Jump to content
jorkata dinev

масло за хидравликата на ЦРВ -1

Recommended Posts

И така купих си масло от Бултрако - PSF-S, но преди да долея в забелязах, че маслото в  казанчето за хидравликата е малко по-червеникаво, може да е обикновена хидравлична течност. Понеже не съм много на "ти" с автомобилите, въпроса ми е следния:

- ще бъде ли проблем ако долея от PSF-S при положение, че има някакво друго масло без да знам какво е

- каква е процедурата по смяната на това масло? Защото видях, че казанчето се сваля много лесно и ако отвия двете скобки много лесно мога да източа течността от самото казанче, но може би трябва да се източи и от самата хидравлична система, а не само от казанчето :/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако ще сменяш хидравличната течност трябва да направиш следните неща:

- Прелей течността от казанчето в някакъв съд. След това изваждаш страничния маркуч, който е на казанчето той е този, който идва от рейката. Като го извадиш го пускаш в една бутилка ( може да го снадиш с друг за да стане по-дълъг и да пуснеш спокойно бутилката на земята, понеже е неудобно горе в коша ), след това палиш мотора и помпата ще започне да връща течност, след като спре трябва да навиеш волана няколко пъти докрай наляво и надясно за да изхвърли и останалото количество. Бъди готов много бързо да загасиш мотора когато почне помпата да вие. После закачаш маркуча на казанчето и наливаш новата течност до максимум, като запалиш системата ще я поеме веднага и след това доливаш отново до максимум и почваш да навиваш волана докрай наляво и надясно, за да се изкара въздуха от системата.

Редактирано от Георги

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоро правилно ти е отговорил, ето тука сме го обсъждали, може да четеш от 19 ти пост на долу http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=89974

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...