Jump to content
Guest dalug

максимална скорост

Recommended Posts

Guest dalug

Става въпрос за Civic'96 Hatch D14A2.Колата я имам от скоро и не бях изпробвал на Vmax.С крайно положение на педала на газта,изключен климатик и двама дущи показа скорост 170km/h.Карам с бензин OMV 95 и досега(за два месеца) не съм имал технически проблеми.Според мен за този автомобил максималната скорост трябва да е поне 190-200.Дали е нормално или има някакъв проблем.Мисля си,че е от въздушният филтър защото само него не съм го сменял,като консуматив

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Antony

Предполагам си правил опита на 5-та. Тя е икономична и поддържаща. На нея толкова. На четвърта би трябвало да направиш почечко. За 200 незнам, но там някъде. :D

Редактирано от Antony

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз невиждам въпрос нито в заглавието нито в поста :DВиж това :P Ако гумите са ти точни, а искаш да вдигаш 200, потърси си дълго нанадолнище а не проблем в колата ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос за Civic'96 Hatch D14A2.Колата я имам от скоро и не бях изпробвал на Vmax.С крайно положение на педала на газта,изключен климатик и двама дущи показа скорост 170km/h.Карам с бензин OMV 95 и досега(за два месеца) не съм имал технически проблеми.Според мен за този автомобил максималната скорост трябва да е поне 190-200.Дали е нормално или има някакъв проблем.Мисля си,че е от въздушният филтър защото само него не съм го сменял,като консуматив

това мисля му беше въпроса и да на 5 толкова пробвай на 4 мойта категория комар дига 190км/ч и то не по нанадолно а наравно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това мисля му беше въпроса

:D Моя грешка :P За нанадолнището си остава ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да на 5-та толкоз, аз на 4-тъа вдигнах 190, за повече нямаше път и кончета

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

190 на 4та някъде на 7100 оборота, на 5та трудно повече от 180 и то след дълго набиране. Имайте напредвид че километража сигурно лъже поне 5 км. в повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не разбирам колега "dalug" какво повече искаш от този мотор :D За мен това е нормална скорост, която си вдига . Моята вдига мах 175,180 на равно и спира. Иначе без проблем си ги набира, но после просто спира. Иначе както казаха колегите по леко нанадолнище може 190, но само толкова.За такъв мотор за мен е супер достатъчно... :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С мойта D16Y3 на 4-та мах 200 на 7200 оборота прекъсвач, боднеш ли 5-та умира и веднага пада на 180-190

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dalug

Задавам въпроса щото мой познат,който караше пред мен с audi b4 100hp с 4 човека и количество багаж направи 195(после ми се хвали).Тъй като съотношението kg/hp не е толкова голямо ми се стори че има някакъв проблем.По принцип колата си се движи perfekt.Значи до край на прекъсвач на 4-та и тва е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задавам въпроса щото мой познат,който караше пред мен с audi b4 100hp с 4 човека и количество багаж направи 195(после ми се хвали).Тъй като съотношението kg/hp не е толкова голямо ми се стори че има някакъв проблем.По принцип колата си се движи perfekt.Значи до край на прекъсвач на 4-та и тва е.

Да ,от това ,което казваш не личи да имаш проблем ;) При d15z6 (115 коня) е същото -на 4 вдига повече от 5-та предавкаА мисля ,че за 1,4л е добра твойта скорост :D PS а приятелят ти с b4-тo нека ти се похвали като презареди тунджа :ph34r::ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задавам въпроса щото мой познат,който караше пред мен с audi b4 100hp с 4 човека и количество багаж направи 195(после ми се хвали).Тъй като съотношението kg/hp не е толкова голямо ми се стори че има някакъв проблем.По принцип колата си се движи perfekt.Значи до край на прекъсвач на 4-та и тва е.

Колега не се вързвай на такива. Доколкото съм запознат 100коня VW мотор има след 96, 97г. значи Аудито е било 2,0 115коня така че е нормално да вдигне малко повече от теб! Повече от това не :ph34r: ти и трябва!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dalug

ее мерси колеги.Това изках да чуя :ph34r: .Тъкмо се бях притеснил. :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 323f-fan

Ауди Б4 1.6 100к.с. се прави в периода 93-95год.Доста е тромаво,но е нормално да вдигне малко повече от теб.За сметка на това гори в пъти повече от теб :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе незнам колко гори аудито но на мен разхода при 180 имам чувството че е 12-15

Редактирано от veno

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако това ти е моментният разход при пълна газ бъди сигурен че неговият е x2.За справка Бмв 318 при пълна ръчка дава над 30/100 моментен разход

