Jump to content
CRX/Izverg

Симулация на звук от турбина

Recommended Posts

Здравейте колеги! Навярно не само на мен, а и на доста "манияци" им харесва звука на автомобил, който има турбина. Става въпрос за това специфично съскане.... не съм на ясно с нещата от какво се получава този звук, но лично на мен много ми харесва. :PТа въпроса ми е има ли някакъв начин да издокарам подобено съскане както при турбо? Карам CRX 2ген - D16Z5 ако е от значение.:huh:Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагаш си един компресор за въздух в багажника и си съскаш когато искаш или евтиния вариант взимаш една помпа за колело и когато искаш да изсъска я вадиш прз прозореца и помпиш :D

  • Нагоре 5
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напиши в Гугъл "turbo whistlers" . Струват по около 20$.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съскането се получава от разтоварващия клапан,който изпуска излишното налягане създадено от турбината.А предложението на колегата е много добро и аз бих го взел,но предпочитам да събирам пари за истинско турбо.Няма да гледам повече тая обява да не се изкуша:lol: Ако го купиш и сложиш кажи как е може все пак и аз да си взема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледай пък във някакъв тунинг магазин едни перки който се слагат на тръбата на въздушния филтър и тя пак свирели! Ама според мен няма смисъл!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се занимавай с глупости :) Събери парички за истинско турбо и газ :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Добре, но не съм фен на цялостен комплект. Харесвам единствено звука. Когато подажаш гас ли беше незнам точно... от спортния филтър има ли някъв начин тои съска пак (марка YED) но не е същото :)

Редактирано от CRX/Izverg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре колега, но не съм фен на цялостен комплект. Харесвам единствено звука. От спортния филтър има ли някъв начин това съскане (с марка YED съм)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя филтър е куча марка,ама съска стабилно като натисна газта. Според мен най-евтино ще ти излезе с турбо свирката дето се слага на ауспуха и кажи после кое как става звука същия ли е? Ако си доволен ще си взема и аз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука мирише на "ПЕРНИШКИ" тунинг както се казва :D . Разбира се нищо лично към хората от Перник , за да не обидя някой , но турбо съскане без турбо - струва ми се че може да станеш за смях на някое кръстовище когато те изпревари например един ТУРБО-ДИЗЕЛ :blink: . Гледам че караш РЕКС ,а това е маняшка кола . Не я разваляй . По добре събери пари и сложи DOHC V-TEC :rolleyes: ето това се казва звук , щото да съска може всеки .

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехехе! :lol: Само като си представя гледката как съскаш на светофара и те минава някоя 320-ка е36 :lol: Ся сериозно - тва са си пълни глупоти! Събираш малко парички и слагаш някоя малка турбинка, надуваш на 0.5 и си ти.Втора ушпотреба можеш да си намериш всичко необходимо и то на приемливи цени ;)

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Купи си турбинка китайка(от малките) за около 100 лева, интеркулер и изпускателен турбо колектор за още 200-300 лева на старо(намират се), ако намериш и блоу-офа за 50-60 лв и си готов. Кажи-речи за 500 лева си правиш колата турбо, с възможно най-евтини части на старо, но пак ще е по-бърза и ще съска. Аа да, ще трябват и малко настройки...

Редактирано от IM_NesTea

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://cgi.ebay.co.u...=item23109ef8d3 Виж линка по-надолу има и клипчета :)И това като по евтин вариант http://cgi.ebay.co.u...=item2c5b6b10ef

не се занимавайте с глупости тая свирка е супер смешна и ефекта не е като на клиповете а свири като жигула имам я и знам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свирчо ,остави хондата да си пее и гаджето да свири...;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-много да станете за смях някаде с тази "свирка" и хората да си направят веселото на ваш гръб, както вие се подигравате на "накичените" голфове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха ха .........тови ми звучи като през на Баи-Тошо времето ,когато видиш някое ЧЗ-350 със надпис SUZUKI или HONDA на резервоара и не е смешно ами е трагично как испростяват хората! Пич,не си разваляи колата с тея селянии!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купи си турбинка китайка(от малките) за около 100 лева, интеркулер и изпускателен турбо колектор за още 200-300 лева на старо(намират се), ако намериш и блоу-офа за 50-60 лв и си готов. Кажи-речи за 500 лева си правиш колата турбо, с възможно най-евтини части на старо, но пак ще е по-бърза и ще съска. Аа да, ще трябват и малко настройки...

Колега, искам да сглобиш турбо само с частите които си казал, и ти стискам ръката за 500 лева ако успееш ти давам 1500 да ми направиш 3 хонди турбо :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Кажи-речи за 500 лева си правиш колата турбо,...

