Jump to content
IVTEC

Откъде зареждате бензин и какъв

Recommended Posts

Здравейте, колеги!

 

След шумните проверки по бензиностанциите се замислих дали не е хубаво да има една такава тема, в която да споделяме кой къде зарежда бензин и от кои бензиностанции и видове бензини е най-доволен откъм разход, мощност, шум на двигателя, поразии след зареждане и т.н.

 

Нека темата да бъде само за бензин, а ако модераторите преценят, да вдигнат и една за дизел. Наслушахме и нагледахме се колко парафин има в дизела, колко твърди частици и какво ли не. Но тъй като живеем в България, лично аз не считам, че бензинът е много по-качествен. Ето защо е хубаво да си обменяме информация относно бензиностанции и видове бензини, от които сме най-доволни, респ. от които не сме изобщо доволни и са предизвикали проблеми с колата.

 

Ще започна като споделя моят опит и мнение. Напоследък заради карта за отстъпка зареждам само в Петрол, но не мисля, че е върха на сладоледа. Създал съм си едно субективно мнение, че в Еко горивата са с една идея по-качествени като цяло, тъй като май си ги карали директно от Гърция. Същото важи и за Ромпетрол. Поне аз дочух, че във всички останали вериги горивата са доставяли от Лукойл Бургас.

 

Какво сте чували вие по тези въпроси? Къде зареждате вие? Какво ви е мнението за Петрол? А за Еко? Когато не зареждам на Петрол, зареждам на Лукойл. Какво мислите за тях?

 

Макар и изразеното мнение за Еко, не зареждам на тях, тъй като нямам отстъпка, а и техните бензиностанции са далеч от обичайните ми маршрути в града и не ми се ходи специално да зареждам. Петролът ми е на една крачка.

 

Е, вашите мнения, разсъждения и наблюдения! :)

 

П.П. Нека не пестим имената на бензиностанциите, но и нека бъде ясно, че настоящата тема няма характер нито на реклама, нито на антиреклама.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за Петрол, макар че отстъпката с карта откакто я намалиха на 3/5 ст. е смешна

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм най-доволен от Еко и Ромпетрол. Колата върви и разхода ми е не повече от 8 на сто с климатик и средна скорост 140-150. Имам и карти за отстъпки 5 до 6 ст. различните дни. Еко на различни бензиностанции продава на различна цена, без да има разлика в качеството според мен, защото много пъти съм зареждал. Вчера в София на Резбарска заредих на 2,11, с отстъпка 6ст. т.е 2,05 при цена на бензина им по другите по 2,20 литъра. Също и на бензиностанциите на Еко в Стара Загора съм забелязвал, че е средно с 10 ст. по ниска цената от средната за страната. На Лукоил, откакто ми даде разход 10,5 не зареждам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Еко зареждам и съм доволен от разход и вървеж.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ромпетрол 95 октана

Еко-100 октана

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

95 Ромпетрол, ОМВ;

100 (98 - ромпетрол)  е с непостоянно качество(може би залежава по-вече) и като цяло избягвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До преди няколко месеца с печката бях изпробвал всички бензиностанции що предлагат "гориво за топлене"  :oops:  смело мога да кажа, че определено на Ромпетрол всичко е типтоп, на ОМВ дори алпиндизела им е под всякаква критика, дето уж е "хайтек" в дизеловите горива. Лукойл, Еко, Петрол и т.н. също не ми се харесаха - това по темата "гориво за топлене"

 

Що се отнася за "горивото за каране" на Лукойл 95 ЕКТО е смея да твърда доста добре, дори изненадващо добре....

 

пс: и малко спам за "горивото за готвене" също съм най-доволен от Лукойл, пробвах Блуфорса на Петрол, на Ромпетрол и другите вериги, пак с на Руските свине, с извинение, колата най-добре се чувства.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От където и да сипвам го смесвам с чист Етанол или карам изцяло на Етанол!

  • Нагоре 2
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OMV никога повече! Лукойл, Ромпетрол и в краен случай Шел.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остана разочарован от конкретна бензиностанция или от горивото?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макар,че доста хора плюят газта от OMV.С нея не ми придърпваше колата,докато с другите хълца и прочие.