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С D14A4 успях да надрънча 200 по много леко надолнище ... и пущината искаше да продължи да ускорява, а тогава трябваше да натисна гадния среден педал, инак щях да проверя може ли Honda да се събере в багажника нa Corsa. :thumbs1: Бях сам в колата, с не повече от 80 кила багаж в нея. Горивцето е Petrol A-95H. Между другото, МНОГО ДЪРЖА ДА ВИ ПРЕДУПРЕДЯ - ПРОВЕРЯВАЙТЕ СИ СКОРОСТНИЯ ИНДЕКС НА ГУМИТЕ преди такива експерименти. Аз се изплаших, чак когато си бях safe вкъщи и се присетих, че гумите имат и такъв параметър. Все си мислех, че е "Н", а той бил "T". :D И бях с 200 във "fast-left-long" завой. Направи ми впечатление и фактът, че колата има чудесна аеродинамика и буквално залепва за пътя, воланът става супер твърд (трябваше и аз да се завъртам с него, едва ли не), а гумите (Bridgestone B 330 EVO 175/70 R13 82H) хич и не понечиха да изсвирят. :weights:

 

Ако искаш да летиш ниско, моят съвет е да не настъпваш педала до дъно с ряз. Не знам дали само моята е така, но има някакъв гаден lag в "доставянето на мощност", ако я натисна до долу светкавично. И просто не ускорява. Ако натиснеш педала по-плавно до дъно, тогава сякаш ECU-то успява да отреагира по-адекватно на промените и във високите обороти ускорението е доволно. Инак я усещам, че се мъчи. :D Пробвай с ряз почти до края на 3-та (би трябвало и твоята трансмисия да е S40), т.е. докъм 130 и после по-плавно настъпвай на 4-та. На 180 цъкай 5-та и до дъно. :D И не забравяй гумите (и спирачките!), ей! Да не си намериш "работа към Енергото"? :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D15B2 рулез както каза един колега в предните постове :blink:на 4-та до 170после 5-та продължава да ускорява на равен път до 180-185и нещо не разбирам защо колегата се чуди че аудито подържа скоростмисля че в случая по важен фактор е въртящия момент на двигателя ! а не конските силиконските сили са за ускорението само ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и нещо не разбирам защо колегата се чуди че аудито подържа скоростмисля че в случая по важен фактор е въртящия момент на двигателя ! а не конските силиконските сили са за ускорението само ...

Май е обратното , доколкото може да се каже нещо такова . Но както и да е , аудито ги има и 2-те в повече ; Редактирано от RIP

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така, вьртящият момент е този, който "дьрпа" при старта,а за макс. скорост са важни единствено конските сили, и кг. на колата. Ако има повече хорспауьр, на 5-та ще прави повече от 4-та. Нека някой с витиа-йка или турбо-форсед, да се изкаже дали му врьща 5-та. Ще вьрне друг пьт! :blink:

Редактирано от stonez

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че има няка

Редактирано от CryoGen

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пи4ове този спор се е водил преди много време тука в форума и кои ли не друг форум.1.дизелат има по голямо КПД но по бавно постига максимума си.2.бензинат има по ниско КПД но по барзо се получава силата от него.3.Вапрос защо според вас вапреки по голямото си КПД в састезания като формула1 се исползва бензин.4.та дизеловите двигатели имат по голям вартящ момент за разлика от бензиновите.А бензиновите имат повече коне от дизеловите. Демек за барзо набиране се иска бензин а за теглене дизел..С повече коне набираш по барзо а с повече нютон метар дарпаш по тежка кола. За потдаржане на скорост е важен мютон метара. ако не се лажа максималните нютон метри се постигат на по високи обороти спрямо конете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... ако не се лажа максималните нютон метри се постигат на по високи обороти спрямо конете.

Точно обратното , максималния въртящт момент на всички дино графики които съм гледал е преди максималната мощност .Дизелите имат предимството на по-висок въртящ момент и то доста по-рано , примерно при 2000 об/мин, докато при бензините , особено малолитражки без турбо е над 4000 мисляВъртящия момент на дизелите е по-голям и заради това че са с турбо всички нови такива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... ако не се лажа максималните нютон метри се постигат на по високи обороти спрямо конете.

Точно обратното , максималния въртящт момент на всички дино графики които съм гледал е преди максималната мощност .Дизелите имат предимството на по-висок въртящ момент и то доста по-рано , примерно при 2000 об/мин, докато при бензините , особено малолитражки без турбо е над 4000 мисляВъртящия момент на дизелите е по-голям и заради това че са с турбо всички нови такива.
ок за това казах че не сам много сигурен но всичко друго си е истина .Сагласен ли си :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам силата на двигателя си е въртящия момент , а конските сили се смятат по формула.Също съм останал с убеждението , че конете и коефициента на челно съпротивление определят максималната скорост , а въртящия момент теглителната сила.Примерно с на старците БМВ-то ( 93-та 525 ТДС - 143 кс , 6 цилиндров турбо дизел) съм вдигал максимално около 200 и повече неще , но газка я дръпвам без проблем да запали ,а с хондата , която е 125 коня вдигнах около 220 , но с газката не бих се и пробвал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес имах път към София,при Омбре си оставям колата...........та по пътя се някфа кака с голф 4 почна да ми прави сцени :cool: тъ на 4-та 195,шибнах 5-та повече от 215 неможах да вдигна,но духнах каката :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам силата на двигателя си е въртящия момент , а конските сили се смятат по формула.Също съм останал с убеждението , че конете и коефициента на челно съпротивление определят максималната скорост , а въртящия момент теглителната сила.Примерно с на старците БМВ-то ( 93-та 525 ТДС - 143 кс , 6 цилиндров турбо дизел) съм вдигал максимално около 200 и повече неще , но газка я дръпвам без проблем да запали ,а с хондата , която е 125 коня вдигнах около 220 , но с газката не бих се и пробвал.