:blink: :blink: :blink:А стига бе , до какви неща доживяхме :DХляба и олиото скачат, турбините и перформънс частите поевтиняват :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мога и по-евтино да ти ги изкарам(дори огромни турбини от камиони има)... е сега въпроса дали са крадени или не...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мога и по-евтино да ти ги изкарам(дори огромни турбини от камиони има)... е сега въпроса дали са крадени или не...

Хайде приятелю, искам турбо сетъп на сток Internals за 500 ако можеш и за по-малко, говоря ти големи дюзи, колектор, турбо, даунпайп, блоуофф, филтър, генерация, буустконтролер и т.н :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мога и по-евтино да ти ги изкарам(дори огромни турбини от камиони има)... е сега въпроса дали са крадени или не...

Давай ги , дай ми една за камион ако ще и крадена да е , нова , китайска я исам за окло 92.58лв , повече немога да дам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

айде стига спам в на човека хубавата тема :lol:

Редактирано от IM_NesTea

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз само да попитам какво е спам в тази тема :tooth: , аз преди да имам кола го обмислях това, даже намерихме за по 5 долара такива свирки, ама реално по- ефектно ще е да драсна с пирон на гърнето ми "Ремус" и ей го ефекта - същия :newbie: .Клатете си каките и се занимавайте с истински неща, те доставят вече кеф, който е несравним, дори и лайна да събираш, важното е да е като хората и да е направено с вкус :drunk: .Имам настроение преди националната :).

Редактирано от Dominiko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз търся нещо за симулация на звук от качествен и скъп subwoofer (след мощен усилвател), че си нямам.. - дали не може някой да ме посъветва? :unsure::huh: Нищо лично към колегата, ама по-голяма простотия едва ли съществува.. (бих казал отговорно, че е дори по-селско и от сини диоди в пръскачките или от до болка познатия :D комплект "универсални" лепенки на няколко тунинг фирми, от никоя от които нямаш и намерение да сложиш нещо по колата.. и т.н. и т.н.)По-добре си закарай колата на автомивка, пий едно кафе и една кока кола (и си купи един-два ароматизатора) за тия пари.

Редактирано от В16А2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз търся нещо за симулация на звук от качествен и скъп subwoofer (след мощен усилвател), че си нямам.. - дали не може някой да ме посъветва? :unsure:

това сериозен въпрос ли е? :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

баси мамата... какви глупости ви разждат главите. да съскало като турбина. и чак сериозни отговори има, някой пък турбинирал за 500 лева :lol: че и крадени турбини имал - Holset Turbo HX50 искам такава за под 100 кинта здрава че ми тряя за един камион, или не за един ЦРХ да го турбинираме за под пестин леа :lol: няям нерви с такива теми :D:lol:

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз търся нещо за симулация на звук от качествен и скъп subwoofer (след мощен усилвател), че си нямам.. - дали не може някой да ме посъветва? :unsure:

това сериозен въпрос ли е? :o
Според теб сериозен въпрос ли е? :o Прочете ли ми целия пост изобщо? ДА, сериозен въпрос е! След като си сложа устройство за симулация на звук от турбина, ще търся такова за симулация на звук от скъпа музика, след това китайски койловъри за симулация н Редактирано от В16А2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз търся нещо за симулация на звук от качествен и скъп subwoofer (след мощен усилвател), че си нямам.. - дали не може някой да ме посъветва? :unsure:

това сериозен въпрос ли е? :o
Според теб сериозен въпрос ли е? :o Прочете ли ми целия пост изобщо? ДА, сериозен въпрос е! След като си сложа устройство за симулация на звук от турбина, ще търся такова за симулация на звук от скъпа музика, след това китайски койловъри за симулация на возията и стабилността на TEIN окачване, ще си чипосам колата при някой гаражен майстор за симулация на скъпа електроника, ще си сложа една торба цимент в коша за симулация на K20 мотор, ще си напръскам със спрей колата за симулация на нова боя и какво ли още не смятам да направя вдъхновен от тази тема.. а най-накрая ще си купя няколко устройства за симулация на поне малко здрав разум - и ще раздам по едно на някои "фенове".Сега разбра ли за какво говоря..
ДА!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за сумилация на кола -> NFS:U! Enjoy! :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте

и аз преди време бях на тема fun turbo

първо се изрусих със 40лв за перка слагаща се на маркуча за въздуха към филтера тогава карах клио 5 и нямаше ама никакъв ефектрзавърташе се след 4000-5000 оборота ама съскане -свистена нямаше.

пробвах я на ауди б4 2.0 след 5000-6000 обороти имаше съскане заглушено от рочавата на двигателя

поръчах си свирка turbo fun :D и ефекта беше неуписуемо смешен като синигерче свирка :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видя ли колега, че темата е от 2011г.

С последен пост от 2014г.

 

А голфаджийският тунинг е супер!

Слагайте сФирки на воля!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая тема е за архивиране,аз съм виновен....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...