Jump to content
stivenj

Свещи за хонда джаз 1.2 L12 A1

Recommended Posts

Колеги , ако някой е минал през този проблем да помогне , че колебанието е голямо.Хондата е 2002 год, като въведа VIN в каталога на хонда ми дава , че свещите трябва да са различни,първите 4 са НЖК а задните 4 са ДЕНСО,търсих из темите някой да е правил такава смяна , но не открих.Ето пуснах и номерата , които ми излизат в каталога.Ако се наложи от тук да ги купя , нжк-ТехКо а денсо за Косер знам , че са вносител.Какво ще ме посъветвате.Ели от форума ми предложи 8 бр нжк.ама, като ги дават различни , да не скапя някоя бубина.Благодаря за помощта предварително.4-498079-561-4EPLUG, SPARK(BKR6E-11)(NGK)008Цена4-498079-561-5EPLUG, SPARK(K20PR-U11)(DENSO)008Цена

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , ако някой е минал през този проблем да помогне , че колебанието е голямо.Хондата е 2002 год, като въведа VIN в каталога на хонда ми дава , че свещите трябва да са различни,първите 4 са НЖК а задните 4 са ДЕНСО,търсих из темите някой да е правил такава смяна , но не открих.Ето пуснах и номерата , които ми излизат в каталога.Ако се наложи от тук да ги купя , нжк-ТехКо а денсо за Косер знам , че са вносител.Какво ще ме посъветвате.Ели от форума ми предложи 8 бр нжк.ама, като ги дават различни , да не скапя някоя бубина.Благодаря за помощта предварително.4-498079-561-4EPLUG, SPARK(BKR6E-11)(NGK)008Цена4-498079-561-5EPLUG, SPARK(K20PR-U11)(DENSO)008Цена

Колега сега проверих в руския каталог и дават че са или 8 NJK или 8 DENSO.Но аз търся без VIN и незнам дали е точно така.Ако някой е сменял нека каже.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

stivenj нали ти бях писал че по каталога излизат NGК и Denzo но Дензото ги дават като алтернативни, а не че втория ред свещи са различна марка :) Първо няма никаква логика а и двата номера показани от теб говорят за един и същи тип свещ, отделно че като знаеш тези номера можеш по тях да намериш свещи на Бош, Шампион, Беру и квото друго ти е кеф :) За теб важна е цифрата 20 в номера на дензо която показва топлинното число, зависи от номенклатурата или е 20 или е 6 като на НГК :) Вземаи НГК и не се впрягаи толкова :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази кола е с 4 свещи предполагам, просто ти дават два варианта на производител - NGK или Denso.Аз лично бих избрал NGК, говоря за поръчка от чужбина.Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 8 е Публикувано изображение

[/quo

 

Благодаря Слави, абе вкарах се в един филм, ще поръчам на Ели от форума да ми достави 8 нжк от щатите и ще ги сменям като дойдат.Явно объркването е станало от това ,че дават избор между двата модела , ама се чудя на тези от Бултрако, защо и от там ми казаха , че са различни тези от зад които се слагат.Вярвам повече на форума ,че там в представителството все гледат да те натоварят финансово.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми свали една задна и една предна и виж еднакви ли са на твоята кола :) Но мисля че са се правели на интересни за да идеш при тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или тоя дето е проверявал е бил толкова застрелян че като са излезли два модела е решил че са различни. Аз на моята ги смених с осем еднакви НГК и старите също бяха и осемте еднакви НГК. В официалния сайта на НГК също съм ги гледал и там също излизат само един модел обикновенни и един от скъпите, но и за двата вида дават бр.х8 от вид.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 Еднакви NGK или Денсо избора е твой

http://japancars.ru/...&nplblk=E__0500

Публикувано изображение/>

 

Бултрако нарочно така отговарят - за да те заинтригуват колко са "опитни" Публикувано изображение/>Публикувано изображение/>Публикувано изображение/> на тях не им вярвам.

