Jump to content
luckyes

Проблем с CBR F4 карборатор - когато загрее губи мощност

Recommended Posts

Здравейте,

 

 Имам Honda CBR F4 карборатор, но от известно време почна да прави един проблем. Когато е студен пали без никакъв проблем, но когато загрее почва да губи мощност и да гасне.

 Почистих карборатора, направиха му реглаж, смених свещите и все още го прави.

 Разрових се и прочетох, че такъв проблем може да се получава от задръстен горивен филтър, но не съм сигурен дали този модел има такъв.

 Може ли някой да помогне със съвет ????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи при теб е почнал да прави този проблем или го купи с него?Ако си го купил така значи е бил прегряван( почти идентичен проблем съм имал с една ямаха), Ако е станало при теб и не е вдигал много висока температура, ако си нямал такива проблеми- ходи да ти видят клапаните. Горивен филтър си има, но според мен проблема не е от там, щом казваш че когато е студен няма проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

 Благодаря за отговора. Относно проблема, появи се от няколко месеца и не съм го прегрявал досега. 
 Исках само да добавя малко информация. 

 Като загрее пада мощността и гасне понякога. След което единственият начин за запалване е със смукач, като не може да го изфорсираш, в момента в който му подадеш газ изгасва отново. Последният път когато се случи един познат тества като запуши аспуха с ръка докато едва работеше. Това явно отпуши нещо и нещата се оправиха. Затова смятам, че може да е горивен филтър или може би аспух или ако има катализатор. Незнам също така дали проблема не може да е от центровката, тъй като я правих на място, за което не мога да съм сигурен колко са добри майсторите. Иначе началото на сезона след няколко месеца стоене в гараж запали от раз и нямаше никакви проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това почистих карбуратора ме стресна, моторът е с 4ри карба и си трябва манометър за синхрон ,за да работят правилно. А вече какво е състоянието им е отделен въпрос. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорим за цбр 600 ф4 предполагам, защото малокубичните 125, 250 са много редки .....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

 Не съм го почиствал сам :), на майстор беше, но не съм сигурен колко точно е "майстор". Но като цело освен като загрее, двигателя звучи много добре.

 Иначе да, става въпрос за 600 кубика карбуратор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходи при друг за синхрон на карбове- операцията е между 60 и 80 лева. Има доста сервизи в София, който си разбират от работата и дори без пари да ти кажат от какво е :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря още веднъж за отговора :).

Случайно някой да може да ми препоръча добър майстор в София.

Отделно, исках да попитам, след като се оправя като се запуши аспуха с ръка, може ли да е от реглажа ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как с ръка го запушваш ми е много интересно ......, аз съм с отворена генерация и на загрял двигател ще си изгоря ръката най малко, пък ако го запушиш той трябва  да губи мощност при форсиране, а ако съвсем го запушиш трябва да угасне. Обратното на това което казваш.  Нещо тоя мотор ме връща на мисълта за клапани, даже сегменти ..... Въобще тоя мотор има ли мощност ????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

 Аз като цяло, май не описах нещата съвсем ясно. С ръка го запуши при студен мотор. Идеята е че след като угасне докато е топъл, след това се пали само на смукач и не може да му подадеш газ. Това се случва и на следващият ден примерно. И тогава като се запуши с ръка се оправя. Иначе мотора си върви страхотно, когато не се случва този проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От кой квартал си да ти кажа майстор, да го погледнат докато е хубаво времето, тия симптоми да не може да се форсира топъл, могат да са от мембрани на карбуратори, от неправилен синхрон, да тегли от другаде въздух,  да цапа свещи, да има в самия двигател проблем, не можем да гадаем :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От центъра съм, но мотора се движи в момента, така че стига да е в София, няма проблем да го закарам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...