Jump to content
bobo_nz

Затегнала предна лява спирачка

Recommended Posts

Здравейте всички,

от скоро съме собственик на Honda CR-V 3та ген. и сега установих един проблем. Когато си карам на дъкъг път от време на време започва да бие на дясно и интересното е че като спра понякога се оправя. Чудих се от какво е с нови гуми съм реглаж правих 2 пъти, и с баща ми решихме да не е от някоя спирачка и вчера като се прибирах пак започна така да бие на дясно спрях в авариината лента без да използвам спирачката и слязох да видя, всички спирчни дискове бяха студени с изключение на преден ляв. И предполагам това не е нормално и има някъв проблем със предна лява спирачка я е затегнала или нещо такова не знам. И ми се чудя дали от това не бие на дясно макар че няма мого логика ама нали колата има разни системи 

и може да се опитва да компенсира някак си знам ли. Ако някой има опит в тея работи или може да ми препоръча човек при който да я закарам да я види ще ми е много полезно.

Благодаря педварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако предно ляво колело задържа (от там да се генерира и топлина - при триенето на накладките в диска), тогава ще завива наляво. Там си провери болтовете, които са на спирачната челюст и притискат накладките към диска.

Относно завиването надясно е много силно вероятно да е корминла рейка. Един приятел го игра с много майстори и все още го играе, решение освен рециклиране (до което не сме стигнали) не сме намерили. Иначе по окачването какво ли не се смени - не се оказа от това.

Редактирано от bbozhanov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, благодаря за отговора. Аз бях при едни майстори и те това ми казаха относно рейката но исках още едно менение, за да съм сигурен че не ме лъжат.

Редактирано от bobo_nz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 А тези рейки дето ги споменавате електрически ли са или хидравлични ??? Защото аз имам луфт на моята електричка и още немога да намеря къде да я направят. Бягат като дявол от тамян :) За сега на съм на мнение че ми наси на ляво или дясно (въпреки че ми се струва от време на време) но ако намерите вариант за ремонт на такава рейка свиркайте :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо, раздвижи и смажи водачите на предно ляво колело, обезвъздуши / освежи спирачната течност- или я смени направо с нова / и ако не се оправи, тогава търси друго.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо, раздвижи и смажи водачите на предно ляво колело, обезвъздуши / освежи спирачната течност- или я смени направо с нова / и ако не се оправи, тогава търси друго.

:thumbs1:

Премахва се ръждата от водачите със шкурка и се смазват с графитна смазка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не бъркайте водачите на спирачните апарати с "водачите" на накладките.

Водачите на апарата са онези оси, по която апарата се движи. Те НЕ се почистват със шкурка. Измиват се с WD40, или с брейк клийнър и се смазват с литиева грес. Ако са стигнали до там да ръждясат, се сменяват с нови.

Водачите на накладката са онези части, на които ляга и по които се движи накладката. Те се почистват от ръждата с телена четка и шкурка, и се мажат с графитна, или медна грес.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, благодаря това явно лесно ше се оправи остава рейката да видя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При смяната на накладки+дискове единият от болтовете ми беше  оставен хлабав/снимка  2/.Имаше лек звук на триене.После вместо да чакам да си "легнат"според сервиза просто ги разглобих и сглобих.

post-35124-0-99129800-1479848000_thumb.jpg

post-35124-0-14992800-1479848021_thumb.jpg

post-35124-0-79044000-1479848061_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...