Виж Омбре сервиз е друга бира - Но е само тука в София Публикувано изображение/>

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свещите наистина оригинално са от двете марки предния ред са NGK a задния DENSO .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Асене, чакаме доказателства :) така само да го подхвърлиш без да го докажеш.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

От къде го прочете това ?Технически лист, предписание или ?Дай инфо.Каква е разликата между двете марки свещи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих ги от Бултрако преди 2 седмици воригинални опаковки Хонда 4бр. NGK BKR6E-11 и 4бр. DENSO K20PR-U-11. Когато свалих моите от колата бяха същите. Това бяха свещите с които е докарана от Италия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много поздрави на БУЛТРАКО да пратиш :D/>/>:D/>/>:D/>/>.Никъде не са указани че са 4 на 4 свещите !

Редактирано от MIYAMOTO
Продължаваш да цитираш предходно мнение,ще последва по-сериозно наказание

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Асене това са едни и същи свещи с различна марка. Разбирам да са различни но да имат наистина конструктивна или разлика по спецификация, все едно да се каже че обтяжна ролка СКФ и СНР са различни, само по марка да, и по качество сигурно , но технически са едни и същи :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре сутрин ще ги проверя за да видя в какво състояние са , и ще пиша после тука, дали е така ,дали са един модел и осемте , или са различни.Не знам как са я лъзгали в Италия, те там не ги обгрижват много, но поне ще видя как е дошла.В Бултрако няма да ходя , че там ми направиха цифра някъде около 120 лв за свещи, тези мислят ,че парите ги рина по пътя.В магазините ги има за около 50 лв всичките ,хем е от представителство на нжк или денсо.Но утре ще разбера как е положението при мене.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля и не съм казал че свещите са различни ипи че колата няма да работи със свещи само от едната марка . Просто исках да сложа оригинални затова и такива си купих .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пак те питам къде пише че оригиналните са 4 NGK и 4 Denso ?

Не е интересно кой какво те е накарал да купиш !

Имал си бол пари платил си Публикувано изображение/>/>

 

ПП Оригинално ги дават 8 еднакви !

Добре че този Джаз не е 8 цилиндров Публикувано изображение тогава Бултрако щяха да слагат 16 различни марки свещи :blink:/>

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eто какво пише в сервизната книга:

 

Публикувано изображение

 

Моята също е от Италия, но е с 8 еднакви NGK. А с общите поръчки във форума за 14$ си взех още един комплект. :)

 

Според мен, на колегата горе, някой "кадърен" италианец или не е заел, че свещите са 8 и е сменил само половината, или е решил, че няма нужда да сменя всички и е сложил каквито има.

 

Не, че няма да върви дори и да са наредени NGK,DENSO,NGK,DENSO ..., ама някакси неизпипана работа идва. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Аз имам питане, което малко се отклонява от темата. Еднаквото е, че става въпрос за свещи на Джаз. Искам да попитам можете ли да ме ориентирате къде горе-долу са разположени свещите? Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заповядай колега

bobby20solicitor

 

Първо махаш капака на който пише Хонда, после махаш бубините внимателно и отдолу са ти свещите.

 

http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda&hmodtyp=21896,21897,21900,21901,21902,21903&cmodnamepc=JAZZ&xcardr=5&dmodyr=2005&carea=KB&ctrsmtyp=5MT&xgrade=1.4%20ES&nplgrp=1

http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda&hmodtyp=21896,21897,21900,21901,21902,21903&nplgrp=1&cmodnamepc=JAZZ&xcardr=5&dmodyr=2005&carea=KB&ctrsmtyp=5MT&xgrade=1.4%20ES&nplblk=E__0500

 

А от тук можеш да си поръчаш оригинални части на добри цени.

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=92755

 

Ето тука си избираш модела и годината на колата или си слагаш номера на рама от талона където пише VIN http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda

Всички възли и части се визуализират, а от долу имаш точните парт. номера по които в другия сайт проверяваш колко  струват в USA .

http://www.hondapartsnow.com/,

 

S/PLG (BKR6E-11) Part NO.: 98079-5614E

 
Your Price:
$1.87

http://www.hondapartsnow.com/genuine/honda~plg~98079-5614E.html

Редактирано от iso_eu
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Аз имам питане, което малко се отклонява от темата. Еднаквото е, че става въпрос за свещи на Джаз. Искам да попитам можете ли да ме ориентирате къде горе-долу са разположени свещите? Благодаря предварително!

