Jump to content
EdinR-DrugB

Голям проблем с ролка, ангренажен ремък и пружинка на сивик d14z6

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Моля помогнете! В рамките на 2 месеца сменям 2 комплекта ролка, ангренажен ремък и пружинка. И в двата случая за не повече от 6-700 км пружинката се къса, надира ремъка, прескача зъб, колата губи центровка и е чист късмет, че двигателят не блокира. И пак всичко отначало. Майсторите вдигат ръце и казват, че частите не били качествени. Частите са оригинални японски и хората ми гарантират за тях. До момента на първата смяна, колата си беше със заводските ролка, ремък и пружина. Стана на 100 000 км и реших да ги сменя. От там започнаха проблемите. Някакви идеи как да се справя с проблема?

Благодаря ви предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

По-скоро в майсторите е проблема, не в частите. Пружинката е там само за да държи ремъка опънат докато се стегне ролката. След като ролката се затегне пружинката вече не играе роля. Съответно няма как след като се скъса да ти прескочи ремъка ако ролката е добре стегната.

Редактирано от Wyvern
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми да де ама това се случва 2 пъти в рамките на 600-700км при двама различни майстори, и двамата казват че са направили всичко както трябва. Дори на втория му преведох цялата информация от мануала точно как трябва да смени ролката, ремъка и как  да го опъне - първо бележи после слага новата ролка затяга я на 2/3 закача пружинката, слага ремъка върти коляновия вал обратно на часовниковата стрелка оборот оборот и 1/2 за да се опъне ремъка, от там пружинката и тя се натяга автоматично и чак тогава стяга ролката с 40 нютон метра, после се проверяват белезите за евентуално изместване след стягане на ролката, пали се двигателя и ако има нужда се проверява центровката. Мисля че това е правилният начин за смяна на ангренажния ремък на този двигател и последния път беше направено точно така, но проблемът продължава да съществува.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам доста си прочел за това как се сменят въпросните части - защо не опиташ сам да си ги смениш както е описано в ръководството или просто да стоиш и гледаш майстора какво прави.. За жалост в днешно време трудно може да имаш доверие на майстори. п.п Доста вероятно проблема да излезе другаде обаче - я ремъците които взимаш да са били други, с по малко(повече) зъби. Или пък предния собственик да е правил разни интервенции. И най-евтиния ремък да сложиш, производителя си гарантра едни 20К км минимум! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Моля помогнете! В рамките на 2 месеца сменям 2 комплекта ролка, ангренажен ремък и пружинка. И в двата случая за не повече от 6-700 км пружинката се къса, надира ремъка, прескача зъб, колата губи центровка и е чист късмет, че двигателят не блокира.....

Ако и в двата случая, пружината се къса, причината най-вероятно е в неправилния монтаж.

 

 

 

Доста вероятно проблема да излезе другаде обаче - я ремъците които взимаш да са били други, с по малко(повече) зъби. Или пък предния собственик да е правил разни интервенции. И най-евтиния ремък да сложиш, производителя си гарантИра едни 20К км минимум! 

Това също е възможно. Виж броя зъби, формата и стъпката им. Също огледай много добре зъбните колела за износване /нищо ,че са метални/.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що имам усещането че колегите (монтьори) са причината :thumbs2: Ще дам пример от онзи ден.Идва при мен клиент с прескочил ремък на няма и 300км след смяна(мицубиши колт 1,3 ,12 V) Оказа се че колегата не е сложил ролката както трябва-не беше "нанизал "- ролката ,а я беше подпрял на оста.Оптегнал ,стегнал и.............................хоп готово :punch: При стягането на ролката тя се посуква и се мъчи да изхвърли ремъка ,и те ти на .............беля.Мисля че и при теб нещо куца в монтажа на ремъка и ролката. А...............................и ако обичаш попълни си профила...................поне да те опътим де да идеш че да ти спрат мъките :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега Wyvern не е точно така както казваш за пружинката .. този мотор е с по различна ролка,която няма нищо общо с тази на мотора 1.4 90-то коня на японката .. тази кола е от първите англичанки,ролката е една и съща на всички двигатели не зависимо от кубатурата даже и на витека английско производство .. ролката е с нещо като ексцентрик вътре(мове и да не се изразявам много правилно но това са ми възможностите)има и един щифт които се издърпва след монтирането на ремъка и пружинката и той всъщност опъва ремъка чак след като ролката се стегне,а самата пружинка си игре голяма роля и то постоянна при работата на двигателя - разтяга се и се прибира и т.н. - или поне това ми обясни днес главният механик в хонда пловдив днес ... имало и тънкост при поставянето на ролката,показа ми някакво зъбче на нея което трябва да си влезе на точно място на блока и да се законтри там което от своя страна не позволявало отхлабването на ремъка от там нататък ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много си прав такава е ролката, но ремъка се опъва от механизма вътре в самата ролка, а не от пружинката. Пружинката е по-скоро в ролята на балансьор докато се затегне ролката. Нали не вярваш че ролката се разхожда нагоре-надолу при различните обороти на мотора и само тънката пружина я държи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 ролката е с нещо като ексцентрик вътре(мове и да не се изразявам много правилно но това са ми възможностите)има и един щифт които се издърпва след монтирането на ремъка и пружинката и той всъщност опъва ремъка чак след като ролката се стегне,а самата пружинка си игре голяма роля и то постоянна при работата на двигателя - разтяга се и се прибира и т.н. - или поне това ми обясни днес главният механик в хонда пловдив днес ... имало и тънкост при поставянето на ролката,показа ми някакво зъбче на нея което трябва да си влезе на точно място на блока и да се законтри там което от своя страна не позволявало отхлабването на ремъка от там нататък ..