е значи стигнахме до консенсус. конете са барзина а нютон метара е сила.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес имах път към София,при Омбре си оставям колата...........та по пътя се някфа кака с голф 4 почна да ми прави сцени :) тъ на 4-та 195,шибнах 5-та повече от 215 неможах да вдигна,но духнах каката :)

колега браво ;)изпреварил си жена с голф ;)

До колкото знам силата на двигателя си е въртящия момент , а конските сили се смятат по формула.Също съм останал с убеждението , че конете и коефициента на челно съпротивление определят максималната скорост , а въртящия момент теглителната сила.Примерно с на старците БМВ-то ( 93-та 525 ТДС - 143 кс , 6 цилиндров турбо дизел) съм вдигал максимално около 200 и повече неще , но газка я дръпвам без проблем да запали ,а с хондата , която е 125 коня вдигнах около 220 , но с газката не бих се и пробвал.

е значи стигнахме до консенсус. конете са барзина а нютон метара е сила.
и аз пък ще се намеся в спора :Dаз съм съгласен и постигам консенсус със спорещите страни :)относно колегата със бмв-то не разбрах какво означва "но газка я дръпвам без проблеми да запали ..."

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

относно колегата със бмв-то не разбрах какво означва "но газка я дръпвам без проблеми да запали ..."

Закачваш единия край на въжето за дърпане на газката , а другия край закачваш на БМВ-то и дърпаш газката да набере скорост да запали на предавка щото не пали на стартер :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

че аз това съм го правил с голф единичка с еднолитрово моторчес ненормалните 33 коня успях да дръпна един камион Форд Карго :)даже и запали :)всичко си има чалъми стига желание за работа да има ;)важното е да кипи безмислен труд ;)голфа работи все още (дори по добре от преди ;) ) и нищо му няма на теглича или на носещата конструкция на купето ако това ще бъдат следващи коментари ;)така че не виждам защо да не може да се дръпне нещо с хондичката :)както и да е :D

Редактирано от CryoGen

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се бях уплашил,че моя D15B2 се е преебал нещо. На връщане от Варна по магистралата като изпреварвах един опел вектра 1,6i по едно време се движехме успоредно и никой не можеше да дръпне... Скорост 170-175км/ч на газ, с един човек и около 60-70 кила багаж. Лошото е ,че преди ремонта на двигателя и до 200 съм ускорявал :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се бях уплашил,че моя D15B2 се е преебал нещо. На връщане от Варна по магистралата като изпреварвах един опел вектра 1,6i по едно време се движехме успоредно и никой не можеше да дръпне... Скорост 170-175км/ч на газ, с един човек и около 60-70 кила багаж. Лошото е ,че преди ремонта на двигателя и до 200 съм ускорявал :)

как ?на студено двигател при работещ смукач ? нещо не разбирам :) пък и този един човек и толкова много багаж мисля че това обяснява защо не си набрал скорост... но мисля че не съм първия човек на който му е трудно да прекрачи границата от 185 км/ч с този двигател ...да не е барано нещо по твоя ?компютър, горивни помни, регулатори на налягания ... ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това 1.4 трябва да си вдигне 190-200.Изпробвай да я изпънеш на 4-та колкото може и след това включи 5-та. Моята d13b2 стига до 192 и повече не може :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

210 ама един с GT 3000 ме мина сяка6 съм спрялестествено мойе и още

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с д14а2 на 4-та 190 с клизма, на 5-та веднага пада на 170

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

180 на газ / класическа АГУ / и 200 на бензин - неограничено време... :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз сьм с обикновена агу но 190 ги подминавам -по километраж, на бензин 200 и тя толкова си може-ф18а3, ко толкова се чудите на д14 ките ми 170-180 там някьде е тавана според мен

Редактирано от sturshel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колегис Д14А4- седан: на 4 предавка- към 200 по километраж (6000- 7000 оборота- не помня точно, но не беше максимума, можеше и повече), а на 5 предавка- по- бавничко до 190 по километраж. Максимума е 182 км/час по каталог. Поздрави

Редактирано от JoroHondata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз сьм с обикновена агу но 190 ги подминавам -по километраж, на бензин 200 и тя толкова си може-ф18а3, ко толкова се чудите на д14 ките ми 170-180 там някьде е тавана според мен

Как ги правиш над 190 ?Твоят мотор май беше нещо "мулат" / смесен /. :whistle: Или се лъжа ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...