Колега щом задаваш този въпрос, по добре недей да пипаш а отиди при човек (майстор), който разбира. Нищо лично просто съвет! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А свещите за 1.2 и 1.4 еднакви ли са. В смисъл с едни и същи номера ли са? Ще взимам скоро за моята. При джаза колко често се сменят свещите? Като гледам сервизната история на колата са сменяни на всяко обслужване. Винаги по 8 еднакви. Последно са сменяни април 2013. Та се чудя на 10000km ли се сменят. На аудито 2.8 v6 ги сменях през смяна на масло и винаги бяха добри старите свещи и ги давах на приятел и той си ги карше по още толкова. Тук по каталог за джаза ги дават 8 еднакви на НГК и струват 15.50 . Дайте акъл

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменят се на 40 000км.

За чий ... са ги сменяли на всяко обслужване не знам (освен ако си я купувал от тук, нашите "търговци" да са я допълнили за да не е празна :) )

 

Еднакви са и за двата двигателя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами книжката сервизната се фалшифицира много лесно !!!Ако имаш фактури то тогава може да кажеш как са я обслужвали и с какво точно. Сервизните книжки са шменди капели. Провери по рамата в Бултрако на колко км. Е била докато е била в гаранция и ще разбереш истината.Въвъ всеки каталог се дават по 8 еднакви свещо ! Едината марка е Денсо другата НЖК.

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само въпрос към част от колегите които спорят за обслужването в Италия :) Та как при продажба на своята си кола ще докажете примерно чрез общите поръчки , че частите са ОЕМ демек оригинални като няма фактури , печати и тн.. ? Дали има книжка или няма , дали има печати или не , това не е важно.Всеки майстор или бъдещ собственик който разбира поне малко от автомобили при проверка може да види дали всичко е наред с колата независимо от годините и километрите.Една хартийка , ако ще и 10 печата да има мен лично грам не ме интересува.Свещите няма значение дали са 4/4 NGK/Denso.Това е все едно единият лагер главина да е NSK а другият Koyo или пък едната ангренажна ролка NSK а другата INA ( Koyo ).Абсолютно едно и също е особено когато частите идват в пликчетата с червен етикет.В сервизното ръководство е написан препоръчителен интервал за смяна и марка но никъде не пише че трябва да са точно 8 NGK-та или Denso.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си отвори електронния каталог за частите на Хонда и там ще видиш .....че свещите са 8 броя Денсо или 8 броя НЖК !

Ако искаш може и осемте свещи да са от различни производители - проблема си е твой..... :music: :music: :music:

 

Ето и линк за ФИЛОСОФИТЕ да не се мъчат да търсят аджеба колко еднакви свещи трябва да имат ....или колко еднакви лагера да сменят ....

http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda&hmodtyp=21574,21575,21576,21577,21578,21579,21580,21581&nplgrp=1&cmodnamepc=JAZZ&xcardr=5&dmodyr=2003&carea=KE&ctrsmtyp=5MT&xgrade=1.4SE&nplblk=E__0500

 

Като правиш покупка  от общите поръчки всичко си пише у форума...и се вижда какво си поръчвал, ако това ти е проблема ?

барабар със бройките и серийния номер...

 

ПП То по принцип може и с четири различни марки гуми да се кара колата :yes: :yes: :yes:

:plane: :plane: :plane: направо .... :punk: :punk: :punk:и резервната да е тип патерица...

