Jump to content
darius

Законова граница на алкохола!

Законова граница на алкохола!  

205 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Нека всеки да изрази мнение относно сваляне на законовата граница на алкохола.Дали да се върне старата граница от 0.00 или да остане до 0.50?Всички знаем, че разрешението до 0.50 увлича доста хора и затова твърдо съм за граница 0.00.А и при 0.20 и 0.30 полицаите пускат без да се заяждат.

Редактирано от darius

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдо "ЗА" граница от 0.00 промила !!! Или пиеш или караш, но не и двете...

Редактирано от ManiaK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувал съм, че може да ти отчете малко над 0.00 ако си пушил или има някакви други обстоятелства без да си пил.Ако това е вярно то границата трябва да е 0.1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А представи си, че си пил вечерта и на сутринта те спират и ти отчита 0.30 - нормално е да остане толкова до сутринта. И чакаме да видим дали полицаите ще са благосклонни да ме пуснат и с/у колко. Нека си има някакъв толеранс. Според мен всяка крайност не е на добро.Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти реален пример от преди няколко дни в който момчето е пило от вечерта и на сутрина му отчита над 0.58 ... ТЕМА Така че това което изтъкваш не е причина а оправдание!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качиш ли се зад волана - само на чиста глава! Например, може ли да се качиш и да караш кола, но съвсеееееем мъничко друсан? Що не? Проблем?Все пак това не е изпит в института, където минаваш и с 3...Но всеки различно разбира отговорността, която носи, когато се качи в автомобил. И оттам идват бедите. Гледам повечето тук се гордеят с актовете, които са им писали.. :yes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Никакво пиене и каране:yes:Дори и на една бира човек е по опасен и о задразнителен.Твърдо 0.00 без прошка и за снощните

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен законовата граница трябва да е същата, както досега, но в никакъв случай 0.00!!!Ами ако е пил сироп за кашлица бе? Вие навити ли сте да шльопате из кишата пеш докато сте с бронхит или грип и същевременно да се биете в гърдите - аз не карам, щот съм пил сироп за кашлица????????Или ще натиснем фармацевтичните компании да не слагат етанол в сиропите??А знаете ли ги кривите дрегери, дето ги захранват от скапания акумулатор на ладата колко вярно показват?Аз съм виждал какви ли не измервателни уреди и съм виждал как се повреждат и дават понякога огромни отклонения, понякога съвсем малки, колкото да не ги заподозреш, но все пак достатъчни, че да ти вземат книжката!!!ТВЪРДО ПРОТИВ граница 0.00ЗА - граница 0.5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една малка бира трябва да е лимита, но точно на колко промила се равнява незнам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше инициатива по едно радио, не карам пил... Известни личности изтъкваха причини защо не трябва да се кара пил.. Не си спомням кой го беше казал, но "След като караш пил автомобила се превърща в няколко тонен куршум." Хората които карат пили си играят на чиста руска рулетка. Не мисля, че има място за компромис, когато става дума за човешки живот. Гласувах с 0.0, но не съм нито за това(струва ми се физически невъзможно, нито за 0.5, може би както някои от колегите по-горе писаха ~0.1.. Да не говорим за тези, които карат надрусани но това вече е offtopic..

Редактирано от eddy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен законовата граница трябва да е същата, както досега, но в никакъв случай 0.00!!!Ами ако е пил сироп за кашлица бе?

Не случайно споменах в първият пост, че полицаите не взимат под внимание 0,2 и 0,3!Такъв показател може да покаже от цигари, сироп за кашлица, снощни остатъци, кофти уред и т.н.Но базата 0,5 създава предпоставки за злупотреба и увлича шофера да пийне още едно, щото няма да му покаже.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 0.5 съм твърдо, пушач съм, обичам да хапвам и люто, спирали са ме и след като съм хапнал спирали са ме и докато пуша ( и в двата случая не съм употребил алкохол) и ми е отчитало 0.2-0.3. Според вас какво да спра да ям люто преди да карам и да спра да пуша докато карам ?!?!? Стига глупости докато няма оборудване, което да отчита само алкохол това с 0.00 е глупост. п.с Който няма мозък в главата и 0.00 и 0.10 да е пак ще пие и кара, това не се изкоренява с закони, а със успешното им прилагане !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при измерванията винаги има грешка, колко е голяма се изчислява и го учиш в университетите техническа специалност. който предлага 0.00 не знае какво говори. недоучилите дупетати им е простено, де толкоз акъл.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.с Който няма мозък в главата и 0.00 и 0.10 да е пак ще пие и кара, това не се изкоренява с закони, а със успешното им прилагане !

