Jump to content
Yak

Honda Accord 7 2.4 проблем

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

днес при запалване светна лампата на таблото за акумулатор, както и изписа system check. При отваряне на предния капак се чуваше и шум от алтернатора,което ме навежда на мисълта,че е за смяна. Някой имал ли е подобен проблем и според вас от къде мога да намеря алтернатор, т.е. варианта Бултрако е ясен,но ако имате друг опит ще е полезно,напр. препоръчва ли се рециклиране,къде,на какви цени и тн.

 

Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо трябва да го сменяш и да даваш сума ти пари,като можеш да го рециклираш за по малко.Може да ти е заминала само шайбата на алтернатора,която е спецялна.Отиди на някой майстор да диагностицира проблема и тогава реши какво да правиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем преди година. Ремонта ми беше диодна плочка с капачка. Заедно с труда ми излезна 130лв. Нов не от Бултрако струва почти 400лв, а от там не искам да предполагам.... бягайте далече :-)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 месеца и на мен ми се случи тази случка и след като установих ,че са изгорели 2 диода ,взех алтернатор втора употреба и проблема бе решен. След това избих изгорелите диоди ,замрних ги със здрави от друг алтернатор и сега си имам още здрав за всеки случаи. Последното не е опция за продължителна употреба защото диодите от донорския алтернатор не са еднакви със оригиналните и може да дефектират. Ако се подменят всичките с един тип може да се кара продължително ,но ще е доста трудно за изпълнение. Другата опция е да подмениш цялата плочка с нова(към 80 лв мисля че беше),но аз на тези китайски плочки нямам никакво доверие ,защото съм страдал от тях.

 

 

П.п.И аз съм със акорд 7 2.4(фаза 2).

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като съм далеч от мястото, където ме остави Акордеона, го оставих на близки да го правят. Доколкото разбирам диодна платка + още нещо си е драмата. Майсторите препоръчват да се смени и ремъка тъй като бил се втвърдил и износвал ролките, но това мисля да го правя при Омбре като ходя за масла и филтри.

Като взема колата ще пиша и за точната цена, проблем и решение за информация на хората.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма страшно, не е голяма драма. На мен ми се случи един петък вечерта на 20км. преди гр. Златоград. Събота в един гараж го свалихме и един дядо го замери и поръча частите от Пловдив. По рейса дойдоха и след обяда беше вече ОК.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес и мен ме сполетя същия проблем.Смяна на диоден блок плюс реле регулатор и четки ,цена с труд общо 220лв.Много ми се видяха,но като е на зор работата ,нямаше какво да правя.В сервиза казаха,че било масов проблем при тия Акорди.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен преди година някъде динамото взе да издава някакви звуци и взе да намирисва но не ми е светвала лампата за акумулатора, явно си зареждаше до последно.
Ходих на майстор и ми обяви цена от между 200 и 250 за ремонт, звъннах на Кари(авто моргата в Пловдив) и ми каза че има над 10бр и ми обяви цена 70лв, други колеги от форума ми обявиха цени от 200+ лева...
След като отидох до Кари и ми показа какво има аз избрах едно което явно беше сменяно защото не беше ОЕМ но поне изглеждаше доста по ново.
Вече 1 година дертове нямам и си реших проблема със 70лв !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят си зарежда, но имам шум от лагер -вероятно в шайбата. При Апостолов свалиха пистовия ремък и дрънченето изчезна. Навиха тел на шайбата и като я дръпнаха (за да се засили достатъчно) дрънченето бе същото, но нямаше как да го оправят веднага.

Някой може ли да разясни 1 или повече са лагерите и сложна ли е подмяната им?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен предния ден започна едно виене от алтернатора и понеже са на едно място с хидравличната помпа ,първо помислих,че е от нея.Но акумулатора започна рязко да ми умира и накрая се изтощи напълно.Като замерихме динамото с нов акумулатор показа 11.8v и проблема беше ясен.Закарах я в сервиза само на акумулатор и там ми обясниха,че ако е изгорял и един диод от блока към релето вече тече променлив ток и от там започва виенето.След смяната на блока с релето и четките показанията вече за 14V и се надявам да изкарат вече доста,Дават ми една година гаранция.

Недко и аз си мислих,да звънна на Кари ,но при него има само дизели и 2.0 бензин мотори,а не знам дали няма разлика в алтернаторите и освен това като е втора употреба ,пак не е сигурно колко ще изкара,тъй като доколкото разбрах,явно си имат около 100k км. тия блокове и са си като консуматив.Ти си изкарал късмет и си минал тънко,дано да нямаш скоро проблеми.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз го ремонтирах моя 140 , смяна на лагери, четки и диодна плочка.

 

2 са лагерите, лесно ги избиха хората с чук и менгеме.

 

нови ги гледах за 380 лв.  та незнам ако ще давате над 200 не е ли по-добре нов.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Апостолов ми каза че за лагерите предпочитат български (понеже били по-добри), и че струват по няколко лева бройката, та реших че и в "наше село" комшийското сервизче ще се справи. Ще ги накарам да проверят и другите компоненти, както и зареждането (с което нямам проблеми) според зеленото оче на акумулатора -на дълъг път (извънградско).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера и навъртях 100км. извънградско като я взех от сервиза и днес поръртях малко е града,незнам дали си втълпявам,но ми се струва малко по-жива от преди и разхода като,че ли малко е надолу.Възможно ли е този проблем да е оказвал влияние на разхода ,понеже само градско с климатик последния път засякох 20.5л. на 100км. разход на газ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...