Jump to content
Радостин Георгиев

Шум в скоростите на CR-V 2 2.0 150кс 2003г.

Recommended Posts

Здравейте колеги. От скоро имам тази кола и прочетох доста неща в форума, но аз лично имам следния проблем с моята.... Като работи на място се чува едно стържене в скоростната кутия, но като натисна съединителя този шум изчезва и всичко е нормално...При смяната на маслото на скоростите установих, че вътре имаше не повече от 700мл. масло, но този шум не изчезна. Маслото, което сложих ...аз лично си го сложих и е от Хонда. До колкото прочетох и разбрах ...става дума за лагери на първичната ос, някой знаели номерата на тези лагери и кои в района на гр.Добрич и гр.Варна може да ги смени?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали са скорости или съединител щом шума изчезва при натиснат съединител.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странна работа... Нямам идея какво да предприема. Но по принцип при работещ двигател, без да се натиска съединител и самия колянов вал задвижва и първичната ос в скоростната кутия.. При натискане на съединителя тази ос се освобождава и спира да се върти и затова си мисля , че е някой лагер в скоростите. А ако някой може да даде мнение или да ме поправи?

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е пробвай в движение дали пак е така, но подозирам, че ако натиснеш педала на съединителя 2-3см и е спряло. И аз съм така на акорда, ама в тоя студ няма кой да сменява съединител. При мен е от лагера му. Поработи 15-20мин колата и почва да цвили. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Тя моята си цвили с паленето...а в движение мога да го чуя единственно на 1 или 2 предавка без газ ;)  защото не се чува толкова силно.Ведъж пробвах по този начин...засилих я и я угасих и започнах да вкарвам скорости от 5-та до 1-ва. Този шум се чу от 3-та предавка до 1-ва....При мен както написах по горе като го натисна тоя педал и тоя звук изчезва...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са лагерите в скоростната кутия на Хонда ЦРВ които евентуално са за смяна. На първата снимка е номер 17 а на втората снимка е номер 7 а номер 10 е семеринг които също е добре да се смени :)).. размерите на лагерите са №17- 28X72X18,№91002-PPP-003 по HONDA  и №7-28X64X15 ,№91001-PPP-005 по HONDA

   

 

post-35886-0-44531700-1481793618_thumb.gif

post-35886-0-66999500-1481793625_thumb.gif

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...