен климатроник през целия път, горе-долу го засякъх към 7/100... Общо взето, нищо общо с 5/100! Проблема в моята кола ли е? И ако да, какъв може да е той?

 

Моля хората с такима Хонди да помагат. Искам съвети за това как да я поддържам и карам. Всичко важно, което трябва да знам. Пак казвам, това ми е първа Хонда и въобще първи дизел...

 

Също така, аз съм от Варна, ще се радвам да се вапозная с някой "разбирач" от Варна, дето има опит с тия Хонди, да му дам да я покара малко. Аз за жалост нямам база за сравнение... До сега съм карал бензини 1.4/1.6. Или поне да ми кажете сервиз във Варна, където момчетата разбират от Хонди.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

0878977123-Дидо, момчето е от Варна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега.

Първо честито за придобивката, със здраве да си я караш.

Аз си сменям маслото между 10 и 15 хил.км. или веднъж в годината. Но всеки си преценява.

Слагам си масло 0W30 в момента съм с такова Motul. Маслото си го сменям в обикновен сервиз, според мен не е нужно да е в Хонда.

При мен също беше сменен съединителя и маховика, сега колата на около 200 хил.км. и ще сменям верига.Симптома за тръгнала верига е, че започва да се чува един допълнителен метален звук от дясната страна на колата при работа на двигателя, но разбира се трябва да го диагностицира майстор.

Относно вървенето и моята под две хил. оборота е тромавка, но след това набира доста добре, така че мисля че нямаш проблем.

За горенето, и аз не мога да постигна тези параметри, които някой споменават. Тук според мен най-важен е стила на каране. При мен колата градско дава около 8,

а извън града е около 6 в зависимост от скоростта и външната температура.

Дано да съм ти бил полезен :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко се депресирах... :)

 

Симеон, кви пари е тая верига? И само самата верига ли се сменя? Моята сега е на 192к и си звучи добре двигателя... 100% ли трябва да я сменам тая верига на 200к? И друго сега видях :(... Че проблемите с турбото били при моделите от 2003, а моята не е точно 2004 както съм написал, ами октомври 2003 т.е. края на 2003. Влиза ли в тая категория "проблемни"? Скоро я закачах на комп и там не даде никви грешки на двигател и турбо. Да очаквам ли на 200к да трябва да сменям и турбо, щото верига и турбо ми идва непосилно, дори и да не ги прая наведнъж.

 

Цветан, за потребител didoOo_ ли става въпрос?

 

Между другото преди малко минах на годишен преглед, че днеска изтичаше и пак ми казаха, че колата е бетон отвсякъде. Но тия неща дето се появяват на 200к ме притесняват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не зная кой те е излъгал, че тази кола е способна да вдигне 250 км/ч....дори и да бъде чипната на макс това е невъзможно...реалност :)

200 км/час си е точно каталожната максимална скорост и че я постигаш по километраж е достатъчно. Това е максимална скорост предостатъчна за семеен седан/комби, каквото е тази кола.

 

Маслото - 0W30 - аз ползвам Yacco , но всяко друго качествено с този визкозитет и по стандард ACEA A5/B5 ще свърши работа..

За веригата ти е казал колегата..

 

Разходът - да 5 е като караш с 90-100...При мен между 6 и 6 и малко реално..но си карам с 130-140...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко се депресирах... :)

 

Симеон, кви пари е тая верига? И само самата верига ли се сменя? Моята сега е на 192к и си звучи добре двигателя... 100% ли трябва да я сменам тая верига на 200к? И друго сега видях :(... Че проблемите с турбото били при моделите от 2003, а моята не е точно 2004 както съм написал, ами октомври 2003 т.е. края на 2003. Влиза ли в тая категория "проблемни"? Скоро я закачах на комп и там не даде никви грешки на двигател и турбо. Да очаквам ли на 200к да трябва да сменям и турбо, щото верига и турбо ми идва непосилно, дори и да не ги прая наведнъж.

