Jump to content
autogad1

ПРОБЛЕМ В СКОРОСТНАТА КУТИЯ

Recommended Posts

Здравеите от вчера съм горд собственик на ХОНДА ДЖАЗ 2003-1,4 бензин. ръчни скоростиКолцата я купих с този дефект преди това я е карала една жена , но за нея колата е без никакви проблеми:rolleyes: .За 4-години които е била в нея е навъртяла 6х.км.и е много доволна ,че нищо не е правила освен спирачки:P . ,но да се върнем на темата.Колата си вие при ускоряване , а при върната газ не се чува.На 1-ва се чува най-много и колкото на по голяма предавка влючваш шума намалява, но не изчезва.Има и лек шум на място , но при натискане на съединител шума изчезва.Мога да кажа, че не съм съвсем бос по колите и съм отварял няколко кутии, че даже и съм ги затварял, :D . някой от тях със сигурност работят все още, поне за които знам.Доста прочетох из форума и не срешнах джаз да е имал проблем със скоростна кутия. Така или иначе ще я отворя ,но ако има някой вече правил такава и може и иска да сподели някой усобенности и слаби места при разглобяване и при дефектовката на вече разпиляна кутия моля да бъде така добър да драсне два реда или на Л.С поне :D :D може и тел. ДАЛИ АЗ НЕ СЪМ ВИДЯЛ ИЛИ СИ Е ДФЕКТ ПРИ ХОНДА ДЖАЗ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Моя проблем е абсолютно същият. Виждам че темата не е активна от две години, но все пак ако някой го е имал проблема и го е решил моля да сподели...За момента аз лично просто си карам каляската, въпроса е: до кога?...Благодаря предварително. :fun:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези дни ще споделя дали проблема само със смяна на съединителя се е оправил ;) При мен има нещо подобно, при натискане на съединителя на място спира да се чува шум. При ускорение не мога да кажа, че чувам виене. Но съединителя със сигурност е за смяна, при положение, че хода му е 2-3 пръста :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет Tino,

ще чакам коментар след смяна на съединителя с нетърпение...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо се канех тези дни да пиша. До смяна не се стигна, оказа се затлачена помпа на съединителя, леко раздвижване и ново масло и съединителя почна да отлепя нормално. Въпреки това шум си има в скоростите и не знам дали си въобразявам, но задна и четвърта влизат трудно. Най-вероятно ще сменя маслото в скоростите с една добавка, не знам каква, но майстора ми каза, че понякога се отразявала добре на скоростите. Ако ли не, ще се отваря в някой момент. Това което знам със сигурност, че вече е отваряна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за поста. и моята със сигурност е отваряна...засега карам и .... тя си виееее. ще видим до кога :yes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 лагера и спира да вие

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кои лагери, колко струват и от къде е най-добре да се вземат?

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано Вчера, 22:34

2 лагера и спира да вие  
Ако говори за първичния вал единия е 36лв, другия към 75лв.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Публикувано Вчера, 22:34

2 лагера и спира да вие  
Ако говори за първичния вал единия е 36лв, другия към 75лв.....

 

Абсолютно точно казано.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, някой може ли даде номерата на тези лагери. Да ги купя направо и при майстора. Все си мисля, че при повечето хонди джаз проблема е идентичен, поне след изчетеното по нета. А за взимане SKF добри ли са? или преооръчайте вие моля

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моят Стрийм вие, смених всички видове масла и пак си продължава :punch:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Големия въпрос е до кога може да се кара с това виене...или колко... :music:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми зависи колко вие. А, някой да даде номера на тези лагери или размери или каквото трябва, за да се купят

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли някой, който ги е сменял тия лагери или поне да даде некви жокери от къде може да се поръчат. Наистина искам да погледна кутията като се прибера в България

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Аз имах същият проблем. Моята кола / тоест на жена ми Jazz 1.4, 2005г./ се обслужва само в сервиза на Омбре в София. Отвори ми кутията, смени въпросните лагери, почисти я, сложихме ново масло и вече 5-6х.к. минах. Смених и съеденителя /беше на финалната права/ тъй-като така и така се сваля цялата кутия. Владо /така се казва единият от собствениците на сервиза, другият е Сашо/ ми обясни че проблема с лагерите  се получавал при употреба на неподходящо масло. Предполагам, че по-голямата част от колегите познават много добре този сервиз. За останалите слагам линк към него: 

 

https://foursquare.com/v/омбре-сервиз-хонда/4fb23b03e4b03516ff4aac57

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

batceto сподели малко повече инфи от сорта на кои лагери точно смени, какви пари са и ваобще колко ти се върза цялата история.... :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. За да не отварям нова тема, ще повдигна тази с един въпрос. Някой знае ли какви пари върви рейката за хонда джаз. Моята се поразхлопа. Знам, че става с рециклаж или с друга втора ръка, но искам да проверя и колко са нови. Иначе в английския ибей са от 70 до 150 паунда. И във връзка със зяглавието на темата- кутията продължава да си повийва на първа и съвсем леко на трета. Шума не се е променил и ще карам така докато не преценя, че е опасно.

Редактирано от bull.bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...