Jump to content
gosta

Размери на лагер

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

От петък съм горд собственик на Акорд комби, 2003,г 2.0  бензин. Остана ми само да сменя пистовият ремък и скърцащата му обтяжна ролка.

 

Интересува ме някой ,да ли знае какъв е размера на лагера и ? Ще ми спести доста разкарване.

 

Благодаря предварително.

Редактирано от gosta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го бях търсил преди, но не успях да намеря. Цялата ролка като цяло не е много скъпа де

 

http://namaleniavtochasti.com/accord-cw-2008-/13553-31180-pna-003-honda-rolka-obtegach.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Интересува ме някой ,да ли знае какъв е размера на лагера и ? Ще ми спести доста разкарване.

 

Благодаря предварително.

Имам данните за дизеловия Акорд, но не знам дали са същите ролките. Най-вероятно да.

Оригиналният лагер на обтегача е японски NSK 6303DUL 1B. (17x47x14 double sealed), т.е. той е стандартен 6303 двустранно защитен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега. Забравих да напиша ,че го смених днес. Размера е 40х17х12 двойно капсулован. Оригиналният беше Koyo аз го смених с Фаг 6302.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от gosta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излиза, че не е същият...

На преса ли го извади? Аз опитах на менгеме с разни втулки, после с големи болтове, но не стана, много е стегнат...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега. Забравих да напиша ,че го смених днес. Размера е 40х17х12 двойно капсулован. Оригиналният беше Koyo аз го смених с Фаг 6302. Sent from my iPhone using Tapatalk

Колега, бъркаш размера или номерацията на лагера и ще заблудиш така някой следващ потребител, решил да си търси лагер .

На този размер отговаря лагер 203, а не 302 .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

185380b626fb429b59144c98af8e8646.jpg

 

Това е оригиналният лагер , който извадих . Номерацията се вижда . Покажете го в магазин за лагери и ще ви дадат същия или еквивалент. Размерите измерени са 40х17х12.

Избих го с чук и камън от гидорето. Малък чук не върши работа . Подложи нещо дървено под ролката за да не се подбива. Набива се внимателно желателно е на менгеме( хидравлична преса), но аз понеже нямах използвах камък от гидорията , който ставаше плътно по външната черупка на лагера.

 

Поздрави и успех

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...