 

Цветан, за потребител didoOo_ ли става въпрос?

 

Между другото преди малко минах на годишен преглед, че днеска изтичаше и пак ми казаха, че колата е бетон отвсякъде. Но тия неща дето се появяват на 200к ме притесняват.

Зависи как се поддържа колата... Може да се появят на 300к, а може и да не се появят никога. Всичко е божа работа с дизела, турбото, дюзите ;)

Щом няма шум от веригата всичко е ок.Турбото може да се рециклира, така, че няма ядове :)

 

Не ги мисли тия работи, те няма да се появят изведнъж. При добра поддръжка колата ще изкара много. А и повечето коли са ги подминали 200к отдавна, врътнали са им километража малко ;) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Demonized, тука във форума го четах това за 250км/ч... И на мен ми стана странно тъй като от Хонда я дават 209км/ч, но знам ли... Значи 120км/ч на 3та скорост, 160км/ч на 4та и вече макс. скорост на 5та 200км/ч е нормално? За разхода, при каране с не повече от 130-140км/ч с включен климатроник го изкарах грубо 7/100. Казаха ми, че ако махна някъв катализатор, щяла да върви повече, вярно ли е? И какво друго може да се направи, като изключим слагане на чип, за да върви повече?

 

Общо взето, колата си върви, всичко и е здраво и работи, но тва с веригата малко ме сдуха. Гледам тука се пишат някви цени от сорта на 1000лв. А тва за турбото още повече ме депресира!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Polecat, мерси за успокоението, дано при мен се оталожат нещата. :) Че тамън ше навъртя 10тина хил. км и ше ми почнат ядовете, а колата ме кефи максимално много!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за 200те хиляди километра са съвсем ориентировъчна стойност - никой не знае кога ще ти се наложи да смениш веригата точно...

И да - хиляда лева е с обтегачите мисля..без работата

Не се вкарвай във филми преди да са се случили..Радвай се на хубавата кола :)

 

Да не мислиш, че фейс-овете са без проблеми :> ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето, колата си върви, всичко и е здраво и работи, но тва с веригата малко ме сдуха. Гледам тука се пишат някви цени от сорта на 1000лв. А тва за турбото още повече ме депресира!

Трябваше да ги прочетеш тези работи преди да си вземеш дизел.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, така е... Но просто бях решил тоя път да си взема дизел и така... Поразрових се из нета и прочетох, че тоя мотор е един от най-добрите на пазара (до 10000лв), разгледах няколко Хонди и като видях тази (моята) ми омекнаха капачките. Много хубав син цвят е с много яки черни лети 17ки, затъмнени стъкла, вътре е кожа и фул пакет екстри... Закарах я в сервиз на Хонда, там я гледаха на канал и я закачиха на комп... Дори те се учудиха, че не изкочи абсолютно нито един проблем. Имаше сервизна книжка със сервизна история в Хонда... Обслужвана всичко на време, масло филтри през 20к. Та реших да я взема... Вече повече от месец я карам без проблем. От вчера влизам тука във форума и видях, че вдигала 250км/ч :D, а моята не вдига толкова и си викам, да не би да и има нещо. Също разхода малко се разминава на моята с приказките на хората. Реших да питам за кво става въпрос. А и тъм нямал низел до сега и си нямам представа как се поддържа. Затова имам нужда от съвети.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито!

Нямаш проблем с колата, така си върви и така си гори. Според мен маслото /0w30/ сменяй на 10000.00км, особенно ако караш по-вече градско, но 20000.00км. са много. Смени си горивния филрър - оригинален Бош от Бултрако Варна е 67,00лв., купи си миналата седмица. Най-добре е да почистиш и ЕГР и особенно двете тръби към него. В момента колата ми е на майстор точно за чистене на ЕГР и по тел. майстора ми каза, че всичко е в страхотна мръсотия, но утре ще кача снимки. За майстор във Варна вече са ти казали - Дидо /Miyamoto/, ще ти каже и за веригата и за всичко останало. Не съм чувал някой да маха катализатора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, Толкин това ,че съм писал, че ще сменям верига, незначи ,че и при теб се налага.

