Jump to content
Stefan86

Мнение за H4 LED крушки

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Реших да не спамя по другите теми и да пусна една нова такава, та въпросът е имате ли отзиви за H4 LED- овете ако някой ги е ползвал. Светят ли достатъчно ярко, "намигват" ли ви "любовно" много отсреща и ако разбира се има някой с Хамериканската версия на 3та ген да каже въобще дали пасват. Мисля (без да съм сменял до сега крушка), че са с H4. Благодаря предварително на отзовалите се!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

Ако, фара ти е двусекционен (къси и дълги на отделни светлини, което може да провериш и на място) значи крушките за теб са H1 за къси и H7 за дългите. Ако и двете светлини са в един отсег, т.е. излъчват светлина от една и съща крушка значи са H4 (в което се съмнявам).

Относно LED крушките, до колкото съм запознат все още не са пригодени за обикновени фарове и не осветяват добре (дори и най скъпите дето са по 200лв.)

В темата за ксенон по-долу, колегата Markony беше писал, че този тип светлини изискват специални рефлектори, които да насочват правилно светлинния поток (или нещо подобно). С обикновени рефлектори не става нищо. Има нови автомобили с LED  светлини но там вече са си специалните фарове.

 

Можеш обаче да си сложиш LED на сигналните и интериорните светлини :) (стопове, мигачи, габарити, дневни и т.н.)

 

Успех.

Редактирано от jaccomo
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jaccomo, благодаря за отговора, някои интериорни съм ги подменил с LED на 6000К и съм изненадан колко добре и приятно светят. За това почнах да мисля и за сигналите да ги пипна. Относно фаровете американките не са с лупите, а са с по-обикновени и доста големи (поне на мен така ми се струват) рефлектори. Крушките днес ги поогледах, но нямах време да ги смъквам и са с една крушка с две жички, т.е. мисля отново, че са H4 (в един отсег както ти спомена).В този ред на мисли според мен ако се сложат на лупи ще светят както ти казваш малко разсеяно като фенерче, но си мисля, че на този моя големия рефлектор ще насочва добре лъча. Ще видим дали ще ми се откъснат едни 100-150лв от сърцето да ги пробвам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сппред мен точно лупата събира и насочва светлинния поток по добре. Замисли се защо ксеноните всички са с лупи.... Там свтлинния поток е много силен и е нужна лупата за да го събере и насочи в правилната посока. В противен случай осветяваш блоковете до 20 етаж и заслепяваш останалите. При LED крушките не съм наясно какъв тип са рефлекторите и каква роля трябва да изпълняват, но съм виждал фарове с обикновен рефлектор и не осветява въобще като хората. Виш ако можеш да вземеш само за проба дето се казва пред магазина и пробвай. Сега като намалее деня и върнеме часовниците назад може да посетиш някой магазин в края на работния ден и за 10 мин да си изясниш всичко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип си прав за лупите при ксеноните, но до колкото съм запознат има и такива с разсейващи по определен ъгъл и посока. Колкото до конкретно моите крушки, днес ми остана малко време и смъкнах едната и е H4! :) Ще видим кога ще остане малко време до отскоча до някой магазин да пробвам от по-скъпичките LED както казваш, та да видим- може да ме изненадат :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оня ден видях някво Рено последен модел с фабрични LED - отделни за късите и дългите.

А рефлекторите бяха нещо като от Бенджи, Закс и Звездния принц. Нищо общо с халогени, ксенони...

Според мен само с крушки няма да стане, но събери малко инфо от магазина. :)

Ако не се бъркам беше Kadjar-a.

http://s1.cdn.autoevolution.com/images/news/gallery/2015-renault-kadjar-revealed-with-fresh-looks-and-led-headlights-photo-gallery_15.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dindin, и аз мисля, че няма да стане само с крушка, но от проба глава не боли (поне се надявам де :) ). А относно рената въобще не ми говори :). Въпреки че най-новото fluence има доста симпатични предни LED фарове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От проба, глава може да не боли, но джоба ще го боли.

Ако имаш излишни пари - пробвай, но по-добре ги похарчи за нещо друго.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А моят въпрос е, ако сменя крушките със светодиодни, компютъра няма ли да го отчете за грешка, поради различната консумация?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не,няма индикация за изгоряла крушка и диагностика, но това не важи за ксенона фабрично.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Благодаря за инфото, мисля да сменям само плафоните, стопове, габарит и мигач.

Така че няма да е проблем.