 

Зареждам на шел заради отстъпката и сега събирам лего колички за Veseliq :tooth: 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остана разочарован от конкретна бензиностанция или от горивото?

Горивото . Сипвал съм от различни места все е зле

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично Shell съм го отписал и може би поради това в първия пост не съм ги обсъдил.

 

Основно на тях колата дава по-голям разход. Първоначално си го обясних с това, че удрая в количесвото, но после ми обясниха, че този ефект можело да се получи и от много лошо качество, предизвикано от различни примеси.

 

В подкрепа на първото ми мнение беше разказ на съсед, който на резервоар от 55 литра, невлязъл в резерва, събрал 63 литра. :) :) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зареждам от OMV 100 октана и съм доволен. От ЕКО 100 октана също съм доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само на Ромпетрол, 95 зареждам. Правя средно 5.3 - 5.5 л/100 км извънградско. Румънски е бензинът, карат го от рафинерията в Констанца. Осезаемо има разлика с Лукоийлския бензин. Но само Efix 95 и Дизела са от Румъния внос, 98 и газта са от нашенския Лукоийл.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.

 

Да дам  едно мнение. Ще си позволя да почна малко по-назад във времето.

Така до 95г. москвич 2141 1.6 75 коня  петрол  разход= 7+ независимо от октаните и добавените филтри извънградско и около 11 градско.

По-късно Лукойл  в началото разхода падна на  6+  и 9 градско .

Но  около 2000г. +/-2г.   и на двете места разхода  се качи над 8+извънградско инад 11геадско, а допълнителните филтри за гориво бяха пълни с боклук.

За кратко около 2004г. бензиностанции принадлежащи на литекс разход 6 насто и 10 на сто  

След 2007г голф от 93 1.6 75коня зареждана главно в шел(80%) и омв(18%) и само в краен случай в лукойл и петрол.

В шел даваше най-добър разход 5+  извънградско и 8,8 на градско

Служебен автомобил 2010 чисто нов Аурис 1.33 VVT-i (99 Hp) с договор за шел и карта за отстъпки от ОМВ. Разход по книга 5.9 на сто комбиниран реално 8,4 на шел 8 в ОМВ.

2011г. си купих хонда хр-в  1.6 77kw 105hp 4x4 .Така се случи, че зимата тази година Петрол имаше често промоции и така зареждах при тях във Варна на Ян Палах и на двете кули , разход 14,6л/100км градско с 4л над разхода по книга .Тогава смених на Лукойл и о чудо разхода падна на 10 проверих и на омв пак същото.

2012г. сменях различни вериги тъй като ми се налагаше да пътувам Варна -Ловеч-София-Плевен-Търново-Варна. Това което забелязах цените в Шумен -град и София-град бяха по-ниски от другите места и в София горивата бяха по качествени. Н.пр. Зареждам в Сф и ми дава разход малко над 7 към ВАрна,зареждам във Варна и разход към 8,5.

Заради цените от 2,5 и нагоре до 2,7 реших да сложа газов инжекцион лятото на 2012г. В началото ОМВ ми се стори най-добре като цена,качество и обслужване. Колата вървеше като пушка, тиха и разход на извънградско от ОМВ 8.4/100 и 12 на сто градско.

есента 2012 заредих газ на Петрол в Ловеч на станцията в близост до болницата(последната е на петрол от преди 10 ноември) и ...точно след 8 км таблото светна като коледна елха и така свети докато не свърши газта, разхода беше 8.5 на извънградско.

 Ромпетрол  разхода на газ  там  беше около 8 на сто,Но колата става тромава с тяхната газ. 

До услугите на Лукойл ситнагах след като получих карта за отстъпки разход поне за 2013 от Лукойл 7.8 на сто извънградско и 11 на сто градско.

септември 2015 ми се наложи да зареждам в Шумен и незнам как става това Варна ОМВ 0.91 ст на литър Шумен ОМВ 0.83 ст.на литър ?! Варна бутилката събира 34л в ОМВ Шумен макс 30 л ...