Искаше ориентировачна информация относно модела и аз ти ги дадох. За всяка кола е специфично и никой не може да каже кога , какво ще се случи.

От това което си писал според мен нямаш проблеми, затова си карай колата без да се вкарваш излишно във филми.

Леко и безаварийно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мерси пичове...

 

Гога, почистване на ЕГР филтър, го пишеше в сервивната книжка,че е правено. Мисля, че на 182к, т.е. преди 10к км... През колко време е добре да се чисти по принцип? Тва за катализатора ми го каза един майстор в един от сервизите, в които я карах след като я взех. Каза, че може да се махне... Отпушвал колата да върви по-бързо. Също така, въпросния катализатор също се чистил по принцип. Не знам и аз за кво става въпрос точно. Знам от един авер пък, че тоя ЕГР филтър също се махал. Той кара Алфа 147 1.9jtd mjet 140кс., и също вика, че спъвал колата. Не знам, дали при Хонда може да се махне.

 

Щеше ми се да върви малко повече при ниските обороти, но пък след 2500 си дърпа стабилно. Явно единствения вариант е чип, но пък 1000лв са много!

 

Ква нафта зареждате? Разбрах, че и това имало значение. А добавки слагате ли?

Редактирано от Tolkin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами щом ти е сменен съединителя можеш да я чипнеш 180 коня със затапване на егр софтуерно. Колегата Златозар го е правил това ;) Върви повече, харчи по-малко :P 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да е, ама 1000лв, бате! Интересуваше ме дали няма някой чалъм или хитринка, която да допринася за динамиката на колата. Другото е, че чета много противоречиви мнения по въпроса с чипването... И не говора само за Хонда, ами въобще.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕГР филтър? Ти май мешиш ЕГР клапан с DPF филтъра :D

DPF филтър нашите двигатели нямат...

1000...толкова...като искаш да го тЮнинговаш..

 

Ти продължаваш да искаш от тоя двигател динамика...не е тоя Акорд за такива неща :>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕГР не се маха, така ли? Затапва ли се, кво? Иначе, на колко км се чисти. В сервизната книжка на мойта пише, че е чистен преди 10к км.

 

Иначе, тоя майстор ми пусна мухата с тоя катализатор, дет ми каза, че може да се махне... И си викам, може да има и други работи за махане. :D

 

Иначе, аз тъй или иначе градско си карам бавно, а извънградско колата си върви доста, тъй че... Просто ми беше интересно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ЕГР и тръбите са изчистени добре пради 10к км., значи там всичко е ОК. На колко км. се чисти е трудно да се каже. Колкото по-вече градско и студена се кара, толкова по-често, но не и през 10к км. За сравнения моя го чистих преди 30к км. /но само ЕГР и малката тръба/ и сега пак е в мръсотия. Карах основно градско на къси разтояния. За софтуерното затапване и чипване, има писано във форума. За тях Веселия и др. колеги са по компетентни и както ти казах някъде имаше писано.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен колкото по-малко четеш,по-добре ще е психиката ти :))).Щом колата ти е наред и не ти създава грижи в момента не дърпай дявола.Наслаждавай се на шофирането :)),относно разхода при този стил които описваш и факта от радостта първия месец разхода ти е напълно нормален.Малък съвет,ако често така я вкарваш до цифричките 4 и 5 :)) не гаси веднага колата ако се наложи да спираш,остави я да поработи на място минута.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

pepur, какво, какво? Когато съм я пришпорвал и тръгна да я паркирам, да не гася двигателя веднага, ами да изчакам малко и тогава? Така ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Tolkin, ще се опитам да систематизирам до тук написаното.