Редактирано от vesivanova
Предходното мнение не се цитира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Имам тези

, светят много добре и на мокро са много добре. Но светят доста високо и се оказа, че единия фар не може да се регулира. Затова ги продавам, може и само едната крушка. На къси консумират 19-20W, на дълги 34-35W. Ксенона на мокро направо изпада от класацията и на сухо, май е по-добре с диоди.

 

Изпратено от моят Redmi 3 с помощта на Tapatalk

 

Едит от мод: Моля тази тема да не се използва за продажби! Редактирах част от мнението.

За скритото си има раздел Продава.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

На три служебни коли ползваме тези и сме много доволни. Препоръчвам.

 

https://www.aliexpress.com/item/H4-H7-H13-H11-H1-9005-9006-COB-LED-Headlight-72W-8000LM-All-In-One-Car/32699591240.html?spm=2114.13010608.0.0.3DMZAt

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да са с вентилатори, иначе диодите прегряват. Особено на дълги, ако и късите работят. Като philips-са има и с вентилатори, но са скъпички.

 

Изпратено от моят Redmi 3 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с китайчета H1 (Cree R3 чип) с перца (не вентилатори), пасивно охлаждане и разсейване на топлината, не греят изобщо. Даже перцата като пипна, не парят.

Общо 60 вата за двете крушки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти се занимава, премери им тока ; по-скоро ми се струва,че ще е около 10w на крушка. Ако при извадена крушка пипнеш около диодите, може и да се опариш, не трябва да прескачат 80 градуса, за да изкарат дълго.

 

Изпратено от моят Redmi 3 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да са с вентилатори, иначе диодите прегряват. 

 

От сума ти и време се ползват пасивни охладители с топлинни тръби в компютрите.Това е простакоустойчив охладител.., буквално вечен , за разлика от вентилаторите. В автомобила има прах и вентилатора, с ос 2 мм, едва ли би издържал дълго. Китайците, можем да ги  плюем,  ама и те отдавна изхвърлиха вентилаторите, заради безкрайните рекламации. Последните модели са само с меден охладител и диод, монтиран директно на топлинна тръба.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Струва ми се, че едни вентилатори ще изкарат повече от едни напечени светодиоди, които на всичкото отгоре, са на по-малка мощност, за да не изгорят още в първите чесове. Температурата е основния фактор за скъсяване на живота на диодите. Типичен продукт на консуматорското общество. Животът на вентилаторите не е малък, а и те се водят водоустойчиви, така че праха няма да им влияе много. Иначе съм си мислил да си взема без вентилатори и да им сложа някакви евтини, които да сменя, ако се прецакат, но драйвера също има къс живот, особено ако е в лампата в радиатора , на топло. Та според мен, ако се ползват и като вместо дневни, ще е много добре, ако изкарат колкото един ксенон. Драйверите със сигурност са импулсни и точно това е най-слабото място на лед лампите, струва ми се, че вентилаторите ще ги надживеят. Аз съм инженер по електроника и това малко радаторче хич не ми допада. Съжалявам, но тук или радатора трябва да е буквално огромен топуз, или да има вентилатори. Другото решение е по-малка мощност, което за мен не е приемливо. Лед лампите много рядко се правят качествени и затова живота им е неприемливо къс, спрямо цената. Но за двусекционни фарове, за дългите, е единственото решение, за малко по-силна светлина. Изпратено от моят Redmi 3, с помощта на Tapatalk

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се, че не влизала добре. Позпилих малко перцата и вече светят където трябва.

В лабораторни условия е постигната, мисля че два пъти по-висока ефективност на светодиодите, така че Markony е прав със сигурност. Като предсказание, за момента ще се надявам вентилаторите ми да не дефектират, в предвид че имам и дневни и нощем карам по-рядко.

Ремонтирал съм китайски неща и съм намирал вложени дефекти на неочаквани места, така че и без вентилатори са намерили как да им скъсят живота.

В нас имам лед осветление, но съм си го правил сам. само диода струва колкото няколко евтини лед лампи, а от там радиатор и драйвер. Добре, че в работата ми спонсорират хобито по някой път, с някой качествен диод с висок CRI.

 

Sent from my A700 using Tapatalk

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ето и ревюто. Най-доброто за момента. Жалко ,че ги няма за Н1 и НВ3.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами гумената капачка на фаровете? Махаш ли я? Аз също обмислям поставянето на LED крушки (разпоредбите за целодневно ползване на късите са лудост, досега рискувах и карам задължително на къси само извън града където наистина има смисъл), но се притеснявам, че ако трябва да се маха гумената капачка във фара ще се набие много мръсотия.