Редактирано от iso_eu
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай малко сега колега.Нека бъдем обективни като начало :) Нали се досещаш , че 1/2 от хората които карат Хонда не са в този форум а може би само са чували за него.Няма как да обясниш на някой чичка , че видиш ли точно ти си си поръчвал части от другият край на света и ги чакаш по 2 месеца.Говоря принципно и ако се замислиш ще разбереш , че е така.За свещите ми копираш japancars а той не е точно инфо за сервизиране на автомобила.Този руски сайт е за да си извадиш нужната бройка части заедно с парт номера им т.е в случая ти трябват 8 броя свещи а как ще ги комбинираш си е лично твоя работа.В сервизното ръководство на автомобила е записано NGK or Denso или иначе казано комбинацията от свещи си е твоя работа как ще я направиш , важното е да сложиш такива каквито трябва.Никаде не пише , че трябва да монтираш видиш ли точно 8 броя NGK.Ако мисълта , че са ти еднакви свещите като име ти прави съня по-спокоен е друго нещо но разлика никога няма да намериш при изряден автомобил.

Карам с Platinum свещи ОЕМ Honda които нямат нищо общо като номер за моят мотор , да ги хвърлям ли ? Въпроса е риторичен а остави другото но част от номерата на свещите за различните модели автомобили , производителите ги разменят а свещите са дублирани т.е нямат разлика ако обърнеш внимание в техническото им описание като се абстрахираш от парт номера.

Всеки сам знае как да си е.е магарето но не пиши неща които не са така.В Бултрако не са идиоти а напротив , има кадърни механици които няма да ти дадат случайно 4/4 NGK и Denso.

Хайде със здраве :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да онагледя ти давам пример с друга част.С номера 16 и 17 са маншони на външен кормилен накрайник.Единият е Tokai а другият Musashi.Ако обърнеш внимание , дори са различни на външен вид но няма никаква разлика кой от 2-та ще избереш т.е можеш да сложиш по 1 брой различни от 2-те страни на автомобила си на еднакъв кормилен накрайник.Хайде , ще трябва да вземеш и някакво О-пръстенче допълнително ( номер 28 ) ако избереш Musashi :) В каталога се предлагат по 2 броя или иначе казано общо 4 :) Този сайт е перфектен за да вадиш части но недей да бъркаш сервизни инструкции със сайт за вадене на части заедно с парт номерата им.
Публикувано изображение






И последно относно Denso или NGK то аз разлика не съм намирал.Иво ( prelude ) беше писал някаде във форума , че Denso са имали ядове с керамиката но предполагам , че това е било преди доста време.Последните свещи които бяха на колата ми са Denso и близо 15 000км съм нямал проблеми с тях.

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно. Но каква е разликата и защо 4/4 ?Да не говорим че дали караш повече градско или извън требе да качиш или свалиш с 1 топлинното число. По принцип от завода ти слагат универсални свещи. Както казваш ти караш съсъ съвсем други и си ОК.Защо на 4 цилиндров с 4 бубини не слагаш 2/2 НЖК и Денсо ?А на 6 цилиндровия как ще стане ? Е то бива и такива читави свещи да се скапят за 15 к.Е знам ги сервизните инструкции . Ама ако ги спазваш на 100 процента ще ти дойде доста скъпа подръжката . Покажи в коя пише че свещите са 4/4 ? НЖК /денсо

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като бивш и вече настоящ(пак) собственик ще си позволя да кажа, че конкретно за Джазз-а с какви свещи ще караш не е без значение! Дали защото са сложени погрешни свещи или поради някаква друга причина след гаранционно обслужване през далечната 2006-та година в Бултрако(още когато бяха на братя Бъкстон) Джазз-а 1.4 започна да гори(поне по борд компютър) 10/100 в най-добрия случай. След закупуване на оригинални свещи от Германия в представителство на Хонда и подмяна нещата се оправиха, и двата комплекта бяха NGK made in France, но не знаех че трябва да обърна внимание и на номера, тогава просто нямах тези познания. Смия двигател на Джазза е доста електрифициран( ако мога така да кажа) и явно е по-капризен на тема обслужване спрямо останалите. Знам че се сменят всички бобини при проблем, а не само едната, знам че дросела се управлява с електроника, а не с жило ;) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свещите на джаза са точно 4/4 NGK/DENSO......как така и защо така можеш да питаш пампайците дето са я създали тзи кола.п.п:не че и аз не слагам 8 еднакви