Моя опит с дизела не от 2.2 хонда, ами от 2.2 тойота - и двата двигателя си има вериги, турбини, 150 коня, ЕГР и т.н.

По въпроса с маслото - 0W30, 5W30 - марката ти я избираш (аз лично съм бил с - Масло Тойота 5W30(докато беше в гаранция), след това няколко пъти Кастрол 5W30 и последната ми смяна е с Repsol 5W30)

Маслото е препоръчително да се сменя на около 10 000 км (мое лично мнение). По тази тема за интервала на смяна, има доста писано... и все пак това си е личен избор 10 000, 15 000, 20 000.

Съединителя - предполагам ти стана ясно - също доста скъпа част. След като при теб е сменен вече, няма какво да го мислиш.

Веригата - както колегите ти написаха  - сменя се при еди си какви симптоми. Никой не ти е казал, а и недей да си мислиш че точно на 200 000 км веригата ще е сменяш. Ще я смениш като му дойде времето. Да речем че има хора които са сменяли верига на 200 000, но при тях е имало налични симптоми за разтегната верига. Ако нямаш никакви симптоми за разтегната верига си карай колата!

Относно "вървежа" на колата - там съм пас относно Хондите 2.2. Но Тойота ми също е 2.2 150 коня(сродна на хондата)  и да силата на колата идва точно там където си написал - след 2000 2500 оборота. Напълно в реда на нещата за дизел.(Точно тук ще се намери някой "про" да каже че неговият абсолютно стоков дизел тръгва още на 1500 :) ). Аз лично никога не съм си правил опити колко е макс. скорост. По някакви данни за колата Top speed - 210. Ще повторя колегите - това е семейна кола - 200 км/ч са предостатъчни. Ако си търсил мощност... според мен си сбъркал не само двигателя, ами и модела кола. А за чипването/тунинг - тук нека се изкажат колегите, които са минали по този път. Това е доста сложно и скъпо начинание, за което трябва да си убеден че го искаш и да си сигурен в резултата. И мен са ме убеждавали - ще върви много и ще харчи по-малко ?!!?!? Колко повече ще върви от 150 на 180 коня - 30 коня толкова ли са много ?! от 6 извънградско на 4 ли ще падне, или 3.5 !? Отговори си на тези въпроси и според мен ще вземеш правилното решение.

Турбината - тука ще стане малко copy paste на писаното от мен за веригата. Турбината също си има симптоми когато започне да си "заминава". Те се рециклират/ремонтират. Ако няма симптоми.. си карай хондето.

За разхода - разходи като 3 4 5 ... ги остави на тези които си вярват. Разход за тая кола 6-7 е идеален и реален за извънградско. Наслаждавай се на пътуването не на разхода!!!

За ЕГР предполагам също ти стана ясно - нещо на което трябва да се обръща внимание. Аз моя го свалям веднъж годишно (около 15к).

 

 

Ако имаш, още някакви съмнения относно колата ти, ми пиши лично, да те насоча към човек, който може да ти помогне.

 

 

 

Поздрави 

Емил Петков

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Емо, благодаря ти, братче, за изчерпателния отговор... Продължавам да си карам колата без да се филмирам. Мотора за сега е тих, нито трака, нито нищо. Има живот още във веригата, ше видим до кога. За симптомите на заминаващо турбо, нищо не знам, но мисля, че сега е добре, дано и то скоро не се разваля. От отговорите до тук разбрах, че 20к км. за смяна на масло са много, мисля следващия път да го сменя поне на 15к. Искам да питам, като маслото се сменя на 10-15к пак ли се сменят филтрите заедно с него? Също въпроса ми за нафтата остана... Какъв дизел зареждате? И добавки слагате ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви по-точно трябва да са симптомите за запушен/задръстен EGR?

Разход и вървеж ли? Защото моя го почистих преди 90 000 км. когато закупих колата. И тогава нямах никакви лоши признаци на работа и сега пак нямам..

