Към съдържанието

Промени в раздел Civic - since 1972

• Не можете да пишете в тази тема
8 отговора на тази тема

#1 Veseliq

Veseliq

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 2086 Мнения:
  • Кара:Accord 2009 Tourer 2.4i EX
  • Място:Токио

Публикувано 17 август 2016 - 03:15

По модел на раздела на Accord, Civic се преорганизира по генерации. Желанието ми това да се случи в Акорд е от няколко години - породено от това, че колите и проблемите на хората с различните генерации автомобили са коренно различни и ако си имал само определен модел на марката, повечето от проблемите на по-новите и по-старите автомобили са ти непознати. Така често отваряш форума, за да прегледаш теми, на които не можеш да помогнеш. Друг проблем е, че голяма част от хората нямат културата да уточняват автомобила си в заглавието (или под-заглавието) и отсяването на интересни теми е трудно. Отзивите от промяната на Accord бяха крайно позитивни и така Civic се преструктурира по следния начин:

- Има секции за всяка генерация (4та и предишни са в едно).

- Технически въпроси се заключват за нови теми и такива ще се задават само за съответната генерация.

- Двата под-раздела на тунинг (оптичен и силов) се сливат в едно. 

- Общи приказки за сега остават отключени. Там принадлежат теми, които наистина засягат няколко генерации на Civic.

- Моят Civic остава мястото където да качите снимки на автомобила си, какво сте направили по него и да му се порадваме

Предстои с месеци техническите теми да се разпределят по разделите. Призовавам активните потребители на Civic да организират теми с най-важна и търсена информация за всяка генерация, а аз ще направя темите важни във всеки раздел. Теми като често срещани проблеми и прочее.

Ако имате въпроси или предложения свързани с новата организация - тази тема е за това! :)

• 2

#2 Japanese fever

Japanese fever

Takumi Fujiwara

• Член
  • PipPipPip
  • 1376 Мнения:
  • Кара:Civic EJ6 D16Y7
  • Място:Touge, Japan

Публикувано 17 август 2016 - 21:26

Мисля, че е излишно това.

Първо не са толкова много хората в този форум, за да се прави това разделение.

Второ някои компоненти при различните генерации са еднакви - примерно 5-та и 6-та генерация имат идентично шаси, окачване, гуми джанти и доста други компоненти, които са взаимнозаменяеми.

Трето, ако един човек разбира от няколко генерации (механик) трябва да отваря всеки подфорум отделно, вместо всичко да му е на една страница.

Четвърто има тенденция във форума да се създават подфоруми, а съдържанието не е чак толкова голямо, за да се разделя - просто след това се затруднява търсенето на теми. 

Пето - това, че авторите на теми не си споменават годината и модела значи, че не спазват правилата на форума и си е лично техен проблем.

Този пост е редактиран от Japanese fever: 17 август 2016 - 21:27

• 1
Колкото и да ти е бърза колата, винаги ще се намери един Сивик, който ще е по-бърз! :D
Чехите да стигнем, а американците и руснаците ряпа да ядат!
11 години Хонда НЕ ме е оставяла на път!

#3 Veseliq

Veseliq

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 2086 Мнения:
  • Кара:Accord 2009 Tourer 2.4i EX
  • Място:Токио

Публикувано 18 август 2016 - 09:42

Уви промените се правят, за да улеснят хората, които имат какво да кажат в конкретна тема. Не за тези, които нямат какво да кажат, но пишат във всички теми ;)

• 3

#4 Japanese fever

Japanese fever

Takumi Fujiwara

• Член
  • PipPipPip
  • 1376 Мнения:

Публикувано 18 август 2016 - 14:16

Да, точно за тези, които имат какво да кажат ми беше мисълта, защоъо те трябва да обикалят като цветарки подгоримите.
  • 0
Колкото и да ти е бърза колата, винаги ще се намери един Сивик, който ще е по-бърз! :D

#5 Niki_V

Niki_V

8-th CIVIC RC

• Член
  • PipPipPip
  • 372 Мнения:
  • Кара:FD1 R18A1 - JHM
  • Място:Varna

Публикувано 18 август 2016 - 15:52

В раздела за Civic 9та ген. (2012-2017) няма нищо, а има открита тема тук:

http://forums.hondab...showtopic=81701

Ако прецените, може да я преместите в раздела.

• 1

#6 dctR

dctR

Новак

• Член
  • PipPipPip
  • 161 Мнения:
  • Кара:D14 vtec
  • Място:Варна майка

Публикувано 18 август 2016 - 22:31

На мен лично малко разхвърлено ми идва като погледна примерно раздел "Сивик" от долу започва едно луда изреждане на генерации, години, някак си не изглежда прилежно подредено, дали как ще изглежда ако всяка генерация е на нов ред? Скролването ще се увеличи малко, но ще изглежда някак си по издържано, според мен.

• 0

Това е Хонда, всичко друго е компромис!

#7 Japanese fever

Japanese fever

Takumi Fujiwara

• Член
  • PipPipPip
  • 1376 Мнения:

Публикувано 19 август 2016 - 03:26

Има и друго нещо - Общи теми, Техн. въпроси, Тунинг и Моя Сивик трябва да са най-отгоре преди изброяване на генерациите, а не обратното.

Този пост е редактиран от Japanese fever: 19 август 2016 - 03:28

• 0

#8 Krasi-mir

Krasi-mir

#SHSRD8...#

• Член
  • PipPipPip
  • 2402 Мнения:
  • Кара:у лЕво
  • Място:Willand UK / Момин Проход Сф-О

Публикувано 19 август 2016 - 07:41

В раздела за Civic 9та ген. (2012-2017) няма нищо, а има открита тема тук ...

И още една, според мен по-важна от преброяването, заради подробното ревю на модела:

http://forums.hondab...entry1057307557

Благодаря
  • 0
CR-V ll K20A4 Auto
Civic IX R18Z4 Black Edition
Pajero Pinin GDI ECO Super Select

#9 Veseliq

Veseliq

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 2086 Мнения: