Jump to content
sidux

Ремонтен комплект за brake master cylinder?

Recommended Posts

Здравейте колеги.

От известно време се занимавам със спирачките на моята Хонда.

Та..когато натисна и задържа педала на спирачките усещам, че леко потъва. След инспекция, открих ръждясали спир.тръбички и теч на течност. Подмених всички тръбички с медни (не пожелавам на никой такъв ремонт), обаче за съжаление, отново ми потъва педала.

 

Въпросът ми е, знаете ли някакви рем.комплекти за спирачна помпа (brake master cylinder), понеже само нови намирам и съответно на "хубави" цени?

 

И друго да ви питам, как си обезвъздушавате спир.система (АBS помпата)? Направих го по класическия начин ..с помпене на педала, но не съм сигурен дали съм обезвъздушил системата, понеже е с ABS.

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си пак, за всеки случай, дали всички колелета са обезвъздушени и тогава може да търсиш евентуално някакъв теч на спирачно масло. Аз скоро сменях буталото на единия апарат и уж я обезвъздуших, и всичко беше ок, но след 50 метра педала направо удряше в пода ; и пак обезвъздушаване, докато не излезе всичкия въздух.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ABS-ът се обезвъздушава с машина за спирачна течност под налягане. Търси сервиз с такава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново.

 

След няколко  обезвъздушавания на системата реших да разглобя спирачния цилиндър. Оказа се, че на вътрешното бутало гумичката играе на оста и вероятно налягането от там прескача към външното бутало.

Някой може ли да помогне с рем.комплект, че за съжаление навсякъде ми предлагат цилиндър.

 

Това са парт.номерата по Хонда:

46120-S84-A51    PISTON ASSY., PRIMARY

46122-S84-A51    PISTON ASSY., SECONDARY

 

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...