А чета че го чистите доста по-често, та затова питам дали пак да разглобя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата спира да върви и във високите обороти,трудно или невъзможно запалване на двигателя и доста пропушване(черно) през ауспуха в оборотите след 2000.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Значи все още не е за чистене..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Понеже вчера спрях да карам дизеловия Акорд, фейслифт и го обявих за продажба, да споделя за  едногодишната експлоатация. Бях споменал и, че колата се оказа, че е била такси и е на около 400х.км, иначе върви много и не и личи. Съединителя е твърдичък и отделя ниско, та сигурно е сменян 1-2 пъти. Веригите вероятно са  сменяни също, но шумеше като я купих и аз ги смених, но не смених обтегачите. Скоро започна пак да се чува шума (твърде скоро) и това ускори продажбата, мислех да я карам още година и да мина на 8 генерация, но сега подкарах бензинов фейслифт, 8ген са още скъпи.

ЕГР съм чистил 1 път.

Да споделя какво още смених за една година, за да я вкарам в това добро състояние:

- 4 подгревни свещи, сложих къс ремък, предните биелетки, долен шарнирен болт, термостат, маркуч на хидравликата.

За разхода- не съм имал по-икономична кола, но не крия, че стилът ми на каране е много икономичен и не съм база за сравнение с гъзарите които карат на 3-4хил. об, и стил газ/спирачка...Понеже имам 6 скорости, минавам за малко над 2 хил.об само при превключване на скорости и при изпреварвания. Спирачка използвам мн. рядко, плавно ускорение/спиране, повече равномерно движение. Извънградските пътища тук (UK) не позволяват висока скорост и изпреварване, магистралите не са много и са натоварени, та максимална скорост не съм пробвал, но не ме и интересува. Ускорението след 1800 об. когато турбото стане ефективно е отлично. Споменатия стил на каране не означава, че средната скорост е ниска, просто е равномерна, това дава и икономията...

И така, икономията на гориво не ми е самоцел, такъв ми е стила на каране, а и условията са такива... Примери:

Извънградско, пробег около 70км, скорост до 95км/ч, разхода е 4.2- 4.5. (не съм снимал борд компа)

Чисто градско не мога да засека, но това е много относително...

Нормално всеки ден ходя на работа на късо разстояние и седмично минавам около 60-70км. През уикендите обикновено минавам още толкова извънградско, така, че когато свърша резервоара, разхода е смесен около 50/50 и е 5.5 - 6.6 в зависимост лято/зима.

На снимката е последният пробег/разход (смесен) с един резервоар + 2-3 малки дозареждания по 4-5л. Мили/галони превърнати в км/литри са 1044км и среден разход 5.5л/100. Общия километраж, както казах е манипулиран и реалните мили не са 85хил, а около 250 хил...

Споделям факти, не обичан да се хваля. Нека спестим и коментарите за "пенсионерския" стил на  каране, макар, че знам, че подобни коментари са  неизбежни (за няколко потребителя тук :) )

Надявам се, че не съсипвам темата на колегата и мисля, че ще са полезни за някои горните писания.

Като покарам бензиновия Акорд, в някоя друга тема ще споделя впечатления/разлики с дизеловия...

post-30849-0-71556000-1464819092_thumb.jpg

Редактирано от JapCar
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, споделете нещо за нафтата и добавките... Какво зареждате/слагате?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

pepur, какво, какво? Когато съм я пришпорвал и тръгна да я паркирам, да не гася двигателя веднага, ами да изчакам малко и тогава? Така ли?

Точно така, важи за всяка кола с турбокомпресор.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ползвам темата на колегата, защото е засегнал нещо, което ме притеснява и мен. Особено след като прочетох темата. 

Аз хич не съм фен на високите скорости, но миналата седмица реших все пак да тествам максималната скорост на моя акорд и установих, че вдига 170 км/ч и до там.