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно за топлинното число си прав но ако трябва да сменяме свещи преди всяко пътуване....:) Сигурно няма такъв човек който да го прави или поне аз не познавам.Платинките са за H22 и то 4-та генерация по номер а съм ги сложил на F20 5-та генерация.Всичко е наред , колата се държи идеално с тях а и ще ги сменя живи и здрави чак след 60 000км.Като взимах колата си дойде от Италия с 5-тици , тук сложих 6-ци NGK , после Denso отново отговарящи на NGK ,  а сега тези които ако не се лъжа отговарят на 7ми номер топлинно число.Е брато разлика не намерих с нито един от 3-те вида свещи освен с първите 5-тици които бяха като препилени с пилата и колата присецваше в ниските.Може и във високите да е била така но не съм го усетил.
Публикувано изображение

Ето последните стари след близо 15 000 ОЕМ Denso
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Платинките издържат повече и си заслужава да не ги мисли човек повечко време.На тези не съм мерил колко е разстоянието в момента но е факт , че колата палеше също без проблеми но просто знаех , че вече им идва времето и е добре да ги махна.

Относно защо 4/4 или защо 8/0 , никаква идея.Ако може Miyamoto да извади от дебелите книги информация ако му се занимава.Дали са 4/4 или 8/0 обаче е факт , че проблеми не би трябвало да има при изрядна ел.система на колата или ако има проблем , той няма да е от тази комбинация на свещите.Хипотетично ако мотора е направен за 4/4 свещи и сложиш 8 Bosch или 8 NGK то трябва да не пали или да прекъсва най-малкото :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с 4/4 и 8/0 или 0/8 според мен също няма смисъл, може да са го направили като комплимент към двете компании, наистина е без значение. 

На Сивика ми 5та също карах сумати пъти с различни от оригиналния номер свещи и разлика и аз не усетих. Ако някой му се експериментира да сложи различни свещи на Джаззката си и да сподели как е :D ако ли не, карайте с тези, които са ви предписали ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди NGK бях с Бош, разликата беше в разхода на гориво - с 1,5 л. отгоре, а и в шума и работата на мотора...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eто какво пише в сервизната книга:

 

Публикувано изображение

 

 

.Ако може Miyamoto да извади от дебелите книги информация ако му се занимава

 

Дебелите книги ги изадих аз, много отдавна. Това  което съм преснимал е от Хайнес ръководството за модела (което купих веднага след колата :) )

Там ясно си пише - ИЛИ. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да ама в Бултрако са по "умни" от японците ......

 

Благодаря колега за дебелата книга !

То в други теми според някои  "запознати" от Завода Хондите и то с големите двигатели излизали с масло 5w40 :punch: :punch: :punch:

Ама от Българските заводи е забравил да каже колегата....

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес смених свещите на моята Джазка. 8 НЖК поръчка от Щатите през Ели /след малка обърквация - достави ми 4 и после още 4, защото не записала че съм поръчал 8 ;)/. Червена опаковка Honda Genuine Parts

Впечатления: Смяната на предните е много лесна. За задните се поизпотих. Махнах рейката защото пречи, вкл. откачих МАП сензора. Предните 4 бяха бели, но задните бяха в ужасно състояние - чернилка отвсякъде. И 8-те бяха НЖК, но ми се струва че италианеца последно е сменил само предните. Сега започвам разследване за това - ще гледам серийни номера и производство, ако успея де. Цялото упражнение ни отне около час и половина /с брат ми/. Сега звукът е добър и ще гледам за разхода.

В крайна сметка не намерих Дензо ;) Но скоро някой ми спомена че в Спаркито на Алфите свещите са с различни характеристики. За Джаза не мога да намеря данни за 4 х 4  НЖК и Дензо. Пише ИЛИ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата Мегатроник е постнал от сервизната книга много точно , или НЖК или Дензо,,,но за джаз е най добре НЖК, държи се превъзходно с тях, от опит го споделям.

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със задния опушен ред да не те притеснява ;) всеки Джазз е така, не знам поради каква причина. Или иначе и аз ги смених свещите с 8 еднакви NGK, ами не е гръмнал двигателя все още  :D За сега и за разход не мога нищо да споделя при положение, че с кара на къси разстояния и за сега варира от 7.8 до 8.2 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...