И най-вече с тяхното спазване !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина патова ситуация. 0.5 ми се струва много, а 0.0 изключва факта че може да си на лекарства, съдържащи алкохол или ако си "малко" снощен (в смисъл - не си на кило и канче). Може би някаква минимална граница 0.1-0.2 за да се изключи глобата когато пиеш сиропи, или когато си пил едно голямо снощи (знам ли колко промила ще отчете сутринта от 100-200 грама твърд алкохол...).Иначе факт е, че може и да не си приемал алкохолни съставки и пак да ти отчете. Факти - брат ми - цял ден на цигари и кафета не беше ял и му е отчел дрегера алкохолно съдържание (chirenski - абсолютно същия случай). Не съм медик и не разбирам, приемам само фактите !!!0.5 наистина увлича според мен. Айде ся - една бира... и една малка водка... то ще се разгради, колко да е...За такива умишлено пиещи преди да седнат зад волана съм абсолютно съгласен, че трябва да им се вземе книжката и яка глоба, за да си помислят няколко месеца или година до какво е можело да доведе това.darius - абсолютно съм съгласен с теб.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма никакъв проблем с измерването на 0.00Вече и нулата ли не се брои за стойност от измерване Тези със сиропа за кашлица като го пият няма да карат. То си е написано на листовката но друг е въпроса на кой му пука. После ще се появят тарикати дето ще казват че са си сложили повечко одеколон и затова отчитало

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чак 0.00 е малко пресилено . Дето се вика да не може едно "наздраве" да кажеш ..... иначе пък съм за отнемане на книжките за постоянно за хората превишили тая граница (0.50) . Хващат те с над 0.5 и забравяш за книжка за цял живот и готово .... всеки си прави сметката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никакъв толеранс!Въпросът трябва да е пил ли си или не, а не колко си пил - една малка, една голяма бира или 7 водки.Естествено, че санкциите за промили под 0.50 ще останат много по-ниски, както е и редно.Проблемът при нас е, че като има малко толеранс, той се използва от хората безогледно - една бира може, що да не може и една ракия или едно уиски примерно. Така стават и проблемите, мислим си, че тъй като сме големи пиячи една ракия ни е като една бира и няма проблем, а не е така.

Редактирано от UniCorn

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано , тези които си пият и се качват пили им е малко все тая , поне така си мисля . При сегашната граница , този който пие може да се ограничи в пиенето си , знаейки , че може и да му се размине , а с предлаганата граница от 0.00 ще вземе да ни тегли майните на всички , да се отреже едно хубаво и пак да се качи пил !!! Все пак имайте предвид , че има много нетрезвомислещи хора и когато са трезвени !!! Познавам хора , които карат и без книжки след като им е взета книжката за каране в нетерзво състояние , карат с изтекли актове и т.н. - така ,че си мисля , че по-добре да отстане 0.50 :kiss:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Nasakoto.Yakata: Да малко се обърках, и 0-лата е стойност.Тук проблема обаче е дали тези апарати с издишането предлагат достатъчно малка относителна грешка за да мерят 0.00 с два знака. Потърсих документациа за продуктите на Dräger (Alcotest) ама в техническите данни не пише нищо за грешка. Да не забравяме, че самият факт че измерването се прави от издишане води до грешка, и ненапразно има кръвен тест. Де факто, все повече хора ще им се отворят разправии при нещо такова.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези със сиропа за кашлица като го пият няма да карат. То си е написано на листовката но друг е въпроса на кой му пука.

Мда, сега ме подсещаш, ЧЕ в листовката за употреба, се забранява шофиране след употребата на определени лекарства!Така че толеранса към употребяващите силни или слаби упойващи лекарства и шофиращи после също е 0,00!Важно инфо за лекарствата и карането.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все ми е едно!С пари всичко се оправя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все ми е едно!С пари всичко се оправя.

Можеш ли с пари да върнеш жертвите на пияните шофьори. Или органите за теб са резервни части? Калпав народ, слаба държава, докато сме такива безотговорници и сме свикнали с пари да се минава навсякъде, няма да се оправим и може би си го заслужаваме. Няма да коментирам повече по този въпрос и призовавам колегата darius да направи същото - по-умният винаги отстъпва..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

е добре аз онзи ден на 1 бира и 0.00 15 мин по късно...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

