Jump to content
Guest mitoo

Civic Shutle 1.6i 4wd A.l.b.

Recommended Posts

Guest mitoo

здравейте на всичкинов съм тук тъй като от месец жече карам хонда шатъл.подарък ми е от гаджето(това е нейната стара кола).първо аз много се кефя на японски коли-имал съм мазда и митсубиши.перфектни мотори,много пъргави и икономични!хондата ме изненада с това че странно за сивик 91-ва модел, има всички възможни екстри,дори шибедахът е ел.,да не говорим за климатик,хидравлика,абс и т.н..само че нещо не е както трябвапърво е много шумна,над 2500 оборота е ужас,в ниските обороти има вибрации,100 км.ч развива чак в 3000-3100 оборота а зимно време на дълъг път ако ч пусна пи инерция температурата и пада(според индикатора)и се включва смукача.Така след час каране на магистралата изключена от скорост е в 1500 оборота.има и предни карета за смяна,като ми предлагат италиянски и тайвански(според мен и двата варианта са кофти)освен това постоянно ми свети оранжевата лампа на a.b.s.-a(ALB)аз си мисля че колата е уникат:Dно с изброените проблеми май е просто една ''баракуда''(на цариградско ме испредвари жена с дизелово Поло и не можах да я догоня)Моля ви ,дайте ми съвет какво да направя за да съживя колицата,не е нормално 110 коня (при това японски) само да вдигат шум

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ikurtev

може би термостат, но най добре отиди при омбре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mitoo

извинявай,омбре сервиз ли е?къде се намира?има един инженер младенов или нещо от сорта,този дали ги разбира хондите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lookcho
Ombre моята 100 ги прави на 3500 на 5-та .. не се плаши ... да ти друса на ниски може или от настройка или от прекалено нисък празен ход или от тампони на двигателя .. и в трите случая омбре ще се издаде какво е :D изстиването почти сигурно е от термостат , а шумът ако е от гърне ... сам се сети какво трябва да се направи ....хонда се кара на над 4К оборота за да върви и ако ти си я натискал до към 3-4К нищо чудно да те дръпне и москвич 12 ....а вече за АБС-а не мога да гадае - нека омбре я види , пък ако не си доволен пробвай при някой друг ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hronos

При Инженера само недей да ходиш.Ще се наложи да я бракуваш направо.Това е най здравия модел на Хонда,с най широко приложение и най високо ниво на стандартно оборудване.А когато я заведеш на лекар ще те изненада с пъргавина и разход.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

При Инженера само недей да ходиш.Ще се наложи да я бракуваш направо.Това е най здравия модел на Хонда,с най широко приложение и най високо ниво на стандартно оборудване.А когато я заведеш на лекар ще те изненада с пъргавина и разход.

Потвърждавам с две ръце и два крака , една невероятна кола !!! колко дупки изяде из София , кви тежести и мизерии претърпя и пак не успя да се чупи в ръцете ми :D Слабо място им са само задните носачи , гният мамка им :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hronos

След 90-та год. не гният задните им мостове както преди 90-та.Защитени са по добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mitoo

БЛАГОДАРЯ ВИ!А,СЪВЕТ ЗА КАРЕТАТА БИХТЕ ЛИ МИ ДАЛИ?ИТАЛИЯНСКИТЕ ЛИ?ИМАЛИ В СОФИЯ КАРЕТА СЕЙФТИ ИЛИ ТРИ ПЕТИЦИ????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

и отново съветът е - Омбре.... ще имаш избор... малко по-скъпия вариант е около 110-120лв на каре.... не знам какъв им е произхода, но са истински ( доказано многократно) :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

А ако си в Пловдив ( понеже не си си попълнил профила :huh: ) магазин Тойота малко след площад шахпазян продават японски , пак там до към 100 лв и са здрави :) Също така и в магазин Самурай преди бар Папараци :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mitoo

мерси пич!живея в софия но съм пазарджиклия,познавам пловдив доста добре ще го открия!!!!между другото турците в пловдив продават адски ментета:huh:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest foton

[font=Arial]Моята е същата, но 90 година.

Едното каре ми тракаше, но реших да си купя втора ръка от морга

там гаранцията че са японски е много по голяма отколкото нови от магазин в България.

Колата заспа - чувам си кварцовия часовник като карам...[/size][/font]

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest semionov

На мен пък не са ми точно такива впечатленията. Колата ми е от 95-та и уж беше много запазена а пък изведнъж и се събраха доста проблемчета - делкото шумяло (аз не го чувам), след студен старт шуми като дизел, тракат и корите, стърже нещо в скоростната кутия, волана е по-твърд в движение от колкото на кола без серво, при скорост от 130 почва да трепери волана (айде може и от гумите да е нещо), и гасне като я запаля зимата в студа. И половината от тези неща са или скъпи за ремонт или просто майсторите не знаят на какво се дължат, което пак не е приятно.П.С.: Моята не е шатъл а сивик, но едва ли е голяма разликата в здравината.

