Към съдържанието

джанти от опел астра стават ли за сивик
Спешно

• Не можете да пишете в тази тема
8 отговора на тази тема

#1 baljy

baljy

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 116 Мнения:
  • Място:Sofia

Публикувано 29 октомври 2010 - 17:21

някой ако знае да каже не искам да слагам втулки и други подобни
  • 0

#2 AnimalS

AnimalS

Новак

• Член
  • Pip
  • 1 Мнения:
  • Място:Stara Zagora

Публикувано 29 октомври 2010 - 18:03

Стават, но без втулки има вероятност да тресе, защото централният отвор на хонда е 56 а на астрата 56,5. Аз съм с оригинални джанти 16-ки от астра и втулки.
  • 0

#3 chris_barnes

chris_barnes

Мечка Беемвист

• Член
  • PipPipPip
  • 3657 Мнения:
  • Кара:BMW E46 320D
  • Място:София

Публикувано 29 октомври 2010 - 18:09

Цък
  • 0

Придвижване чрез наблЕганйе

#4 baljy

baljy

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 116 Мнения:
  • Място:Sofia

Публикувано 01 ноември 2010 - 13:43

Нямах време за търсене колега извинявам се знаех че го има някъде, но ставаше въпрос за минутки и за това реших да питам темата е за триене благодаря на всички отзовали се
  • 0

#5 bahamonde

bahamonde

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 60 Мнения:
  • Място:Ст. Загора

Публикувано 23 април 2016 - 08:08

Стават, но без втулки има вероятност да тресе, защото централният отвор на хонда е 56 а на астрата 56,5. Аз съм с оригинални джанти 16-ки от астра и втулки.

Само втулки, или с цял фланец? Щото ми е страшно любопитно, как са направени втулки, с дебелина на стената от 0,25 мм? Снимки можеш ли да качиш?

• 0

#6 николаи

николаи

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 194 Мнения:
  • Кара:прелюд 2
  • Място:варна

Публикувано 24 април 2016 - 21:20

здравеи зимните ми гуми са на опелски джанти и нямам проблеми даже и тасовете пасват на винтилите не съм слагал втулки или фланци

Този пост е редактиран от николаи: 24 април 2016 - 21:23

• 0

#7 Jess

Jess

Новак

• Член
  • Pip
  • 37 Мнения:
  • Кара:2000 Honda Civic EJ9, D14Z1 с АГУ
  • Място:Бургас

Публикувано 20 януари 2017 - 04:55

здравеи зимните ми гуми са на опелски джанти и нямам проблеми даже и тасовете пасват на винтилите не съм слагал втулки или фланци

Желателно е да махнеш джантите от Опел, понеже заради по-големия централен отвор (макар и само с 0,5 мм в диаметър), шпилките на колелата понасят цялото натоварване от ударите в настилката. Има опасност да скъсаш шпилка. Естествено, това няма как да го усетиш при каране или возене. Ще го усетиш, когато вече е прекалено късно. Централният отвор на джантата трябва да поема по-голямото натоварване от ударите, в сравнение със закрепващите болтове или шпилки. По-добре е джанти с втулки, отколкото опелски джанти монтирани на Хонда. В тази връзка най-тънката втулка за Хонда, която съм виждал е с преход от 57 мм на 56 мм, т.е. може да се ползва с повечето джанти от Фолксваген групата. Изработват се от алуминий.
  • 1

:hondarulez:

#8 dindin

dindin

СнегоХондка

• Член
  • PipPipPip
  • 1244 Мнения:
  • Кара:конджул
  • Място:Свиленград, Харманли, София

Публикувано 20 януари 2017 - 20:57

^ Само да вметна, че има и втулки от поликарбонат.
  • 0

CRV II 2005 face/ RD8 / K20A4 / 5MT
ROMANO A.I.S. OBDII LPG

#9 s.s.d.d.

s.s.d.d.

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 252 Мнения:
  • Кара:Honda
  • Място:Bulgaria

Публикувано 22 януари 2017 - 14:34

Желателно е да махнеш джантите от Опел, понеже заради по-големия централен отвор (макар и само с 0,5 мм в диаметър), шпилките на колелата понасят цялото натоварване от ударите в настилката. Има опасност да скъсаш шпилка. Естествено, това няма как да го усетиш при каране или возене. Ще го усетиш, когато вече е прекалено късно. Централният отвор на джантата трябва да поема по-голямото натоварване от ударите, в сравнение със закрепващите болтове или шпилки. По-добре е джанти с втулки, отколкото опелски джанти монтирани на Хонда. В тази връзка най-тънката втулка за Хонда, която съм виждал е с преход от 57 мм на 56 мм, т.е. може да се ползва с повечето джанти от Фолксваген групата. Изработват се от алуминий.

Това всичкото написано ти ли го измисли, щото няма нищо вярно в него?

• 2
Same Shit Different Day

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com