Към съдържанието

Малък съвет за направа на стартови кабели

• Не можете да пишете в тази тема
9 отговора на тази тема

#1 barsi

barsi

Задволанен малоумник

• Член
  • PipPipPip
  • 2128 Мнения:
  • Кара:eg3,ma8
  • Място:София-Перник-Дупница

Публикувано 10 февруари 2012 - 20:40

Здравейте,След лек инцидент наскоро, причинен от некаране на колата, за 3 месеца само 600км, останах вчера без акумулатор. Нов е и в гаранция. Сега го заредих, но искам да си направя едни кабели. От китайчетата не искам, че са боклуци, но не знам колко да е дебел. 10-12-14кв.см ?Приемам съвети, в.ч. и за магазини за кабели. Искам читави да станат. Знам , че 14кв са най-доброто, но ако и 10 вършат работа,значи ще са 12 :cool:
  • 0

... Голф 3 е сиромашко возило (нещо като автомобил), което никога няма да те остави на пътя, а ако ти направи фасон то във всяко село ще намериш по един "ладов майстор" който да го оправи срещу 20лева.

#2 aleksandur

aleksandur

Addicted to VTEC

• Член
  • PipPipPip
  • 403 Мнения:
  • Място:sofia

Публикувано 10 февруари 2012 - 20:54

Според мен най добре е ПВА2-16кв.(български) .
  • 0

#3 kokodaf

kokodaf

пенсионер

• Модератор
  • PipPipPip
  • 1053 Мнения:
  • Кара:автоматици - EJ9 хеч,Одисей JDM H23A Vtec и метанов Д16Б5
  • Място:София

Публикувано 10 февруари 2012 - 21:26

http://www.filkab.co.../file_31_bg.pdf - PDF на адрес http: //www.filkab.com/files/catalogs/file_31_bg.pdf
За 6-та Сивик - стартов ток около 75 ампера , за CRV - около 100 А , за време на работа приеми 20 секунди при 160 - 200 ампера .
  • 0

#4 mitaka_B18C

mitaka_B18C

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 53 Мнения:
  • Кара:civic b18c
  • Място:tyrgovishte

Публикувано 12 февруари 2012 - 22:54

колега не рискуваи с 10 вземи 14 кв
  • 0

#5 kokodaf

kokodaf

пенсионер

• Модератор
  • PipPipPip
  • 1053 Мнения:
  • Кара:автоматици - EJ9 хеч,Одисей JDM H23A Vtec и метанов Д16Б5

Публикувано 12 февруари 2012 - 23:47

колега не рискуваи с 10 вземи 14 кв

Колега , само ми кажи къде ги произвеждат тези 14 квадратни милиметра сечение кабели , че Български Държавен Стандарт и Google мълчат за тази секретна военна разработка .
А може би са ръчна изработка ?
Извинявай , намерих старото руско ръководството " Как да си направим кабел - уникат, така , че да няма нищо общо със стандартите " с автори великите учени Нагодяйко Нагодяв и Нагласьов Натаманенко , където пише дословно :"Неволин Нуждов практикува следният метод - сваляте изолацията на кабел 16 кв. мм. , махате 2 квадратни мм. от него и си правите нова изолацията от маркуч с вътрешен диаметър 14 кв.мм. - това е сигурен и изпитан начин да си загубите времето с глупости ."
  • 0

#6 Al Capone

Al Capone

Admin

• Администратор
  • 933 Мнения:
  • Кара:RTSi

Публикувано 13 февруари 2012 - 00:18

Като цяло максимата за стартовите кабели колкото по-дебели толкоз по-добре! Проблема на китайските които продават по бензиностанциите не в сечението а в клемите. Или са много хлабави или зле поставени. Да не говорим че проводника е само леко натиснат към пластините на клемата. Аз с китайски кабели с малко доработка не съм проблеми, като изключим че някой на който услужих не ми ги върна. А доработката е следната разглобява се внимателно всяка една клема, после проводника се запоява за пластините на клемата и се сглобява отново, като най голямото нещо на което съм давал ток е един камион Мерцедес от 1956 година и стартов ток 400А и не стопих кабелите. Така че ако имаш как или имаш кой да ти запои проводника за клемите и китайчетата вършат работа.
  • 0

#7 Ioan

Ioan

Ioan

• Член
  • PipPipPip
  • 505 Мнения:

Публикувано 13 февруари 2012 - 10:27

Голата истина е КОЛКОТО ПО ДЕБЕЛИ ТОЛКОВА ПО ДОБРЕ и не прекалявай с дължината че ефекта от дебелите кабели бързо ще се стопи. Но все пак трябва да могат да се огъват и да не са 50кг примерно.
  • 0

#8 valkazar

valkazar

Новак

• Член
  • Pip
  • 2 Мнения:
  • Място:Бургас

Публикувано 05 октомври 2016 - 21:28

Ако някой иска мога да му направя хубави кабели за ток .

Аз лично си направих от МЕДЕН МНОГОЖИЛЕН кабел ШКГД 25кв. 3.5 метра дълги с хубави щипки и всичко ми излезна 69 лв.

Скъпо ми седна и време ми отне но разликата от това което се продава е ОГРОМНА icon_smile.gif

Снимал съм и това което съм кербовал и запоил и негов разрез за плътноста на кербовката.

Ако някой иска мога да му пратя снимки на това което направих + на това което се продава по за 30-тина 40 лв. 

и неговата страааашна ''кербовка'' и ''дебелина'' на кабела ( закупено от мои познати от бензиностанции и др. преди години).

• 0

#9 dindin

dindin

СнегоХондка

• Член
  • PipPipPip
  • 1168 Мнения:
  • Кара:конджул
  • Място:Свиленград, Харманли, София

Публикувано 05 октомври 2016 - 23:04

Колега, с първия си пост ми се набиваш на очи много лошо. По текста съдя, че едва ли това е първият форум, в който предлагаш "помощта" си...

По-сгодно мнение би било такова тип инструктаж - със все стъпките, снимките, техническата информация и т.н. пък евентуално ако някой има желание да му направиш :)

• 0

CRV II 2005 face/ RD8 / K20A4 / 5MT
ROMANO A.I.S. OBDII LPG

#10 valkazar

valkazar

Новак

• Член
  • Pip
  • 2 Мнения:
  • Място:Бургас

Публикувано 06 октомври 2016 - 19:21

Това е самата истина .

Когато рових из какви ли не сайтове и форуми и исках хубави кабели с тези параметри за под 100 лв. (медни а не алумин + медно покритие)

не намерих готови да се предлагат нито пък някой от форумите предлагаше помощта или услугите си .

Срещах само  "аз мога но не ми се занимава нямам време" или "имам един познат жичкаджия ама...." и какви ли не още.

И след като се сдобих с нужните инструменти  и умения да направя това което исках 

предположих че може да има и други които искат това което аз търся  но не намират.

Ако това не е по правилата на форума (признавам не съм ги чел)  и прави много лошо впечатление нека да бъда извинен и да бъде

изтрито писаното от мен.

• 0

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com