0.0 е глупост - ами ако пия една леко вкиснала боза ?!0.2 както беше преди е достатъчно добре.Факт - 2 големи ракии, за да се изчистят на 100% са нужни 12-14 часа, въпреки че опияняващото им действие отдавна го няма. (няма да навлизам в това как и защо действа алкохола)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако обичам, да изяждам по половин кутия пияни вишни !!! Гарантирам, че от 10 бомбона показва 0.1 - 0.2 , не защото го има в кръвта а само и единствено от парите в стомаха.Ама слушайте се к'во говорите като споменавате 0.00 , това е абсурд! Трябва и докато карате да не пушите... Хората отдавна са го измислили 0.5 и немисля, че това ще се промени. Има специалисти които изчисляват след каква концентрация реакциите започват значително да се забавят и т.н. Не ми влиза в компетенциите да знам всичко , но трябва да има граница различна от 0.00 :kiss: Умната колеги :kiss:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В България има един проблем които докато не се реши, честно казано е все едно колко ще е границата, колко ще е санкцията и пр. Тоя проблем си има име и то е рушвет, подкуп или както го знаете. Докато има кои да дава ше има и кои да взема.

Публикувано изображение

Редактирано от ZaRRicK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Рестлес, много ценна информация сподели, ще го имам предвид, а надявам се и другите колеги също.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Границата трябва да остане както е досега.Други колеги вече казаха и аз пак ще повторя - цигарите също отчитат 0,1-0,2. С последващ кръвен тест наказанието може и да се размине, но това е предпоставка за излишни разправии.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дрегер ми е отчитал 0,05 примила. Лудост е, ако за такова показание ми бяха взели книжката. 0.3-0.5 смятам, че е приемливо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки, че не пия и карам, дори не ми се е случвало гласувах за 0,5 по-простата причина, че фактурите да ти отчете дрегер алкохол са доста, а не е само алкохолът. Може един път да ви отчете поради друга причина освен алкохол и да ви литне книжката. Както каза колега от по-горен пост, всяка крайност е грешка. Лично мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може един път да ви отчете поради друга причина освен алкохол и да ви литне книжката.

Колко пъти да ви обяснявам бре хора за под 0.5 книжки не се взимат.А четете малко!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E какво е значението тогава, нали ще има пък глоби. Защо да плащаш дори и глоби ако не си пил ами си приел нещо, което дрегера отчита. Може да не ти я вземат ама пък ще даваш рушветчета за да не ти вземат ТОЧКИ примерно.

Редактирано от mEtaka

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чашата вино в "Агнето" с пържоли не си я давам:)С две ръце-да си остане 0.5 промила!!!Не си спомням да е имало установено ПТП с виновник с до 0.5 алкохол, :D :D :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма никакъв проблем с измерването на 0.00Вече и нулата ли не се брои за стойност от измерване Тези със сиропа за кашлица като го пият няма да карат. То си е написано на листовката но друг е въпроса на кой му пука. После ще се появят тарикати дето ще казват че са си сложили повечко одеколон и затова отчитало

напълно съгласен съм никакъв толеранс !а до пича с горния пост като ти с епие винце си се прибираш с такси ! това е но дори и да приемат подобно нещо това само ще вдигне тарифата на фуражките докато всеки се качва пиян в колата с мисълта че има 50 кинта да си плати з акелешлъка няма да с епромени нищо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И никой от тези,които са "ТВЪРДО ЗА" не е карал на една биричка, така ли да разбирам?Който кара като идиот, кара като идиот и без да е пил , аз съм за този еднобиров allowance, т.е. да си остане 0.5!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 бира на 90кг човек се отразява по един начин, на 70кг по друг. Освен тва тука играе и обмен на веществата. Според мен книжката на 1во нарушение, на второ колата (както в Холандия конфискуват), а ако нямаш кола условна. Трябва да се бара твърдо иначе в БГ нищо не се променя. И е крайно време да се вкара един отдел "вътрешни разследвания" в тоя КАТ да се следи за тая корупция.

Редактирано от ZaRRicK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

0.0 Въпреки че си позволявам да карам на една бира. Като ви отчете грешно нали има и кръвен тест, там грешката бая по трудно може да се допусне от тфа, че сте пушили, яли люто, пили вкисната боза, заляли салата с 2 литра оцет, изяли достатъчно бонбони, че да ви трябва помощна инжекция инсулин. Ей сега покрай 8ми декември просто ще е ужас, почти съм сигурен, че ще ида в университета на 12ти декември и там ще виси поредният некролог.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко импулсивно разсъждавате. Ще си ходите болни в студа навън, няма да ядете пияни вишни, всеки път ще се чудите дори какво сте яли преди да се качите... като ви спрат ще се молите скапаното устройство да е калибрирано и да не покаже нещо по-различно от 0.00, за да не литнат 50-100-200лв. Ха! It ain't gonna be me... (имаше такава песен)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...