Служебен автомобил 2010 чисто нов Аурис 1.33 VVT-i (99 Hp) с договор за шел и карта за отстъпки от ОМВ. Разход по книга 5.9 на сто комбиниран реално 8,4 на шел 8 в ОМВ.

Колегите, които зареждат в чужбина биха ли споделили и те опит.

 

С уважение

Вал 

 

И много безаварийни километри

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз зареждам предимно на бензоностанции Дизелор. Доволен съм от горивото, а и отстъпката е добра (10 ст. на литър безин или дизел). Наблюдения на разхода нямам, тъй като зареждам или на нея или където ми е най-удобно. Ако има някой друг, който зарежда на същата верига ще се радвам да сподели мнение.

 

Sent from my D2403 using Tapatalk

 

Редактирано от A.Aleksandrov91

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Познавам човек от централата им. Читави са им горивата не правят глупости, всичките са Лукойлски като произход. На мен Круиз са ми любопитни, защото са на най-големия независим влосител. Продават 10-12 стотинки надолу,чух че и карти с още 10 давали, но нямам удобна по трасетата ми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От няколко години зареждам вече в Лукойл, не лъжат в литрите като ОМВ, 98 е хуваб и икономичен, 95 също бива.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по принцип зареждам 100 октана на ОМВ във Варна и съм относително доволен от качеството на горивото и разхода. Но преди около месец обикалях в южна България и заредих 2 пъти от Газпром 98 бензин няколко километра след бензиностанцията се усети как колата има повече сила в ниските обороти. По принцип зора на икономика е на баирите и там качеството на горивото се усеща най-много и останах по-доволен от газпром. За съжаление тук нямат все още обект, а и не се знае кой как ще развали горивото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление тук нямат все още обект, а и не се знае кой как ще развали горивото.

 

Има в Приселци към края на селото, ако зареждаш не за по 10-20лв си струва да се ходи, аз от газ-та им съм много доволен, скоро като посвърши бенза ще го пробвам и него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдо заложих на Газпром напоследък- последния път до София при пълна кола и по-голямата част от магистралата на  автопилот на 130 км.ч. ми даде не повече от 7,5/100.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

За съжаление тук нямат все още обект, а и не се знае кой как ще развали горивото.

 

 

 

Има в Приселци към края на селото, ако зареждаш не за по 10-20лв си струва да се ходи, аз от газ-та им съм много доволен, скоро като посвърши бенза ще го пробвам и него.

Има и във Варна. Намира се над Гранд мол посока стадион Спартак. Малко е забутана в една уличка в края...

 

Sent from my D2403 using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може малко по-подробно да го обясниш... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да има мнение за Alex333 ? Намира с в Овча Купел 2, като слезеш от Околовръстното в ляво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Omv най-доволна съм там :)

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два пъти вече зареждам до горе от бензиностанция Круиз на 1.97лв ,засега е добре .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DC2 - EKO 100 октана. ЕК4 - Rompetrol 95 октана.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пробвах дизел на GO Petroleum и минах 400 км, от които половината градско, а другите по магистрала и е перфектен.Цената, както и на бензина е 1,95лв. Досега сипвах на Петрол, Еко и OMV обикновен дизел и беше по-смотан.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, от кой Go Petrolium зареди? Аз вчера в 23:45 заредих в Студентски град на 2,09, ако знаех, че ще смъкнат 15 стотинки, да бях изчакал 20 минути.. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги на мен скоро ми се случи следната случка. Зареждам в русе от ромпетрол газ,стигам до село и на селската бензиностанция пълня до горе 6.5л.точно на 100км я засякох. На връщане пак на 103-4км спирам на Лукойл в гр.Бяла 16.2л. Разхода е на газ.извинявам се ако не е по темата,но това е прекалено голяма разлика и не знам лукойл ли ме удариха в литража или другата бензиностанция..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На селската бензиностанция налягането е било много по-ниско. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, от кой Go Petrolium зареди? Аз вчера в 23:45 заредих в Студентски град на 2,09, ако знаех, че ще смъкнат 15 стотинки, да бях изчакал 20 минути.. :D

 

Здравей, не бях видял поста ти, затова сега отговарям.