Редактирано от semionov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest RoadRaceR

Да не си я купувал от Враца.... :cool: ?!....сори за офа ! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest semionov

Не, в София от обява, от българин който я е карал в Германия. Разбира се, мина и през сервиз преди да я взема. Колата наистина е запазена като интериор и си личи че е гледана, но ето че има доста проблеми. Гледал съм няколко коли преди да взема тази и бяха в много трагично състояние в сравнение с нея. А с тези от Враца не знам какво е положението :cool:Та мисълта ми е, че и Хонда си е кола като като кола, и както другите коли и тя се чупи, още повече че моя модел (5г) минава дванадесетака вече, и не може да се очакват чудеса.

Редактирано от semionov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lookcho

повярвай може :cool: колата ти работи и то доста добре ... ако беше пробвал първо с едно рено щеше да разбереш какво имам предвид или с един много здрав голф3 ... просто първата ти кола е много яка и нямаш база за сравнение :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mitoo

ами на хонда по двигателя е това,капачка на делкото слагаш нова,защото се износват нещо,кабели свещи,сменяш горивните филтри,и чак тогава ако имаш забележки може да търсиш проблем!моята е шумна,или е заради маслото или някое колекторно съединение,ама като не съм маъсторче не мога да го схвана от къде е а не ми се хвърлят пари сега да налучквам сам,странно ми е че върви колкото 1.3,16 винтила която е с 30 коня по-слаба ,последно ще и сменя тези консъмативи и ако не се оправи я пускам на пазара.Възможно ли е шатъла да е с по-различни предавки за това да не е пъргав?а за ,мен англйския сивик,си е европейска а не японска кола,така че ако е английски,не се учудвай за болести

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lookcho

4x4 ли е ? .. големи загуби има ... масата на 1.3 и твоята какви са ? газ има ли? като сметнеш разликите и се получава - не че върви малко ,просто не е много ... ама ти си знаеш ;) като не ти харесва една кола ,не можеш да се мъчиш да свикнеш и особенно ако не ти се наливат пари вътре ... имам приятели които се отрекоха от доста прилични коли точно поради тя причина - неим харесва и не им се дават пари и колите бавно се занемаряват

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mitoo

МЕЖДУ ДТРУГОТО ОТ ДВА ДНИ КАРАМ С 95 БЕНЗИН НА шЕЛ НО ТОЗИ ПО-СКЪПИЯ С 10СТ. И КОЛАТА ВЪРВИ МНОГО ДОБРЕ,СЕ ЕДНО Е ДРУГА:)))А ИНАчЕ ХОНДАТА СМЯТАМ ДА Я КАРАМ ДОКАТО ИЗДЪРЖИ,КАТО Я ГЛЕДАМ КАК СЕ АМОРТИЗИРА В СРАВНЕНИЕ С ЕВРОПЕЙКИТЕ,ТОВА ЗНАчИ чЕ ОщЕ ДЪЛГО ДЪЛГО щЕ МИ Е ДРУЖКА,ИЛИ ПОНЕ ДОКАТО НЕ СЪБЕРА ПАРИ ЗА МАЗДА 6,ПРОСТО СИ ИМАМ ПРИНЦИП-ЯПОНСКТА КОЛА СЕ СМЕНЯ САМО С ЯПОНСКА,ИНАчЕ МОЖЕ ДА НАМРАЗИш шОФИРАНЕТО;)) АБЕ АКО НАМЕРЯ КОМПюТЪР ОТ 125 КОНЬОВА,НЯМА ЛИ ДА И ПАСНЕ?НАПРИМЕР ЗНАМ чЕ НА ОСЕМ КЛАПАНОВО МИТСУБИшИ 1.8 СЕ СЛАГА БЕЗ ПРОБЕЛЕМ КОМПюТЪР ОТ ОСЕМ КЛАПАНА ДВЕ ХИЛЯДИ КУБ.И СТАВА МНОГО ДОБРЕ С ВЪРВЕНЕТО;))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lookcho

ами тука нещата с компютрите не са точно така :angry: понеже има доста голяма разлика в хардваре-то на двата двигателя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

незнам за кой компютър говориш, но ако е за този от малкия втек - няма да стане. Компютър от ЦРХ ще стане, но ефектът е малко съмнителен. Аз лично не бих се занимавал, но ако искаш пробвай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...