Jump to content
Rumen

Смяна задна главина 2 пъти за 4 мес

Recommended Posts

Здравейте,не знам на кого да се ядосвам, на некадърни майстори или на калпави части. Тази година март месец смених задни тампони, пружини и амортесиоьори (тампони от Бултрако, амортесьори - KAYABA,и пружини от Сивик седан че моите бяха омекнали а съм с метан). След това раглаж на преден и заден мост и всичко е ОК. Началото на май усетих че нещо започна да вие отзад и разбрах че е заминала задна лява лагер главина. Оригиналната е NTN но не намерих такава и взех NAKAMOTO от човек който продава японски авточасти. За близо 10000 км пак чувам виене отзад и викам сигурно е отишла другата главина. ДА АМА НЕ същата пак стърже. Айде още пари и си взех NTN. Та въпроса ми е лагер-главината ли е фалшива или може да не са направили реглажа на задницата както трябва и затова да троши главината все от лявата страна.Забравих да кажа Хондата е Сивик 98г., японка с двиг D14A4, преди фислифта (без възд. възглавници и ABS)Ако някой има впечатления от тази марка NAKAMOTO нека да сподели.Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,не знам на кого да се ядосвам, на некадърни майстори или на калпави части. Тази година март месец смених задни тампони, пружини и амортесиоьори (тампони от Бултрако, амортесьори - KAYABA,и пружини от Сивик седан че моите бяха омекнали а съм с метан). След това раглаж на преден и заден мост и всичко е ОК. Началото на май усетих че нещо започна да вие отзад и разбрах че е заминала задна лява лагер главина. Оригиналната е NTN но не намерих такава и взех NAKAMOTO от човек който продава японски авточасти. За близо 10000 км пак чувам виене отзад и викам сигурно е отишла другата главина. ДА АМА НЕ същата пак стърже. Айде още пари и си взех NTN. Та въпроса ми е лагер-главината ли е фалшива или може да не са направили реглажа на задницата както трябва и затова да троши главината все от лявата страна.Забравих да кажа Хондата е Сивик 98г., японка с двиг D14A4, преди фислифта (без възд. възглавници и ABS)Ако някой има впечатления от тази марка NAKAMOTO нека да сподели.Благодаря

Здрасти колега , според мен идва тежеста в повече от метановата ти бутилка . Относно за лагерите горещо ти препоръчвам НТН :)Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам на метан от 5 год. и не съм сменял нищо а сега за 4 мес (10 000км) два пъти, не е в това проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С новия лагер няма да имаш проблеми :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип искам да слагам такава част каквато съм свалил.Обаче понякога е адски трудно да си намериш. За предните лагери търсих 2 седмици докато си намеря точно същия NTN. Когато обикалях да ги търся по ул. Цар Симеон всеки ми обясняваше какъв има и за колко ще го продаде. Аз им казвам че искам само NTN, а те ми казват - Като искаш такива върви си ги купи от Япония. Тук гледат да ти продадат нещо си а това, че за нищо не става и ще го смениш след 6 мес. не ги интересува.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е колега ,затова си поръчвай части само от колегите които правят поръчки от чужбина за оригинални части и ще си сигурен че всичко е ок.А попринцип за NAKAMOTO мога да ти кажа взимал съм преди две години комплект гарнитури + тази на главата + сегменти за едно Daihatsu което сега е на около 20 000 и все още проблеми с тези части нямам да не чуе дявола.До колкото знам са оригинални японски. http://www.nakamoto.com.tw/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А трябваше да потърсиш по магазините за лагери.Има един магазин за лагери и предлагат NTN, намира се в София на 4км ето сайт http://www.lageri.net/ От там съм взимал какви ли не лагери за хондата. Едното момче което работи там кара 6ген и е фен :)А иначе в аутохит предлагат също този лагер.

Редактирано от kalos

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията. Дано вече да не ми трябва, но ще я споделя и познати които имат Хонди да знаят и те. Относно поръчките - аз карам по 2000км на месец и не мога да чакам 1-2 седмици за части. Много ми се иска като си купя нещо да знам че е добро или че е фалшиво. За това NAKAMOTO дадох 120 защото алтернативата ми беше ITN (за което знам че е боклук) и реших че е добро. Да ама сега гледам главината и на нея има само един едиствен номер (JB-HUB008-49-TW) който не ми излиза в сайта на NAKAMOTO. Може да "минало покрай тази марка". Пиша да знае някой друг да не се прецака със 120лв. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте колеги , и на мен ми се налага смяна на Лагер Главина задни . Моля за ОЕМ номер или някакъв каталожен с който мога да разровичкам и открия доставчик . Чувал съм че марка SNR са с NSK лагери . Ако има колега който е в час да драсне 2 реда :)

 

С Хонда Сивик 4-та ген 1989 д15б2 съм :) отзад барабани :)

Редактирано от DidakaDimitrov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, с гаиката ще прецакаш лагера, тва да не е главина на голф :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...