Аз зареждам на в тази на бул. Житница. В Петък цените бяха 1,92 за бензин  и 1,95 за дизел. Незнам, защо в Студентски са различни? Такива са май без отстъпка, но то в момента не се ползват карти за отстъпка, а направо си продават с отстъка в цената за всеки клиент и тази цена е показана на таблото. Тя е 12 стотинки на 1л. В Събота минах и покрай тази в Люлин при светофара за Филиповци и там ми се стори, че цената беше дори 1,85лв. Нея не съм я пробвал все ощ,е но е малко неугледна и ми е съмнителна, въпреки че ми казаха че са едни  и същи като качество.  Но с дизела от тази на Житница, колата върви по-добре отколкото с зарежданията в Петрол, ЕКО и ОМВ. След 2 зареждания и изминати 700 км по всички видове пътища вече се убедих в това.

Редактирано от angello

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вместо да спекулирам с мнение, което няма много стойност за това кое мен си ме кефи, реших да направя един малък анализ от данните в CarSpending.com

 

Следната таблица са резултати от потребители на CarSpending каращи Хонда, зареждали (когато са решили да отбележат) бензиностанции намиращи се в България:

 

 

E4FBMsc.png

 

Количеството е в литри, таблицата е подредена по популярност на бензиностанциите сред хондаджии. От таблицата са махнати стойности под 100л.  Вярвам, че ако някой беше недоволен от съответната бензиностанция, щеше да зарежда по-малко там. Както, че броя бензиностанции на дадена марка силно влияе на популярността й, понеже има много хора, които зареждат където им светне лампата и за тях е определящо коя е следващата удобна известна бензиностанция.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че в "хийдъра" последната графа трябва да е "Общо (със LPG)" тъй като общите ти количества съвпадат вкл. това гориво. За мен е интересен и друг анализ. Въпреки еднаквите "бензинови" разходи в лева за километър, повечето караме с 95, а не със 100 октана. Имам предвид че и с 3-те си Хонди съм минавал еднакво разстояние за определена цена (с различно удоволствие), без значение от октановата стойност на бензина -по обясними причини. Съотношението е почти 10/1 в полза на по-евтиния. Видно е и друго: явно показателят цена/качество за 95 е най-добър при една от популярните вериги, а за 100 при друга от тях, което не е много логично според моето виждане за маркетинг и битка за пазарен дял. Иначе благодаря за труда, а всеки сам да си анализира публикуваната извадка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже видях че в горния пост, Сесо говори за 100 октана бензин, може би на повечето е известно, но все пак да спомена, че поне в БГ, 100 в името на продукта не винаги означава октани, а в доста марки е 95 октана  и маркетингов трик с цифрата 100, което е подвеждащо.

Освен това, въпросът не е само, какво ни кефи като качество, а и като цена, защото аз лично не мога да възприема как Лукойл и ОМВ продават едно и също гориво на картелирана цена в цяла България без Варна, където им бръкнаха директно в носа и продават с 30 стотинки по-евтино:

http://varnahot.com/%D0%BF%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%B8-%D0%BD%D0%B0%D1%81-omv-%D1%81%D0%BC%D0%B0%D1%87%D0%BA%D0%B0%D1%85%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D1%83%D1%81%D0%BD%D0%B0/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разправят, че Марешки щял да се вихри и в Пловдив/София с бензиностанции, но да видим колко ще живее...всичко това ми мяза на някаква временна пропаганда.

Редактирано от boiskii

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека да отваря конкуренция все пак. Пък и 30ст на долу са си 30ст.!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едното за сметка на другото качество/цена, това че горивата са му толкова евтини не е гаранция и че са хубави! Лично аз ги пробвах и 3те вида горива, никога повече там.

пс: иначе му благодаря, че се опълчи на монопола и свали горивата с по 40ст.

Редактирано от dctR

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не разбрах кое не ти хареса на горивата му ?!?! Напълних с високооктановия от Марешки и съм мноооооооого доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...