Jump to content
Kapanec

Чистачки

Recommended Posts

Здравейте.От вчера и аз съм собственик на CR-V 2000г 147к .Като първоначален оглед до колкото разбирам установих ,че не ми работят мотор-четата за пръскалките на предното и задното стъкла към чистачките въобще не се чуват да бръмчат и съответно не пръскат а това което е за фаровете работи и пръска.Проверих бушоните здрависа но не мога да ги видя къде са поставени самото казанче ми се вижда доста новичко възможно е да не са закачени буксите или да са откраднати когато са го подменяли .Как да ги открия къде са наврени .

 

Така с малко ръчкане в теснотията установих ,че маркучето което е за предните пръскалки не е закачено никъде .Как да достигна до моторчето ,от къде се бърка и достига до него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да разкачиш предния ляв подкалник, отпред под бронята,развий и видията която държи предната броня за калника.Издърпваш подкалника отпред надолу или го сваляш целия.Ще ти се отвори малко място през което може да достигнеш моторчетата. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Благодаря.

Редактирано от vesivanova
Предходното мнение не се цитира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се че помпичките не работят ток отива до тях проверих ги с Мултицета. Можели да се подменят помпите без да се вади цялото казанче на вън .Ако трябва да се вади доста играчка има помпата за фаровете е на много кофти място и за да я освободя ,ще падне голямо разглобяване .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сваляне на предна броня става работата. Помпата за пръскалките на фаровете се намира фронтално,а тези за чистачките от ляво. Два броя са и достъпа до тях през подкалника е почти никакъв. Имам опит с тази за фаровете, но не и за чистачките.

За да подмениш помпите,трябва да ги издърпаш надолу и навън като течността от казанчето ще изтече,затова приготви леген или някакъв съд в който да събереш водата.

Ако могат да се разглобят пробвай понеже е възможно да е влязла вода и да са клеясали. Ако си от Варна мога да помагам. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложената помощ но съм доста на страни от Варна чак от Русе :) .Все пак ще пробвам да сменя двете страничните без да вадя казанчето .Помпата за фаровете работи но другите са изгорели .Във вторник очаквам да пристигнат новите за подмяна .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Можеш да извадиш помпичките без да сваляш казанчето,както ти казах частично разкачаш бронята и издърпваш подкалника. Помпичките се  държат  само на гуменото маншонче и на нещо като щипка, която пластмасата на казанчето образува.Издърпваш и слагаш другите.Както ти каза колегата подготви леген :)

 

п.с. И за фаровете можеш да я смениш без да сваляш изцяло бронята, но е голям зор.Мястото е много малко,правил съм го но съжалявах че не я свалих.

Редактирано от nightfighter

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ще пробвам без да свалям казанчето предната помпа за фаровете за сега си работи и няма да се занимавам с нея. Ще направя и подробни снимки на цялата дейност по смяната на помпичките .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега няма смисъл от сваляне на казанчето.

Аз няколко пъти свалях едното моторче (това за задното стъкло), Но така и не тръгна.

Махаш пласмасовия под калник, извиваш гумите на дясно, и има "достатъчно място" (според Японците с малките ръчички) за интервенцията. :)

От къде и на каква цена взе нови?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Справих се без проблеми, много лесно ги подмених, без да вадя казанчето. Помпичките, които сложих са втора употреба, поръчах ги от обява за 25лв и двете.

Редактирано от vesivanova
Предходното мнение не се цитира и др.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...