Отделно от това на магистралата на едно изкачване се наложи да сваля от 140 км/ч (на толкова си слагам круз контрола винаги) до 80 км/ч, заради един тир, включих на 4-та и натиснах почти до долу педала, за да мога да набера по-бързо, а то нищо не се случи. Едва, едва ускорих до 90 км/ч след това дойде спускането и започна колата да си ускорява "нормално". Слагам кавичките, защото вече не знам какво е нормално. Карах един фейслифтов Акорд пак дизел и той си набираше доста по-стабилно от моя.

Тази седмица ще я карам в сервиз като ще направя следното:

- смяна на горивен филтър (сегашният е на около 25к км.)

- почистване на EGR и тръбите около него. Аз преди няколко месеца я бях оставил за почистване на EGR, но мисля, че само малката тръба ми бяха изчистили. 

 

Молбата ми е, да ме посъветвате какво друго да им кажа да направят/проверят, та да може всичко наведнъж да се прави, че все пак колата искам да я карам, а не да стои в сервиза. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закачете я на тестер и вижте на живи данни, дали турбината не разтоварва(в движение )... дебитомера какво прави и там всичките възможни неща.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За EGR най-голямата мръсотия е в смукателния колектор, най-трудоемко е за сваляне и чистене и много майстори си го спестяват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така: моят проблем с липсата на мощност си остава.

Какво е направено до тук:

  • сменен е горивен филтър (разбира се с оригинален БОШ)
  • турбината беше свалена и занесена в realturbo. След преглед и смяна на някакъв семеринг, качиха я на стенд и се оказва, че турбината работи без проблеми.
  • изчистен EGR (малка и голяма тръба)
  • изчистен всмукателен колектор
  • сменен е клапан за високото налягане
  • проверка на дюзите в сервиз Авел (представителство на БОШ), като проверката установи перфектна работа на дюзите. Замериха също така и налягането в горивната рейка и беше много добре

Нито едно от изброените не помогна.  :no:

 

От Авел ме посъветваха да отида някъде, където могат да ми измерят компресията в цилиндрите (не знам те защо не могат). Само, че аз не знам такова място в Пловдив. Ако някой знае да каже.

От друг сервиз ми казаха, че трябва да се провери работата на дебитомера.

 

Помагайте, отворен съм за всякакви предложения!  :dunno:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето предложение оства, намери кадърни хора, които да я закачат на тестер, и да гледат докато ти шофираш, в момента в който се получи  липса на ускорение/мощност да видят кои стойности не са каквито трябва.

Компресия или имаш или нямаш, не може да изчезва на моменти.

 

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ниските ли нямаш мощност или изобщо? Ако е в ниските - бих ти препоръчал да направиш ремап. Разликата при мен беше огромна. Premiertunning.co.uk - 180 паунда, трябва ти и кабел галето 1260 (какъвто мога да ти продам евтино, че имам останал от моя ремап), колата на теория отива на 180кс/380нм, на практика обаче има много повече мощност в ниските, което мен ме измъчваше. Има и някакво българско студио в Русе, което прави ремапи - обсъждано е в други теми, стига да ти се ходи до там :)

 

А преди това можеш да направиш дино. В София в overdrive беше 100лв за измерване на база няколко теста. Предполагам в Пловдив ще има и по-евтино. В нета има графики на много такива автомобили и ще можеш да прецениш как твоя двигател работи спрямо тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

@Mad'Head, не знам с какво ще помогне това с тестването докато карам, но ще потърся някой. Иначе ако проблема беше в турбото все си мисля, че в realturbo (които са вносител и на Garrett) щяха да го открият. Какво по-различно може да се види докато колата е в движение спрямо техният стенд?

 

@Veseliq, колата се държи странно. В ниските обороти мощност липсва доста според мен. Личи си най-вече при тръгване, ако не я вкарам над 2200 об, все едно карам валяк. Иначе напоследък се случва нещо друго странно - без значение на коя скорост съм, в момента в който двигателя стигне 2500 об и турбината я чувам как утихва, а ускорението се забавя. Колата не забива нос или нещо такова. Просто ускорението става по-бавно. Оборотите продължават да се качват, но с по-слабо темпо. Все едно нещо точно в този момент се запушва. Колата не минава в сервизен режим. Това се случва най-често когато се изкачвам, но не говоря за някакви баири, а съвсем нормални наклони.

