Jump to content
веселият роджър

Проблем с оригиналната навигация "DVD disc reading error"

Recommended Posts

Навигацията е фабрична Honda 39541-SWA-E010-M1 (Alpine BB717P0 2VN0 Sat Nav Radio) ДВД диска с картите е нов, но при натискане на бутона Маp излиза съобщение "DVD disc reading error". Можете ли да препоръчате сервиз във Варна освен официалния? Проблема е само с DVD устройството което чете картите и се използва само за тях. Другото DVD устройство, което чете аудио дискове няма проблеми. Ето и примерни снимка на навигацията.

post-35410-0-34790100-1473405786_thumb.jpg

post-35410-0-63051200-1473405929_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От една колежка, която не може да получава и лични, а е пуснала доклад, вместо цитат :D

 

Навигацията е фабрична Honda 39541-SWA-E010-M1 (Alpine BB717P0 2VN0 Sat Nav Radio) ДВД диска с картите е нов, но при натискане на бутона Маp излиза съобщение "DVD disc reading error". Можете ли да препоръчате сервиз във Варна освен официалния? Проблема е само с DVD устройството което чете картите и се използва само за тях. Другото DVD устройство, което чете аудио дискове няма проблеми. Ето и примерни снимка на навигацията.

Здравейте! Аз имам същият проблем с четенето на Мап диска. Купих си вчера Хонда СРВ 2005г. Имам два оригинални диска, но единия двд навигацията е надраскан, и ми дава - грешка. Другият ми е "Travel pilot" на "Blaupunkt" и ми го чете на "CD"-то. Има ли от къде да си презапиша диска и ще тръгне ли? Или напразно ще търся? Благодаря, предварително!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dindin, какъв е диска, който поставяш?  ЦРВ 2005г. навигацията не работи в БГ. Няма и никога не е имало, а и занапред няма да има карти за БГ. Последната актуализация за тази система е от 2011г. но дори и да го купиш/запишеш не е гаранция, че ще тръгне. На доста такива хонди вече са им отслабнали оптичните устройства от годините употреба и няма как да прочетат диска.

 

 

Роджър, казваш че диска ти е нов... а проверен ли е дали наистина работи?

Другото което можеш да опиташ е, чрез Force Download от скритото меню на системата.С едновременно натискане и задържане за около 5сек. на трите бутона MAP; MENU; Back се влиза в скритото меню.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналният диск, който дойде с колата беше наистина много надраскан, пробвах с друг по нов навигацията си обнови картите автоматично (без да се налага Force Download) появи се часовника, но при опит за зареждане на картите излиза "DVD disc reading error". Най-вероятно самото DVD устройството е пътник.  Някой знае ли какъв е номера на частта, коя от тези е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мнение на колежка, която ще може да пише и пуска лични ако си валидира регистрацията - да си погледне мейла ;)
 

 

Колежката пуска доклади :)))), защото от телефона си, никъде не ви да опция "цитат", "добави коментар" и т.н. Тъй като намерих темата, която силно ме вълнува от вчера следобед, след като разбрах, че имам оригиналните дискове на Хонда ЦРВ, но те не работят, темата още по-силно ме вълнува !!! След като нямам и достъп да получавам и ЛС, става още по-трудно да си реша проблема !!!!
Колата е от Италия. Дисковете са оттам. Единият ми диск пише - ДВД Хонда Навигейшън Систем (и е изключително надраскан и захабен) и при поставяне в двд-то ми изписва на дисплея - "DVD disc reading error". Другият ми диск пише "Travel pilot", Italia DX 2002/2003, CD, чете го СД плеъра, но иска да поставя в двд-то навигацията. Какво мога да направя? Ако има от някъде да презапиша двд-то, тъй като пътувам доста често за Италия и ми трябва там навигацията, пак ще съм много благодарна !!!! Благодаря, предварително на всички включили се в темата. Телефон за бърза връзка - 0887941331.
 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колежката валидира имейла си! Благодаря на модератора!

И ето и повече подробности:

Колата е от Италия. Дисковете са оттам - оригинални на Хонда! Единият ми диск пише - ДВД Хонда Навигейшън Систем (и е изключително надраскан и захабен) и при поставяне в двд-то ми изписва на дисплея - "DVD disc reading error". Другият ми диск пише "Travel pilot", Italia DX 2002/2003, CD, чете го СД плеъра, но иска да поставя в двд-то навигацията. Какво мога да направя? Ако има от някъде да презапиша двд-то, тъй като пътувам доста често за Италия и ми трябва там навигацията, пак ще съм много благодарна !!!! Благодаря, предварително на всички включили се в темата. Телефон за бърза връзка - 0887941331.

post-35483-0-82971500-1473503660_thumb.jpeg

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колежке, вашият ЦР-В е от предният модел (CR-V 2g) и за него няма карта за източна Европа, няма и да има. Ако желаете да ползвате тази екстра в Италия, то е добре да знаете, че последната актуализация е от 2011г.

Отделен въпрос е това, че вероятната причина за грешката при разчитането на диска е от захабена/износена оптика (лазер)

 

 

Вторият диск от снимката, това нещо на което пише Блаупункт, не е за вашата кола.

Редактирано от ВесКо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК, разбрах.... От къде мога да намеря да си презапиша диска, дори да е от 2011-та?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Moят диск не е оригинален DVD, работи си обаче прекъсва и ми излиза Disc Reading Error Please Consult Your Dealer.

Изваждам диска, позабърсвам го, слагам го пак и си тръгва до следващия път когато излиза същото съобщение.

Дали защото диска не е оригинален или има нужда от почисване на самото четящо устройство?

  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...