 

Оказа се, че не влизала добре. Позпилих малко перцата и вече светят където трябва.
В лабораторни условия е постигната, мисля че два пъти по-висока ефективност на светодиодите, така че Markony е прав със сигурност. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко извън темата но за да не отварям нова...

 

Случва ми се за енти път да ми гори крушка на късите. За 1,5 години сигурно по 3 на фар съм сменил. Бяха Осрам найт брейкър, после Хела, Сега са Джнеръл електрик, и пак си горят. Изкарат 5-6 месеца и довиждане. Едната дори я извадих на парчета от фара.

Нямам конденз, запотяване или нещо мокро вътре, не нагряват и няма горяли букси. Клемите хващат супер стегнато, даже някой път със зор ги вадя. С ръка крушки не пипам. Внимавам много и при поставянето да не ги пипам.

За първи път ми се случва толкова много да ми горят крушки. Струва ми се не нормално?!

Редактирано от jaccomo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се върти оборота....толкова си изкарват .Осрам найтбрейкър издържа 6 месеца на къси.На фаровете за мъгла са на 3 години...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези с +намсиколко % светло изкарват по малко. Иначе стандартно веднъж годишно от обикновените, "куче-марка" когато карах на къси. Сложих дългите на 30%, че беше много досадно. Фарове за мъгла не знам кога да пусна, те и работа не съм забелязал да вършат, та не са ми горяли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с дългите на 30% съм се заканил и аз да го направя че наистина е досада с тези крушки. Идеята ми е да си стои ключа на АУТО и като запаля да си светка дългите, като стане тъмно да ги гаси и да си светка късите.

 

В бултрако ли ги правеха тези магарии?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ауто си нямам, в Бултрако само ми препоръчаха да ходя в Авител.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчваш  си един модул и си го монтираш сам .6 кабела са...30 мин работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да го търся като име. ДРЛ модул ли? Аз май се сещам, бяха по 30тина лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. От скоро съм с Honda CR-V 2006 г 2.2 cdti. Моля кажете какъв цокъл са ики как да търся крушките в плафона....искам да си скожа лед, че слабичко свети особено задния плафон.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Цитат

Ами гумената капачка на фаровете? Махаш ли я? Аз също обмислям поставянето на LED крушки (разпоредбите за целодневно ползване на късите са лудост, досега рискувах и карам задължително на къси само извън града където наистина има смисъл), но се притеснявам, че ако трябва да се маха гумената капачка във фара ще се набие много мръсотия.

Гледах един клип в you tube, в който човекът замени оригиналните H3 крушки на късите светлини с LED с пасивно охлаждане (с радиатор), но след като свали гумения маншон на фара не го монтира изобщо повторно, т.е фарът остава без него.Логично е ,защото ако се постави обратно този маншон, то LED крушката няма да е открита и няма как да се охлажда.Затова сега и аз се вкарах в филма - хем искам да си монтирам LED на късите, хем не искам да оставям фара неуплътнен.Не знам какво да правя.Някой има ли решение на този въпрос?При другите коли(напр. RAV4) го няма този проблем и замяната на обикновените крушки с LED не представлява никаква трудност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си поръчах лед крушки за дългите и късите, с вентилаторно охлаждане, ще видим колко ще изкарат. Не поставянето на капачките означава потене и запрашване на фаровете, после как ще се чистят не знам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има LED крушки, на които радиатора може да се сваля.Завива се на резба към тялото на крушката.Първо се монтира самата крушка.След това се нанизва гумения маншон и накрая се завива радиатора, който остава отвън.Само където не знам откъде да си поръчам такива крушки, защото не има знам точния модел.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

За информация на тези, които са решили да си сменят крушките на дългите (h1) с лед и отвора наподобява ръчен часовник трябва да си вземат крушки, които са плоски и тънки, този тип не влизат LED-Headlight-Bulb-H1-LED-Car-Bulb-CSP-C  нещо такова zesfor-kit-led-h1.jpg

Редактирано от Rakeem

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много полезно инфо, колега.Има ли някой , който да е монтирал LED на късите за Honda CR-V 2.0 2007, бензин  i-VTEC (150 Hp) ?

Ще се радвам да получа конкрететни предложения за модел крушки, които да са изпробвани напрактика.Искам да сменя оригиналните H1 крушки с LED с радиаторно (пасивно) охлаждане.На пазара се предлагат хиляди модели крушки.Не искам да взема нещо, което в последствие да не мога да монтирам на колата, а и цените на хубавите крушки са също хубави.... :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...