 

Ако трябва да обобщя проблема с едно изречение то ще е: мощността от 140 кс.с. се усеща като 80 кс.с.

Редактирано от Jackxxx

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......Отделно от това на магистралата на едно изкачване се наложи да сваля от 140 км/ч (на толкова си слагам круз контрола винаги) до 80 км/ч, заради един тир, включих на 4-та и натиснах почти до долу педала, за да мога да набера по-бързо, а то нищо не се случи. Едва, едва ускорих до 90 км/ч след това дойде спускането и започна колата да си ускорява "нормално"..... 

Според мен, просто не си свикнал с поведението на колата.

Какво имам в предвид:  при намаляване на скоростта от 140 на 80,, най-вероятно оборотите са ти паднали на около 1500. Въпреки че си включил на 4-та , няма как колата да се изстреля както очакваш, ако не е над 2200 оборота.Още повече, че изкачваш баир, а и правиш груба грешка, като скачаш на педала на газта докрай, а не го натискаш плавно докато дойде момента на сработване на турбото , което при всяка кола има известна разлика, като обикновено е в диапазона от 1800 до 2200 оборота. Просто се е получило някакво забиване.

Естествено може да имаш и проблеми , различни от тези за които си се съмнявал и които си проверил и се сещам веднага за други два три:

първия- свързан с модула за електронната газ

втория с гумения маркуч от въздушния филтър към двигателя. Ако този маркуч е сцепен леко / обикновено е сцепен от долната страна и не се забелязва ако не се свали/ се получава точно  липса  на мощност. При мен се е случвало и затова ти казвам да го провериш.

и трето - виж меките връзки  на кулера също за спукване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

имах подобен проблем с едно берлинго hdi.. държеше се точно така както си описал.

Там проблема се оказа някакъв клапан за управление на турбото /нещо засядал в дадени моменти/.

Не разбирам много, но просто го давам като насока. Може да е различно при теб, но погледнете все пак..

 

Успех..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Според мен, просто не си свикнал с поведението на колата.

Какво имам в предвид:  при намаляване на скоростта от 140 на 80,, най-вероятно оборотите са ти паднали на около 1500. Въпреки че си включил на 4-та , няма как колата да се изстреля както очакваш, ако не е над 2200 оборота.Още повече, че изкачваш баир, а и правиш груба грешка, като скачаш на педала на газта докрай, а не го натискаш плавно докато дойде момента на сработване на турбото , което при всяка кола има известна разлика, като обикновено е в диапазона от 1800 до 2200 оборота. Просто се е получило някакво забиване.

 

Все се опитва по-обстоятелствено да обяснявам, ама все не съм обяснил достатъчно добре. :)

 

Навъртял съм вече 30к км на колата. Мисля, че е повече от достатъчно, за да ѝ свикна.

Не съм очаквал колата да се изстреля, а просто да започне да набира скорост. А то дори и това не стана. Едва, едва задържах между 80-90км/ч и чак след като свърши изкачването започнах да ускорявам. Сега не съм сигурен, по-късно ще го проверя, но на 4-та с 80 км/ч мисля, че оборотите са към 1800. Педала винаги го натискам плавно, за да изчакам турбото, но в описаната ситуация изчаках доста време, преди да натисна педала почти до долу. 

 

Иначе от нещата които си предложил:

- модула на електронната газ - нищо не ми говори това - може ли малко пояснение?

- маркуча към филтъра - ще го проверя

- меките връзки на кулера - ще ги проверя

 

@petko_z, този клапан (ако говорим за един и същи клапан) от realturbo ми казах, че работи без проблеми. 

Редактирано от Jackxxx

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...