Jump to content
VilioJDM

Тампони окачване Civic 6 Ek3

Recommended Posts

Здравейте, колеги :].
Искам да попитам, мога ли да си сменя тампоните на цялото предно окачване? Да кажем, пред у дома, смисъл ще мога ли да избия тампоните с чука и да набия новите?
Казаха ми, че не можело, не знам си какво, трябвало да се ходи на преса ...... За задните амортисьори на лагуна 2, също ми казаха, че били гадни. За няма и 1 час ги смених двата ....., иначе ми вадят от 100 кладенеца вода ....
И поради тази причина си мислех, че ще успея, стига да си излизат без да има нужда от преса. По задното окачване същото, едните носачи ще ги купя, но на големите, мисля само тампоните. Възможно ли е !?

Благодаря предварително ! ;]

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че не е невъзможно, но шансът е много малък да се справиш сам. Това е първото; второто, задните тампони трябва да се набият до определена дълбочина. То не само задните големи, ами и тези на компенсаторните рамена. Това е като цяло процедура, която изисква инструменти. 200-300 лв струва комплект за избиване на тампони и шарнири. Ще спестиш не малко пари от труд, но резултата ти в най-добрия случай ще е посредствен.

По-добре свали всички носачи, закарай ги да ти избият старите и набият новите тампони и сглабяй окачването. С това ще спечелиш най-много. Но разбираш, че това значи, че трябва да се организираш и колата ти да стои разглобена.

Допълнително след тази процедура, задното окачване има настройка за сходимост и напречен наклон на шенкела. Предното окачване има за сходимост. Всичко това трябва отново да се настрои.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За предните не знам, но ако става въпрос за тампоните на задните носачи, гледах клипове в ютюб, избиват ги и ги набиват с чук, колкото и грубо да звучи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Май си мисля, че по-скоро ще си я разглобя, за да спестя някой лев от труд пък и ми се занимава да Разглабям. :) И после, предполагам, че тези финни настройки се правят на стенд ?! Или трябва да отида в сервиз и там да си ги направят ?!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...