 

Всичко е точно така както ти е обяснил човека от Хонда, сега остава да намериш някой който да ти я монтира кадърно ролката, като избягваш евтини варианти на ролката, всичко различно от NTN води до такива проблеми по ангренажа .. 

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде бе ;) Аз като съм с Dayco цялостен комплект значи,че ще ми се скапе ремъка вместо след 100-120к,след 300км :lol:

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги!

точно това и ще направя .. днес след работа механика от хонда ще дойде на частно да поработи малко ... надявам се след това всичко да е ок .. иначе и ролката и ремъка са японски и да много добри а пружината е взех направо от хонда и изглежда доста по надеждна от тези които се чупеха до сега!Но скоро ще разберем дали съм имал късмет най накрая!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде бе ;) Аз като съм с Dayco цялостен комплект значи,че ще ми се скапе ремъка вместо след 100-120к,след 300км :lol:

Ти със същата ролка за която говори колегата ли си ? ..

Ако си с такава, не бързай да се радваш, преди да си изминал заветните 100-120к,  защото най добре се смее последният .. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не съм,но според твоя коментар всеки,който не си е сложил NTN ролка  ще има проблеми след това  ;)

Редактирано от Drone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги вчера след като дойде механика от хонда най накрая се разбра каде е проблема .. въпросната ролка-там където се закача пружинката за ролката в дупчицата на най оригиналните ролки за хонда има нещо като гумичка или пластмаска която не позволява да има триене на метал в метал от една страна кукичката на пружинката и самата дупчица където се закача .. за това се чупи пружинката която за тези модели работела постоянно с работата на двигателя и обтягала ремъка при всеки оборот на двигателя .. в комплектите в които я няма тя просто трябва да се прехвърли от старата ролка .. е да де ама тва едва ли го знае всеки механик нали .. и моя също не го е знаел . и така поръчах нов комплект INA който според хонда бил един от най добрите и днес срещу 300 кинта за ангренажен комплект + работа + гаранция 50000 км се надявам жената най накрая да си подкара колата без проблеми!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм,но според твоя коментар всеки,който не си е сложил NTN ролка  ще има проблеми след това  ;)

Не съм казал всеки, а отговарях конкретно на колегата с проблемна ролка .. ;)

Този тип ролки не е измислен от Хонда, а от НТН .. Виж по нагоре, че даже има колеги които не вярват, че пружинката работи през цялото време ..

При Мазда 1.8 и 2.0  бензиновите мотори се ползва същия вид ролка още от 92 г. и до преди 3 години на пазара не можеше да се намери нищо друго освен НТН, просто само те я произвеждаха ..

После взеха да я правят  и Дайко, КАВО и още няколко фирми и започнаха проблемите при Маздите с този мотор ..

Даже в момента ако идеш в Тех-ко я имат като асортимент ролката на КАВО, но няма да ти я предложат, защото им е писнало от рекламации и водят преговори с Холандците за връщане на всичките налични количества  в базите им ..

За това казах на колегата да внимава какво взема, за да не купува пак ролка в скоро време .. :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се оплача, здрав прав мотор, работещ перфектно, колата купена преди седмица нов внос, дадох я за смяна на агренаж и ролки и стана голяма беля.

След смяната дочух, че нещо не е наред, чуваше се едно кънтене, все едно сух свирещ лагер. Повъртях двадесетина километра насам натам и се ослушвах от къде идва звука. Беше сменен и пистовият ремък и ролки, само водната помпа не, по съвет на майстора и мислех, да не е от там това стържене. Дрънкането почна да се усилва, реших да отида до майстора, но за съжаление, по пътя натам, колата започна да тропа все по-силно и спря. Разглабяне и сваляне на агренажа, обтяжната ролка - почерняла, счупена пружина, надран ремък и разбита паразитна ролка, на която ѝ изпадали съчмите. Върнахме стария агренаж и ролки, за да видим дали има поражение и след запалване двигателя тракаше. Диагнозата е нещо, като изкривени клапани или нещо друго. Затова ви моля, колеги, да кажете, какво да очаквам?

Също така, бих искал мнения, как може и какво би причинило тези последствия, за има няма 20 км? Монтаж на неправилна, грешна ролка (защото видях, че има подобни и може да се объркат) , грешен монтаж или некачествени ролки? Комплектът, който взехме е ИНА.

И още нещо, при даване на контакт, светка индикатора за подргева, гасне и после свети постоянно, може ли в следствие на такъв инцидент, да се повреди подгревна свещ ?

Ще съм благодарен на всякакви мнения и съвети.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...