Jump to content
xainov

Съвети относно CR-V 3 генерация

Recommended Posts

Здравейте, бъдещи колеги!

Харесал съм си една CR-V 3 генерация. 2.2 дизел за 14 000 евро от Германия.

Искам да ви попитам някои неща:

Какви са ви мненията за този автомобил и този двигател?

Те с постоянно зацепване 4х4 ли са или не?

Какво е разпределението на задвижването при 4х4?

Имат ли някакви фабрични дефекти и от какво боледуват?

Колко скъпа е поддръжката им?

Какви са плюсовете и минусите им?

Става ли за офроуд (слаб до умерен)?

Изобщо всичко за този автомобил ме интересува, понеже не струва 3-4 хил. лева а доста повече и да не си блъскам главата, след като си я взема?!

Мерси предварително на всички!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!

Понеже и аз от скоро съм с такова и и се записвам в темата за информация.

За подръжката :

Смяна масло автоматична скоростна кутия, диференциал, горивен филтър и труд и масло и филтър-368лв.

Масло двигател труд и масло- 144лв

Рециклация климатик плюс смяна на реле 140лв.

Това е което съм направил до сега.

Иначе е супер стабилна вози много добре много леко се управлява и е добре обезшумена.Като си влезе в режим само вятъра от вън се чува.

Дано съм помогнал

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Средец 403, здравейте!

 

От 8 месеца си купих CR-V  2.2i CDTI  2009г.  и сега все още ходя по мъките по обслужването и. Живия в София, но от тази пролет се местя да живея в гр Поморие, така , че ако случайно видите това мое писание, то моля да ми се обадите на тел:0884 606 577- Владо. След като разбера кой сте,ще изключа и ще набера аз,защото имам много неща за които искам да разговаряме. Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигател - много добре балансиран, достатъчно мощен, икономичен и надежден. Зацепване 4х4 само при необходимост. При превъртане на предни гуми се зацепва задното 50/50. Тази опция наистина върши изненадващо добра работа при кал и сняг. Комбинацията със зацепване заден мост ( с-ма на Хонда DPS) и системата за стабилизиране VSA при лед,колата потегля без проблем. Тези неща сигурно ги знаеш и си ги чел. За мен най-ценното при трета генерация е прехвърлянето на въртящият момент до 25% към задния мост при завъртане на волана повече от 5' в завой. Усещането, че ще изхвърчиш от пътя и веднага след това изтегляне от работещо 4х4 на излизане от завой, може да се усети само при реално тестване точно на този модел.

Колега, сигурно си се запитвал, защо стара кола държи такава цена!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Средец 403, здравейте!

 

От 8 месеца си купих CR-V  2.2i CDTI  2009г.  и сега все още ходя по мъките по обслужването и. Живия в София, но от тази пролет се местя да живея в гр Поморие, така , че ако случайно видите това мое писание, то моля да ми се обадите на тел:0884 606 577- Владо. След като разбера кой сте,ще изключа и ще набера аз,защото имам много неща за които искам да разговаряме. Поздрави!

Имаш лично съобщение!

Погледни го!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз имам същата от няколко месеца. Моята оценка е, че тази генерация с този мотор е страхотно попадение. Казвам го, на база опита си от няколкогодишно обслужване и експлоатация на Civic 1.4 бензин 1999 г. (японка)  и CR-V I генерация 2.0 бензин, за които също мога да споделя добри впечатления.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някой,който кара бензиновия вариант 2.0?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от месец карам 3та генерация 2.0 бензин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от 9 месеца и до сега съм супер доволен. Разхода е по- малък то колкото очаквах, но доливам много повече масло от колкото доливах на Сивика и Акорда. Всичко друго е ОК. За потеглянето на лед при голям наклон при мен не се получава :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам от 2009 г. автоматик. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Възможно ли е при потегляне на колата автоматично да й се заключват вратите ? Другото което искам да попитам е има ли как да се настроят фаровете или светлините когато отключа и заключа колата да светят примерно 10-15 секунди. Светлини за изпращане/посрещане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aвтоматичното заключване го има само на Американските модели.

За светлините мисля че на 3та генерация не може да се направи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам какво масло да сложа на колата ? 5w30 на Castrol ли? някаква модификация има ли ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има страхотна тема за маслата. Подредена таблица за всички двигатели. От теб ще остане да си избереш марка.

Успех.

 

А да, има и доста свбодни сучинения с мнения за марки и вискозитети. Виж ги и тях, ще ти стане интересно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тя е повдигната почти най отгоре и маркирана като Важна :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо различно от W-20

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...