Jump to content
rangchev

Реглаж на клапани

Recommended Posts

Колеги обръщам ви внимание за редовен реглаж на клапани на 20 000км.Аз минах 29 000 и тогава направих.Но изпускателните бяха критично твърди,на косъм съм бил някой да изгори!След реглажа колата работи перфектно.Много по-динамична и с по-добра мощност.Смених и филтрите на газовата,които също на 20к се сменят за тези които са на газ,въздушния и него заедно с маслото.Просто сега мърка и е на оса.Поздрави

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах едно почукване на клапан и преди да минат 20 000км отидох на реглаж, но след 1000км пробег отново се чува това почукване. Когато е студена колата не се чува, но при загрят двигател се чува. Това дали е недобре регулиран клапан или нещо друго? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли някои може да ти го каже без да се чуе колата, ще получиш само предположения, клапаните се чуват по скоро на студена кола а на топла млъкват. С какво масло си ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най -вероятно втек кобиличка износена....те тракат на топло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя двигател е 2.0 16V 128к.с. и мисля, че няма V-Tec система. Маслото е Castrol 10W 40... Ами определено на струдено не се чува, а когато загрее започва да трака... Трябва утре да направя едно видео, за да може да се чуе тракането...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте купих си наскоро Хонда CRV 2003г. 2000кб. и имам проблем при стъден двигател колата неработи добре оборотите се менят и гасне а като загрее се пооправя ще сам благодарен ако някой има компетентно мнение и го сподели

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А обслужвана ли е, филтри, течности, реглаж, свещи, ремъци, ролки?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги здравейте,

Днес направих едно видео на двигателя и тук се чува работата на клапаните: 

. Както по-горе съм описал, тракането се чува при загрял двигател, докато колата е студена не се чува нищо... Моля за мнения...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не е от газовата рейка? Остави я да бачка само на бензин и виж дали ще трака пак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На видеото колата работи на бензин... Не е от газовата, преди 10 000км регулирах клапаните и това тракане не се чуваше за първите 500 - 1000км, но след това пак се появи...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колко топла беше колата когато регулираха клапаните? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клапаните ги регулираха на студен двигател, поне така ми беше казано на мен. Колата я закарах вечерта и си я взех на другия ден. Майстора каза, че ще регулира клапаните сутринта, когато двигателя е студен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Върни се при майстора и му кажи да ги регулира пак.Това се прави на 20-25 градуса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, първо - В-тек нямаш. Второ, според мен, по това което чувам от клипа, щом е на бензин, залагам на някой клапан, забравен за стягане на стопорната гайка от майстора или грешна хлабиномерна пластина при реглажа (0.1смук. и 0.2 изп.). Да не забравяме все пак, че при регулиране на клапани при топъл двигател, след изстиване хлабините се увеличават и обратно, след загряване намаляват, макар и незначително. Щом клапаните са регулирани на студено няма логика да хлопат на топло, освен ако маслото не е някаква боза с етикет на Кастрол.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото е на Castrol, а вътре в тубата незнам какво е! С това масло я карам от доста време и не съм имал проблем. Най-добре е да сменя майстора да видим резултата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен имаше същото тракане и след реглаж на клапаните изчезна. След реглажа съм изминал около 10 хиляди километра и въпросното тракане липсва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой може ли да препоръча сервиз или майстор за реглаж на клапаните в София?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В раздела за сервизи има и други теми.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да има не добре законтрена кобилица. Направи проверка, че е много опасно. Може да изскочи кобилицата. 

Редактирано от Байонзи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...